Marta V
17.05.07,08:54
Prosím Vás ako je to s platením mýtneho v Čechách. Vodič autobusu mi priniesol doklad, že je to údajne zakúpený elektronický prístroj na platenie mýtneho, ale na doklade je uvedené Doklad o složení kauce za jednotku a je tam uvedené, že je to vratná kaucia.Okrem toho je ďalší doklad - nabitie prístroja - doklad o predplatení mýtneho. Jedná sa mi o to, či môžem elektronický prístroj zaplatiť v cesťáku. Mýli ma tam ten údaj, že je to vratná kaucia.
Vladimír Ozimý
17.05.07,07:04
no a ako to funguje? máte zaplatený preddavok a z neho čerpáte? tak by som to chápal tu kauciu...potom by som to síce zúčtoval ale do nákladov by som dával asi skutočne čerpanú čiastku na diaľniciach...musia existovať nejaké doklady o čerpaní...
Marta V
17.05.07,07:21
žiadne iné doklady nemám. Prvý doklad - tam kde je uvedené že je to vratná kaucia, na tom je napísané aj číslo vozidla, čiže ak pôjde toto vozidlo znovu do Čiech, údajne môže tento prístroj znovu použiť. Ale mne tam tiež chýba nejaký doklad, koľko z toho predplatného bolo vyčerpané.
JDM
29.05.07,06:57
Mne bolo vysvetlené, že vratná kaucia je vlastne záloha za používanie platobného systému za každé jedno auto. Je vratná, keď auto prestane využívať služby tejto spoločnosti. Inak účtujem platby pre mýto v ČR po jednotlivých vkladoch prepočtom na Sk na účet 381, a potom mesačne zrátam platby predplatného a odpočítam zostatok, ktorý je tiež vyčíslený na bločku, a túto spotrebu dám do nákladov k poslednému dňu v mesiaci 518/381.
MIŠO T
29.05.07,07:40
Pokiaľ mám dobré info, tak by to malo byť takto : Pri vstupe do CR sa zakúpi GOBOX/je to prístroj na odpočítavanie a meranie najazdenej vzdialenosti po dialnici/, ktorý má v sebe už predplatenú určitú sumu - " kredit " na poplatky. Tento sa dá vždy následne "dobíjať" aby bol nejaký zostatok/ kredit/ pri opakovaných cestách.
Voľakedy bolo možné, ak už neplánuje tento prístroj používať, vrátiť ho, a bolo vyplatené zostatok " kreditu "

Ak sa mýlim, tak potom neviem, takto to fungovalo voľakedy v A.
cel
28.03.08,15:48
Mne bolo vysvetlené, že vratná kaucia je vlastne záloha za používanie platobného systému za každé jedno auto. Je vratná, keď auto prestane využívať služby tejto spoločnosti. Inak účtujem platby pre mýto v ČR po jednotlivých vkladoch prepočtom na Sk na účet ***, a potom mesačne zrátam platby predplatného a odpočítam zostatok, ktorý je tiež vyčíslený na bločku, a túto spotrebu dám do nákladov k poslednému dňu v mesiaci 518/***.
Na aky ucet uctujes platby na myto? 314?
Mna by zaujimalo, ako mozem ziskat doklad o tom, kolko som z toho myta spotrebovala.
Aj ukciu si zaucotval na 314?
vdaka za help.
stralis
24.07.08,05:42
Ak zamestnanec alebo firma zakúpila v CZ snímač Premid Jednotku musíte byť zaregistrovaný a tak si potom môžeš pozrieť presne ako ide auto,koľko mu bolob stiahnute za určitý úsek diaľnice a ceľkovú sumu zostatku www.Premid Jednotka.CZ
Snímač som zaúčtovala na 112 DHM a preúčtujem na 501 a poplatky za diaľnicu na služby 518/..
stralis
24.07.08,05:50
mýtne za diaľnicu 518/...
snímač premid jednotka CZ 112/ a preučtujem 501/ nedávam to ako kauciu
to koľko zaplatilo mýtne auto v CZ môžeš vidieť na stránke Premid Jednotka CZ, ale firma musí byť zaregistrovaná