EditaF
17.05.07,09:16
Potrebujem prekonzultovať následovný problém- stravné lístky od 1.1.07
sú zrážané zamestnancom z miezd. Kým boli hradené v hotovosti príjem za stravné lístky bol nezdaniteľný príjem, mzdy boli zaúčtované vo výške výplaty.
Teraz účtujem čistú mzdu do výdaja účet 23
zrazené stravné lístky účet 19 nezdaniteľné
Ide mi o to , že ak by som účtovala výdaj podľa výslednej sumy -k výplate
znížim tým výdaj- lebo sú tam odrátane stravné poukážky.
Uvažujem správne?.
evina
17.05.07,08:07
Potrebujem prekonzultovať následovný problém- stravné lístky od 1.1.07
sú zrážané zamestnancom z miezd. Kým boli hradené v hotovosti príjem za stravné lístky bol nezdaniteľný príjem, mzdy boli zaúčtované vo výške výplaty.
Teraz účtujem čistú mzdu do výdaja účet 23
zrazené stravné lístky účet 19 nezdaniteľné
Ide mi o to , že ak by som účtovala výdaj podľa výslednej sumy -k výplate
znížim tým výdaj- lebo sú tam odrátane stravné poukážky.
Uvažujem správne?.

Nerozumiem účtom 23 a 19 /zrejme niektorý soft/. Zrážka za stravné lístky ponižuje výplatu čistej mzdy /zas podľa softu, je to zrážka zo mzdy bez vplyvu na HM zamestnanca....ako napr. keby si platil zamestnanec pôžičku a pod....
Vlasta Č.
23.01.08,05:39
Posúvam tento príspevok, lebo som nikde nenašla naň odpoveď.
Vie naň niekto reagovať?
Vďaka


Kým boli hradené SP v hotovosti, bol to príjem NZD, mzdy boli zaúčtované vo výške výplaty. Od januára chceme strhávať SP zo mzdy, takže na bank. výpise bude uvedená suma už po zrazení za SP. Príjem za SP od zamestnancov už nebude príjem NZD? Nie sú tak náhodou ponížené výdavky zamestnávateľa? Ako to účtujete vy? Ide o JÚ.
Vlasta Č.
23.01.08,06:35
posúvam.
Vlasta Č.
23.01.08,07:34
Poraďte, prosím!
cactus
23.01.08,07:42
záleží od sw.
Ja to robím tak, že dám výdavok SL cez pokladňu tak, aby sa mi vyrovnali mzdy a zároveň príjem na tú istú sumu ale NZD. Takže pokladňu mám vyrovnanú a mzdy sú celé vo výdavkoch. Ináč som to nevedela vyriešiť.
Pomôže to aj v tvojom prípade?
a výplata ide čistá - odpočítané SL na účet.
edep
18.02.08,17:12
V prípade, že sa zamestnávateľ rozhodne a bude odpočítavať hodnotu stravných lístkov zamestnancovi zo mzdy, je potrebné na konci roku v rámci uzávierkových účt. operácií upraviť ZD, lebo hodnota SL, ktorá bola odpočítaná od mzdy zamestnanca, nie je v priebehu účt. obdobia zaúčtovaná ako mzda - daň.výdavok. Ak by zamestnávateľ túto úpravu ZD neurobil, znížil by si daňové výdavky (časť mzdy nie je zaúčtovaná v daňových výdavkoch) a zvýšil výšku dane z príjmu FO.
Zuzy
04.03.08,15:01
V prípade, že sa zamestnávateľ rozhodne a bude odpočítavať hodnotu stravných lístkov zamestnancovi zo mzdy, je potrebné na konci roku v rámci uzávierkových účt. operácií upraviť ZD, lebo hodnota SL, ktorá bola odpočítaná od mzdy zamestnanca, nie je v priebehu účt. obdobia zaúčtovaná ako mzda - daň.výdavok. Ak by zamestnávateľ túto úpravu ZD neurobil, znížil by si daňové výdavky (časť mzdy nie je zaúčtovaná v daňových výdavkoch) a zvýšil výšku dane z príjmu FO.
Dobrý deň! Keď je zrážka zo mzdy, To znamená, že v priebehu roka čiže 12-krát nijaká suma, /povedzme 400 korún/ ktorá je hodnota stravných lístkov, to je 4800 Sk - o túto sumu sú nižšie mzdy.
Prosím Vás môžete mi povedať ako sa robia tie uzáv. účt. operácie? ďakujem
cactus
04.03.08,15:05
Dobrý deň! Keď je zrážka zo mzdy, To znamená, že v priebehu roka čiže 12-krát nijaká suma, /povedzme 400 korún/ ktorá je hodnota stravných lístkov, to je 4800 Sk - o túto sumu sú nižšie mzdy.
Prosím Vás môžete mi povedať ako sa robia tie uzáv. účt. operácie? ďakujem

skús sa pozrieť na môj príspevok č. 6, ja to riešim cez pokladňu.
Zuzy
04.03.08,15:14
Ja účtujem manuálne nie softom, a robím to tak, že HM - odvody - nezdan. čiastka + daň. bonus - stravné lístky sa rovná čistá mzda, nerozumiem tomu uz. účt. operácie? Stravné lístky sa zrážajú tak isto ako písala Evina v prísp. č. 2 ako kedysi pôžičky
Marína
04.03.08,16:01