eviketa
17.05.07,07:17
Česká spoločnosť nám zaslala na dobierku tovar. Tovar fakturovali bez DPH, na poštovné a balne dali DPH. Samozdanie urobím len z hodnoty tovaru a pošt.a balne vo výške spolu s DPH neuvádzam do DP k DPH ? Podľa mna by to malo tvoriť súčasť hodnoty tovaru, ale nie som si istá s tou vyčíslenou DPH
SERVIS
17.05.07,07:29
Ja som sa minule pýtala na toto isté, a všetci radili že poštovné musíme prirátať k cene tovaru.
eviketa
17.05.07,07:49
no to že spolu s tovarom je OK, ale ta DPH nebude sedieť Bude v SR aj ČR ?
ALBO
17.05.07,08:48
Česká spoločnosť nám zaslala na dobierku tovar. Tovar fakturovali bez DPH, na poštovné a balne dali DPH. Samozdanie urobím len z hodnoty tovaru a pošt.a balne vo výške spolu s DPH neuvádzam do DP k DPH ? Podľa mna by to malo tvoriť súčasť hodnoty tovaru, ale nie som si istá s tou vyčíslenou DPH
Ak ste obaja platitelia mali fakturovať všetko bez DPH, pretože balné a poštovné je vedľajší náklad, krorý má byť súčasťou základu dane. Tak je to v českom §36/3 ako aj v našom§ 22/2.
No a čo je základ dane pri nadobudnutí tovaru máme v § 23/1 (česi v § 40/1), t.j. aj vedľajšie výdavky. Treba ich osloviť a požiadať o opravu alebo novú Fa.
Samozdaniť treba celú cenu bez DPH, t j, vrátane poštovného.