revik
17.05.07,07:53
Prajem pekny den,
viete mi poradit, ci vydavky na odmeny clenov predstavenstva na zaklade zmluvy o vykone funkcie su danovymi vydavkami pre firmu? Su tam nejake obmedzenia?

Ktora cast ZoDP to riesi? Ja osobne to neviem nikde najst. Mozno som len zle pozeral.


Dakujem
evina
17.05.07,08:26
Prajem pekny den,
viete mi poradit, ci vydavky na odmeny clenov predstavenstva na zaklade zmluvy o vykone funkcie su danovymi vydavkami pre firmu? Su tam nejake obmedzenia?

Ktora cast ZoDP to riesi? Ja osobne to neviem nikde najst. Mozno som len zle pozeral.


Dakujem

Ak by si sa pozrel do zákona 366/1999 §25 ods. 1, písm d., tak by si našiel, že nie sú daňovo uznaným výdavkom, avšak len do 31.12.2003.

Z pohľadu zákona 595/2003 v poslednom znení je to daňovo uznaným nákladom. Takýto príjem je dnes považovaný za príjem zo závislej činnosti a príslušné osoby sa považujú pre účely zákona o DzP za zamestnancov v zmysle § 5 ods. 1 písm. d). Súčasne Ti o tom hovorí /myslím o daňovej uznateľnosti/ aj § 19 ods. 2 písm. c) bod 5. zákona o DzP.
revik
17.05.07,11:43
Dakujem. Presne toto som potreboval.