risko
17.05.07,11:21
Kupelne mesto ma zaujem o kupu nasho domu v blizkosti termalneho kupaliska,ktore prerabaju a chcu nas dom zburat a namiesto domu vybudovat parkovisko pre kupalisko. Je to starsi dom .vlastnici sme 3 surodenci,vsetci suhlasime s predajom akurat kto nam pomoze urcit si cenu predaja tohto domu . Celkovy pozemok aj s domom je 700 m2.Pekne dakujeme.Ako mame postupovat pri predaji aby to bolo vsetko v poriadku?
Zita5
17.05.07,10:08
Nie som odborník v tejto veci , ale ako laik bežný občan ako prvé ,by som dala predmetný dom ohodnotiť mnou prizvaným znalcom a ako ďalšie by som skúmala za aké ceny sa predávajú totožné nehnuteľnosti v danej lokalite .Určite by som nepristúpila na určenie ceny kupujúceho ,ak by bola v môj neprospech .
risko
17.05.07,10:22
to je ok,znalec nam dom ohodnotil ako pouzitelny na byvanie co aj je ,kedze oni ho chcu zburat a pouzit na parkovisko je podla mna potrebne pytat spravnu cenu ako za pozemok .Podla domu kedze je stary je hodnota pod ,to by sme ani tak nepredali.
janka.janka
17.05.07,10:43
to je ok,znalec nam dom ohodnotil ako pouzitelny na byvanie co aj je ,kedze oni ho chcu zburat a pouzit na parkovisko je podla mna potrebne pytat spravnu cenu ako za pozemok .Podla domu kedze je stary je hodnota pod ,to by sme ani tak nepredali.

ja si myslim, ze predavat ides pozemok ale aj s domom, Teba nemusi trapit, ci zaujemca chce dom zburat alebo nie.. teoreticky by si to mohol neskor rozmysliet a prestavat ho na kupelny dom.. na Tvojom mieste by som oslovila aj nejaku serioznu realitku a poradila sa.. ale iste to nepredavajte ako pozemok, to by ste sa zbytocne ukratili
risko
17.05.07,11:06
to je pravda ze chceme to predat ako dom s pozemkom.preto sa pytam co je lepsie ,ale tak isto je pravda kto mi poradi ake ceny su nehnutelnosti v Turčianskych Tepliciach?
janka.janka
17.05.07,12:39
to je pravda ze chceme to predat ako dom s pozemkom.preto sa pytam co je lepsie ,ale tak isto je pravda kto mi poradi ake ceny su nehnutelnosti v Turčianskych Tepliciach?

no, ja nie som z Teplic, takze neviem, ale skus pozriet nejake stranky ako su www.reality.sk (http://www.reality.sk), tam su myslim nehnutelnosti z celeho SK a myslim, ze je tam aj nejaka poradenska sluzba..
urcite ale navrhnite sumu dost vysoku na to aby ste mali priestor na vyjednavanie... a ak by argumentovali, ze ved tu budovu aj tak chcu zburat, tak to ani nahodou neberte ako vazny argument - hodnota sa neurcuje podla toho, na co vec bude pouzita - kazda vec sa da zhodnotit ale aj znehodnotit.. a to uz je na kupcovi ;)
risko
17.05.07,15:39
super janka velmi pekne ti dakujem lebo uz som zacala na tom pracovat,nieco sa mi uz podarilo zistit,budem pracovat dalej ale aj tak si vazim tvoju poradensku pomoc lebo mas pravdu, si super ludia ta musia mat radi a prajem ti nech sa ti velmi velmi dari a nech ta maju vsetci radi lebo davas sama seba za pomoc a to dnes nie je obvykle takto pomahat ludom.
janka.janka
18.05.07,09:23
super janka velmi pekne ti dakujem lebo uz som zacala na tom pracovat,nieco sa mi uz podarilo zistit,budem pracovat dalej ale aj tak si vazim tvoju poradensku pomoc lebo mas pravdu, si super ludia ta musia mat radi a prajem ti nech sa ti velmi velmi dari a nech ta maju vsetci radi lebo davas sama seba za pomoc a to dnes nie je obvykle takto pomahat ludom.

ale risko, dakujem, aj Ty si super! :)
risko
21.05.07,10:51
Janka poprosim Ta este o jednu otazku,

ten dom co chceme predat je to dvojdom,v podstate take nieco ako su postavene domy v radovej vystavbe,ze sa jednou stenou dotykaju ale kazdy je postaveny sam akurat ta stena je spolocna ,ked susedia budu suhlasit s predajom a my nie ,verim tomu ze nas nemozu vyvlastnit ked chcu kupit ten pozemok cely? Prosim ta odpovedz .Dakujem
janka.janka
21.05.07,11:44
Janka poprosim Ta este o jednu otazku,

ten dom co chceme predat je to dvojdom,v podstate take nieco ako su postavene domy v radovej vystavbe,ze sa jednou stenou dotykaju ale kazdy je postaveny sam akurat ta stena je spolocna ,ked susedia budu suhlasit s predajom a my nie ,verim tomu ze nas nemozu vyvlastnit ked chcu kupit ten pozemok cely? Prosim ta odpovedz .Dakujem

vyvlastnit urcite nie - vyvlastnit mozno len v sulade zo zakonom, len v nevyhnutnych pripadoch a len v pripade verejneho zaujmu za primeranu nahradu... okrem toho predpokladam, ze ty/vy ste vyhradni vlastnici pozemku plus domu a podobne aj vasi susedia zas vlastnia pozmok a ich dom.. cize nejde o spoluvlastnictvo... takze kupec musi vyjednavat s vami ale aj so susedmi.. ak by ste boli spoluvlastnici, museli by ste sa medzi sebou dohodnut.. kedze predpokladam, ze spoluvlastnici nie ste, tak by to nemal byt problem.... ale iste vas nemozu vyvlastnit - to neprichadza do uvahy ;)
risko
22.05.07,07:10
samozrejme ,ze vyhradni vlastnici pozemku a domu sme my, nejedna sa o spoluvlastnictvo,pani ktora to vyjednava za kupele si nas osobne pozvala ,nakoniec ziada o nas aby sme sa medzi sebou dohodli na cene spolocne a povedali jej vyslednu sumu celeho pozemku aj s domom,co je podla mna z jej strany ubohe a myslim si a viem ,ze nemame uz z hladiska ludskeho/ nehovorme o inom/ sa susedov informovat o cene a vonkoncom nie su povinní nam hovorit cenu svojho majetku a ked sme jej povedali nasu sumu 1,500 000 sk ,tak nam povedala ze odkial sme prisli .Ja som sa informovala priamo na miestach urcenych o cenach pozemku v tomto meste ,tak nas informovali a su to realne ceny nakolko tam nie je ziadna priemyselna zona je to ciste kupelne mesto .Nakoniec nam povedala vsak vy to predavate a prezradila sa ze potrebuje to vediet ,lebo musi odovzdat projekt aby dostala eurofondy a popri tom bola prva co sa ozvala ci to nechceme predat.Tak taka mila pani to je co na nas tlaci ale asi treba ju pritlacit. Tak pa a prijemny den prajem.
risko
22.05.07,07:11
samozrejme ,ze vyhradni vlastnici pozemku a domu sme my, nejedna sa o spoluvlastnictvo,pani ktora to vyjednava za kupele si nas osobne pozvala ,nakoniec ziada o nas aby sme sa medzi sebou dohodli na cene spolocne a povedali jej vyslednu sumu celeho pozemku aj s domom,co je podla mna z jej strany ubohe a myslim si a viem ,ze nemame uz z hladiska ludskeho/ nehovorme o inom/ sa susedov informovat o cene a vonkoncom nie su povinní nam hovorit cenu svojho majetku a ked sme jej povedali nasu sumu 1,500 000 sk ,tak nam povedala ze odkial sme prisli .Ja som sa informovala priamo na miestach urcenych o cenach pozemku v tomto meste ,tak nas informovali a su to realne ceny nakolko tam nie je ziadna priemyselna zona je to ciste kupelne mesto .Nakoniec nam povedala vsak vy to predavate a prezradila sa ze potrebuje to vediet ,lebo musi odovzdat projekt aby dostala eurofondy a popri tom bola prva co sa ozvala ci to nechceme predat.Tak taka mila pani to je co na nas tlaci ale asi treba ju pritlacit. Tak pa a prijemny den prajem.
janka.janka
22.05.07,08:06
tak drzim palce, ale nenechajte sa prilis zatlacit, na primeranu cenu mate predsa narok.