lucilinda
17.05.07,12:43
viete mi povedat, co caka szco, ktory odmieta platit odvodydo SP?
je mi jasne, ze sa to posuva na exekuciu a vymahanie, ale ak mu nemaju co vziat?
Timka1
17.05.07,10:45
Sociálna poisťovňa môže podať na Policajné riaditeľstvo trestné oznámenie, kde mu uložia termín na zaplatenie, ak nedodrží môžu ho odsúdiť.
Monika Kováčová
17.05.07,10:55
podľa Trestného zákona je neplatenie odvodov a daní TRESTNÝ ČIN!
lucilinda
17.05.07,11:05
no ved je to zakon, takze basa...
veronikasad
17.05.07,11:12
Trestný čin to síce je, ale zatiaľ som ešte nepočula o niekom, koho by pre neplatenie odvodov zatvorili. Ak SP pristúpi k exekúcii, určite si narobí kopec problémov, nielen sebe, ale aj svojej rodine. Plateniu sa nevyhne ani keď skončí živnosť, v prípade akéhokoľvek zamestnania v SR má exekúciu na krku. Tu už potom pomôže len vysťahovanie do zahraničia.
Že raz bude aj chcieť nejaký dôchodok, nad tým neuvažuje ?

-------
Veronika
Timka1
17.05.07,11:16
[quote=veronikasad;464154]Trestný čin to síce je, ale zatiaľ som ešte nepočula o niekom, koho by pre neplatenie odvodov zatvorili.


Poznám jedného takého odborníka čo nechcel platiť odvody. Ešte len minulý týždeň sa mu podarilo doplatiť, nakoľko mal 30 dní z polície na zaplatenie, inač by to postúpili na súd a mohli ho aj odsúdiť. SP sa s ním nehrala keď neplatil už tretí rok.
lucilinda
17.05.07,11:19
on veri tomu, ze pokial on pojde do dochodku, tak stat sa na vsetkych vykasle, ze sme si mali setrit cely zivot. a on nechce platit niekomu na platy a vybavovanie kancelarii. hm..
veronikasad
17.05.07,11:20
Aj "pozdravom" od polície som myslela ten kopec problémov. Obyčajne, keď mu už tečie do topánok, peniaze na zaplatenie dĺžnych odvodov sa nájdu
sybila3
22.07.07,13:18
Ahojte, mám problém, manžel platil dlžné odvody na základe rozhodnutia-splátkový kalendár, dve splátky zaplati s oneskorením a už prišiel list zo SP, že podľa zákona 146 musí splatiť celú sumu. Tak neviem, či napíšem list a požiadam o nový splátkový kalendár alebo čo sa s tým dá robiť. budem vďačná na odpoveď
A čo robia s tými (pozerala som si dlžníkov) čo majú dlžobu napr. 11 milionov?
liba2
22.07.07,16:27
na tých si netrúfajú, lebo títo dlžníci pravdepodobne nezaplatia nikdy :)
lucilinda
22.07.07,19:00
No to si teraz nie som ista, ako to je s takymto pripadom, ak sa oneskori v splatke, podla mna zalezi aka pracovnicka ma agendu v ktorej sa manzel nachadza, komunikovala som pred asi mesiacom so socialnou. Pani bola ochotna, tvrdila, ze ak dlznik prejavi zaujem o vysporiadanie svojich pozdlznosti su povinny sa dopracovat k nejakej dohode, a nie hned ho odpisat.
sybila3
23.07.07,07:12
Tak bude lepšie napísať list a poprosiť o obnovenie splátkového kalendára alebo zavolať? Lebo platil podľa splátkového ale posledné dve splátky zaplatil s oneskorením ale zaplatil a je ochotný to doplatiť, aby mal pokoj.
veronikasad
23.07.07,07:28
Tak bude lepšie napísať list a poprosiť o obnovenie splátkového kalendára alebo zavolať? Lebo platil podľa splátkového ale posledné dve splátky zaplatil s oneskorením ale zaplatil a je ochotný to doplatiť, aby mal pokoj.

Treba tam ísť čím skôr osobne a dohodnúť sa na ďalšom postupe.

--------
Veronika
ajobs
23.07.07,08:27
on veri tomu, ze pokial on pojde do dochodku, tak stat sa na vsetkych vykasle, ze sme si mali setrit cely zivot. a on nechce platit niekomu na platy a vybavovanie kancelarii. hm..

.....ak má tento podnikateľ takýto názor, prečo potom nedoplatí dlžné odvody, zruší SZČO a môže legálne "neplatiť" odvody do SP napríklad v rámci s.r.o. ?
heja3
23.07.07,08:35
:o ;) Asi keby mal na založenie s.r.o. 200.000,--, tak by mal aj na zaplatenie odvodov....
lucilinda
24.07.07,07:27
rozmysla aj o s.r.o., no keby mal 200 t. tak neni problem,
jeho stve to, ze za odvody sa plati, a ked ma clovek nejaky napr, zdravotny problem plati si zas, tak na co sa platia odvody, to si rovno mozme vsetko platit sami, na to mam aj ja osobne nervy, ked vidim kolko sa z mojho platu odvadza do poistovni a neni z toho nic. takisto aj dane ludia platia, a napr. vozovky vyzeraju strasne, a o verejnych statkoch ani nehovorim naa to sa uplne kasle.
ale uz sa stava z neho poctivy, uz aj plati, len horsie sa plati to sa nahromadilo.
heja3
24.07.07,07:36
Dnešný odvodový systém je založený na solidárnosti - či zdravotné alebo sociálne poistenie. Zdravotné si platíme, aj keď sme zdraví, ale platí sa zdravotná starostlivosť za toho, kto ochorel. Keď ochorieme my, tak zaplatia ostatní.
Sociálne - dôchodkové - aj keď máme ďaleko do dôchodku, skladáme sa na dôchodky terajších dôchodcov, tak ako sa skladali oni na dôchodcov v ich mladých rokoch. Je to priebežný systém. Ale má svoje zápory a veru mnohé (tiež ma hnevajú výšky odvodov, ale ja s tým nič neurobím).
Ja sa aspoň takto utešujem, že pomáham slabším...... :( :( :( :o :o :o
Pohar
24.07.07,07:54
Zaujimalo by ma ako to riesi Soc. poist. s neplatičmi. Na ich webovej stránke som minule pozerala "dlžníkov" - a je ich tam neúrekom, a so sumami ani nehovorím...... To určite sú nedoplatky za X rokov. Ako to rieši poistovna? Vymáha to? Ved tie sumy sú závratné......Ak by vymohla všetky tie dlžné sumy tak zinkasuje dost penazí.........
Pohar
24.07.07,07:57
na tých si netrúfajú, lebo títo dlžníci pravdepodobne nezaplatia nikdy :)
no to je pekné..."netrúfajú".........
kam to spejeme....
hlavná vec že si trúfajú menit piliere a podobné veci!
Ked si trufnu - budu mat aj pekne peniaze.
sybila3
24.07.07,08:30
áno odvody sa platia vysoké ale zdravotníctvo je v katastrofálnom stave, radšej sa nedostať do nemocnice. Ale sa mi nepáči to, že tí dlžníci a je ich ako tu bolo napísané neúrekom tým sa nič nestane a taký drobný podnikateľ ked zaplatí 2 sprátky s oneskorením, tak mu zrušia platobný kalendár a musí to zaplatiť v hotovosti.
lucilinda
24.07.07,21:02
no ved to, ze vsetko je v takom stave v akom je.... no ale o tom potom...
no to je uz tak, ze ti s tymi dlhmi, ktore nie su male, tak tych tie urady nie su take tvrde ako na tych ktori sa snazia... tak ale co uz s tym nic nenarobime
karka
25.07.07,08:21
Zaujimalo by ma ako to riesi Soc. poist. s neplatičmi. Na ich webovej stránke som minule pozerala "dlžníkov" - a je ich tam neúrekom, a so sumami ani nehovorím...... To určite sú nedoplatky za X rokov. Ako to rieši poistovna? Vymáha to? Ved tie sumy sú závratné......Ak by vymohla všetky tie dlžné sumy tak zinkasuje dost penazí.........
niektore tie firmy uz ani neexistuju. prip. len na papiery. nemaju ziaden majetok.
Pohar
25.07.07,08:54
niektore tie firmy uz ani neexistuju. prip. len na papiery. nemaju ziaden majetok.
to je síce pekné, ale ked zivnostnik dlžil sumu a skrachoval, tak potom niečím ručí! Nie? Neručí za zavazky svojím majetkom? Firma tiež niečím učí........
karka
14.08.07,10:42
to je síce pekné, ale ked zivnostnik dlžil sumu a skrachoval, tak potom niečím ručí! Nie? Neručí za zavazky svojím majetkom? Firma tiež niečím učí........
ak nic nema tak tym nicim. firmy sa zakladali na chudakov, ktori nic nemali. len podpisovali papiere, za co dostali zaplatene. ti chudaci boli vdacni za kazdu korunu a bolo im jedno za co to. vlastne namali tusenie co robia. a koho firma bola nevie ani panboh. takych firiem je obrovske mnozstvo.