martina2006
17.05.07,13:15
Prosím Vás klient priniesol 2 bločky na nákup nafty kde je rovnaká čiastka,
dátum, čas, číslo transakcie. Keď na nich človek pozrie tak oba vyzerajú
ako originály. Stretli ste sa s takýmto niečím? Nemôže byť iba 2xvytlačený
ten istý nákup? ďakujem za každú radu.
Zoltán Kovács
17.05.07,11:16
Aj poradové čísla sú rovnaké?
martina2006
17.05.07,11:19
Poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie a to je rovnaké.
Zoltán Kovács
17.05.07,11:20
Poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie a to je rovnaké.

Keď je to bloček z ERP, tak aj poradové číslo by mal obsahovať.
martina2006
17.05.07,11:27
Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.
JAJA11
17.05.07,11:28
Keď je to bloček z ERP, tak aj poradové číslo by mal obsahovať.

To číslo transakcie bude pravdepodobne poradové číslo a keďže je rovnaké, môže to byť ten istý doklad- jeho kopia, treba si to radšej preveriť. :eek:
Zoltán Kovács
17.05.07,11:29
Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.

Veruže môže. Je to duplicitné uplatnenie nákladu, a ak je platiteľom dph, tak aj dph.
Kirk
17.05.07,11:33
Je to bloček z ERP ČS Shell, ale poradové číslo tam nie je, iba číslo transakcie,
čo podľa mna je poradové číslo, na tých bločkoch je všetko zhodné a teraz
som ich podrobne študovala a je tam napísané aj kopia, cez to je pečiatka
takže to poriadne nevidno. A takýchto bločkov so slovom kopia je tam viac.
Podľa mna to môže kontrola vyhodiť.

Píšeš, že je na nich napísané kópia.Ak sú to kópie tak ich nemôžeš dať do nákladov. Musíš mať originál.
m.hladka
17.05.07,11:47
Zvykne tam byť aj čas tankovania, a to by mohlo byť smerodatné, ak je ten istý čas, tak je to duplicitný blok.
betka
19.05.07,10:18
Môže ísť o prípad, kedy prevádzkár SHELL vystavuje jeden a ten istý blok pre viacerých ľudí. Možno tento istý doklad má ďalších 100 ľudí, ako kopiu, bežný občan hodí do koša, ale firma???
Chytro si hodí pečiatku na miesto, kde je to potrebné zamaskovať. Smrdí to černotou...Možno zamestnanci okrádajú, možno majiteľ, ale jednoznačne to nie je v poriadku, skúste tam zavolať, a spýtajte sa, prečo Vám dali kopie ...., či nedávaju z ERP originály ..... Dajte vedieť, sme zvedaví ...
betka
19.05.07,10:46
Prepáčte, dovolujem si vymazať príspevok, aby pri vysvetlení niektorých skutočností, som nedala akýsi podnet pre špekulantov...Myšlienka, to bola ale dobrá, a asi to tak aj funguje .....
martina2006
04.06.07,11:00
Takže chcem vás informovať o výsledku. Bločky boli naozaj kopie, takže som to
všetko vyhodila z účtovníctva.
betka
04.06.07,16:07
Takže chcem vás informovať o výsledku. Bločky boli naozaj kopie, takže som to
všetko vyhodila z účtovníctva.

Zavolala by som i na tú pumpu, ako je možné, že vyhotovujú kopie, a tak podv.....
Mne ako podnikateľovi by sa nepáčilo, že len tak moje naozaj dańové výdavky, musím vyhodiť, pretože sú to kopie.
A ako účtovníčka by som to tiež nenechala a nevyhodila len tak z účtovníctva, konala by som ....asi vám je to trošku jedno.

Zoberte si to z druhej strany, čo by ste robili, keby vy ako podnikateľka si nakupujete PHM do vozidla, vyhodili by ste to len tak, alebo by ste išli hľadať na pumpu nápravu a pohrozili by ste pumpe, čo a aké podvody vykonáva???
misomiso
04.06.07,16:43
Ono je to asi tak, ze to aj tak v skutocnosti nie je naklad, mal to byt fiktivny naklad, ale Martina to (spravne) vyhodila, lebo by jej to DU aj tak neuznal.
betka
04.06.07,16:58
Súhlasím Misomiso, ale pumpa, by mohla niečo urobiť, aby to bol dańový náklad, môže vystaviť nejaký iný náhradný doklad, aby splňal podmienky daňového dokladu, nech vystavia FA ....., alebo niečo také.
A keby išlo o bločky, kt. by boli v sume nejakých 30 tis. Sk??? napr.
Pohrozila by som im, že švindlujú..
veronikasad
04.06.07,17:03
A čo keď švindloval samotný klient ? /má známeho na pumpe, ktorý mu takéto bloky vystavuje a skúša účtovníčku ?/ Ešte ste sa s tým v praxi nestretli? Ja už áno.

Trochu odbočím od témy : Nič Vám nehovoria inzeráty v novinách typu : Predám bločky na stavebné sporenie ?

Veronika
misomiso
05.06.07,06:43
Súhlasím Misomiso, ale pumpa, by mohla niečo urobiť, aby to bol dańový náklad, môže vystaviť nejaký iný náhradný doklad, aby splňal podmienky daňového dokladu, nech vystavia FA ....., alebo niečo také.
A keby išlo o bločky, kt. by boli v sume nejakých 30 tis. Sk??? napr.
Pohrozila by som im, že švindlujú..

Ved prave - pumpa s tym nemoze nic urobit, ked sa tam (pravdepodobne) vobec netankovalo.
M&G
05.06.07,07:12
Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?
JAJA11
05.06.07,07:36
Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?

Podľa mňa, tento bloček do nákladov môže ísť, výdavkový doklad by mal podpísať zamestananec, aby potvrdil prevzatie peňazí.:rolleyes:
Tweety
05.06.07,07:41
Ja mám otázočku, ktorá sa síce týka bločkov, ale je toršku mimo tému. Zamestnanec tankoval do služobného auta a za naftu zaplatil svojou platobnou kartou. Priniesol si blok na preplatenie a bolo tam napísané spôsob úhrady: PK. Účtovníčka mu to odmietla preplatiť. Je to správne? Môže si dať firma do nákladov bločky, ktoré sú platené súkromnou platobnou kartou, alebo nie ?
Podstatné je, či ten náklad je firemný, ak áno, na spôsobe jeho zaplatenia zamestnancom nezáleží. Odpoveď je teda, jednoznačne nie je dôvod na nepreplatenie tohoto nákladu.( ak by platil keš je to rovnaké, tiež by sa mu náklad preplatil)
betka
05.06.07,09:41
Ved prave - pumpa s tym nemoze nic urobit, ked sa tam (pravdepodobne) vobec netankovalo.

A keď ano?
Bežná situácia.
Predomnou natankoval človek benzín za 2000 Sk.
Idem si natankovať teraz ja, a tiež to bude za 2000 Sk. Tak mi predávajúci urobí kopiu dokladu, čo má v ERP na povodného zákazníka. Neblokne to do pokladne, ale jednoducho vytvorí kopiu predošleho tankovaneho pred hodinou. Tak to robia. Hodí tam pečiatku, kde je kopia, aby nebolo čitateľné, že ide o kopiu.
Pumpa neodvedie DPH, nemá tržbu. Jednoducho má čier.......

Už v predchádzajúcom príspevku som sa o tom vyjadrila, ale radšej som to zmazala, aby som niekoho nevyprovokovala k tommuto činu, možno si to človek sám vysvetlí, a porozumie, čo robia pumpy, a prečo robia konkrétne tieto prípady.

Keby sa hneď zavolalo a povedali, že mi dali omylom kopiu, nemôžem si doklad zaúčtovať, ani odpočítať DPH, že to nie je doklad, tak by sa Ti hneď ospravedlnili, ža vznikol nejaký omyl. Pumpári vedia, o čo ide.

A ešte k tomu podnikateľovi, načo už by jemu boli kopie dokladov, keď si nemože z nich uplatniť ani DPH, a nie je to ani pre neho dańovým výdavkom. Načo by už len podnikateľ podvádzal s kopiami. Akurát len z daňovými dokladmi, ale tu by mu nesedeli km,...... no to už radšej nebudem rozoberať...
betka
05.06.07,09:45
V príspevku č. 11 som to vysvetlila, prečo to tak pumpy robia, malo to i svoju logigu, opisovala som to i z pohľadu inventarizácie....Rozmýšlam, či to nehodím tam naspať, aby ste to pochopili, prečo????
martina2006
06.06.07,10:33
Betka nie je mi jedno čo vyhodím z účtovníctva!!!! Tie boločky boli fiktívne získané bločky z benzínky, podnikateľ nemal ani potuchy, že tie doklady sú kopie, myslel si, že má doklady, ktoré môže dať do účtovníctva. A pracovník
benzínky je podľa mňa jeden veľký kšeftár s dokladmi.
betka
06.06.07,12:47
Hneď si sa mala ozvať, to som aj predpokladala, že to robí takto.... Zavolaj mu. A povedz, že budeš, napr. volať na DU, že vystavuje opravné daňové doklady, a že ľuďom nedáva do rúk originál doklady z ERP, a tak ani tržby neeviduje.... Daj vedieť, čo ti povie ... Toto už nieje normálne, ako niektorí podvádzajú...špekulanti.
je otázne, či je zamestnanec, alebo majiteľ. Ak je zamestnanec, tým okráda aj svojho zamestnávateľa, a treba ho na to upozorniť....
irma1
06.06.07,13:30
Ja som sa s tým už tiež stretla. Asi pred tromi-štyrmi rokmi. Bol to jeden z mnohých spôsobov ako zamestnanci môjho klienta kradli naftu. Robili to dvaja zo štrnástich a len tak jeden bloček mesačne. Tie bločky boli úplne identické, žiadny nápis "Kópia" na nich nebol.
EtelaS
06.06.07,15:18
Nesúhlasím s tým, že kópia dokladu sa nemôže zaúčtovať do nákladov, ak náklad preukázateľne vznikol, to znamená, ak bolo skutočne tankované, čerpanie PHM je zapísané v knihe jázd, môžme aj kópiu dokladu uznať do nákladov. V prípade, že by DÚ pri kontrole tento blok neuznal za daňový výdavok, tak by ani príjem nebol daňovým príjmom, napr. v autodoprave, keby DÚ takýto blok neuznal do daňových nákladov, tak ani výnos z tejto jazdy by neovplyvňoval základ dane. Dotiahnuté adabsurdum: v účte účtujem len kópie dokladov, DÚ by mi ich neuznal za daňové výdavky, potom môj daňový príjem by bol tiež 0 § 17 ods.3 písm g!!! DÚ by v takomto prípade kópie dokladov určite uznal do daňových nákladov.
Marianna01
06.06.07,16:04
tiež si nemyslím, že kópia účtenky nemôže byť uznaná za daňový výdavok. Veľmi ľahko sa mi predsa môže stať, že účtenku stratím, odcudzia mi peňaženku s dokladmi, vykradnú mi auto, kanceláriu... čo iné mi ostane, ak nie chodiť po dodávateľoch, na ktorých si spomeniem a budem si pýtať kópiu dokladov. Tí, ktorí mi dali doklad len z ERP, mi môžu dať kópiu dokladu - stalo sa nám to napr. v hoteli, keď manžela okradli a zobrali mu o.i. s dokladmi aj doklady zo služobnej cesty. V hoteloch mu vystavili kópie účteniek, zamestnávateľ oprávnenosť nákladov uznal. Firma, kde manžel pracuje, podlieha auditu.
betka
06.06.07,16:42
Nebudem sa hádať, či kopia bude alebo nebude pri kontrole DU a kontrolor ju uzná alebo neuzná ako daňový náklad. Osobne by som ho neuznala a prečo? Lebo Slováci sú vynaliezavý....

Párkrát som už mazala príspevok, aby to nebolo v rozpore, ale je tu vysvetlenie:
Predám dnes 5 ľuďom naftu v hodnote 1000 Sk. Prvému ráno vydám doklad z ERP, príde o 15 min. druhý a tiež bude kupovať v tejto hodnote naftu. Tak mu pumpár dá kopiu ERP z prvého nákupu, a takto bude postupovať pri druhom, treťom..... Zaeviduje tržbu do pokladne v hodnote 1000 Sk, a ďalším štyrom vydá iba kopiu, z prvého nákupu. V priebehu dňa bude všetky ďalšie nákupy evidovať poriadne cez ERP....(kontrolujeme si ihneď bločky? čas kedy tankujem, či ide alebo nejde o kopiu, a keď ešte pumpár naschvál vrazí pečiatku na bloček, kde je označené, že ide o kopiu.....)

Takto by to mohol robiť každý, a tak si myslím, že kopia z ERP nebude pri daňovej kontrole uznaná. Pumpári sú vynaliezavý.... A keď si povieme ako im bude sedieť inventúra dokladová a fyzická?

Za 1OOO Sk natankujem napr. 28 l nafty. (1 l=35,7 Sk).
Zo stavu mi zmizlo 140 l nafty, pričom som dokladovo predala len 28 l. z týchto konkrétnych piatich ľudí, v priebehu dna budem mať dalšie tržby, čo sa mi vyrovná fyzicky aj dokladovo........asi takto:

situácia: aby im sklad sedel, namiesto 1O l benzínu (stojan) natankujem do auta napr. iba 9.5 l.
Na zváženie. Treba si zobrať 10 l bandasku a ísť natankovať tých desať l, či ich v skutočnosti natankujem. Myslím si, že stojan mi ukáže 10 l a v bandaske budem mať iba napr. tých 9.5 l. (už kedysi boli nejaké aféry okolo tohto ....).
Preto sa niekedy nečudujme, že naše auto má 60l nádrž a natankujem do neho 75 l. (jasné, že je tam rezerva, ale aká????)
duficek
06.06.07,16:52
myslim ze sa tu pletu 2 "druhy" kopie dokladu a miesaju sa jablka s hruskami. jedna kopia - danovo uznatelna - je kopia skutocneho dokladu ako pise marianna. tu by nemal byt problem s danovou uznatelnostou, ved original sa moze stratit, poskodit a doklad nejak ziskat treba.
druha kopia je taka ako pise betka, vystavovana narocky kvoli podvodu - blocky s rovnakym cislom, ktore sa potom dostanu do uctovnictva X ludi...

teda aspon mne sa to tak vidi :)
betka
06.06.07,17:04
Súhlasím, Dufíček, ale ako to má vedieť aj ten kontrolor, kt. spôsobom bolo PHM kúpené. Neobhajujem si ich, Bože chráň... ale mi môžu povedať, že som si to mala odkontrolovať.
Ak ho stratím, a pojdem si vypýtať kopiu dokladu, kt. mi dajú........ a na druhej strane, ke´d ho nájde nejaký podnikateľ, a odpočíta si z neho DPH a zaúčtuje si ho ako daňový výdavok.....
Je to naozaj diskutabilné.
Vidím rozdiel oproti FA (opis, kopia), kde je uvedený odberateľ a dodavateľ a oproti FA, kt. je bloček (kopia) z ERP.
rastom
07.06.07,11:26
A keď ano?
Bežná situácia.
Predomnou natankoval človek benzín za 2000 Sk.
Idem si natankovať teraz ja, a tiež to bude za 2000 Sk. Tak mi predávajúci urobí kopiu dokladu, čo má v ERP na povodného zákazníka. Neblokne to do pokladne, ale jednoducho vytvorí kopiu predošleho tankovaneho pred hodinou. Tak to robia. Hodí tam pečiatku, kde je kopia, aby nebolo čitateľné, že ide o kopiu.
Pumpa neodvedie DPH, nemá tržbu. Jednoducho má čier.......

Už v predchádzajúcom príspevku som sa o tom vyjadrila, ale radšej som to zmazala, aby som niekoho nevyprovokovala k tommuto činu, možno si to človek sám vysvetlí, a porozumie, čo robia pumpy, a prečo robia konkrétne tieto prípady.

Keby sa hneď zavolalo a povedali, že mi dali omylom kopiu, nemôžem si doklad zaúčtovať, ani odpočítať DPH, že to nie je doklad, tak by sa Ti hneď ospravedlnili, ža vznikol nejaký omyl. Pumpári vedia, o čo ide.

A ešte k tomu podnikateľovi, načo už by jemu boli kopie dokladov, keď si nemože z nich uplatniť ani DPH, a nie je to ani pre neho dańovým výdavkom. Načo by už len podnikateľ podvádzal s kopiami. Akurát len z daňovými dokladmi, ale tu by mu nesedeli km,...... no to už radšej nebudem rozoberať...
A preto ja tankujem nie na celé koruny, ale na ,20 halierov. :D
betka
07.06.07,11:33
A preto ja tankujem nie na celé koruny, ale na ,20 halierov. :D

Asi si nepochopil.
Aj keď máš vo vrecku tých 0.2 hal, ako píšeš, možno si nevyhral....
Otázne je, či máš v nádrži toľko, za koľko si zaplatil., t.j.
Kúpiš si benzín za 1OOO, 20 Sk. Si rád, že máš 0.20 hal. zo zaokrúhľovania, ale či si vôbec rád, že máš v skutočnosti v nádrži tých kúpených 30l, kt. Ti píše na bločku, že si ich natankoval. (možno si natankoval len 29 l, to bola tá pointa, pumpy majú zle ponadstavované počítadlá-v ich prospech. To som tým chcela povedať ako básnik...;))
ZuzanaP
14.02.08,05:28
Oživujem trošku tému.

Roztriedila som bločky SZČO a nemilo ma prekvapili bloky z jedného železiarstva. Sú to kópie dokladov, na niektorých je šikovne "buchnutá" pečiatka, aby sa to nedalo prečítať. Keďže som ale potrebovala rozlúštiť dátum,tak som tam objavila aj to spojenie KÓPIA DOKLADU. Tých bločkov tam má za cca 70 000,--. Keďže večer už bolo dosť neskoro, nechcela som ho otravovať a pýtať sa, že či sú to skut. výdavky, alebo tam má známu....:rolleyes:

Som zvedavá, čo mi na to povie...

Priateľ-SZČO má kópiu dokladu za tankovanie PHM. Na pumpe došla páska, máme aj ten nevydarený aj tú kópiu. Takže v tomto prípade je to daňový výdavok.
JAJA11
14.02.08,06:18
Oživujem trošku tému.

Roztriedila som bločky SZČO a nemilo ma prekvapili bloky z jedného železiarstva. Sú to kópie dokladov, na niektorých je šikovne "buchnutá" pečiatka, aby sa to nedalo prečítať. Keďže som ale potrebovala rozlúštiť dátum,tak som tam objavila aj to spojenie KÓPIA DOKLADU. Tých bločkov tam má za cca 70 000,--. Keďže večer už bolo dosť neskoro, nechcela som ho otravovať a pýtať sa, že či sú to skut. výdavky, alebo tam má známu....:rolleyes:

Som zvedavá, čo mi na to povie...

Priateľ-SZČO má kópiu dokladu za tankovanie PHM. Na pumpe došla páska, máme aj ten nevydarený aj tú kópiu. Takže v tomto prípade je to daňový výdavok.

Mne sa stalo, že pri umývaní auta som dostala bloček, na ktorom bolo napísané - nedaňový doklad. Všimla som si to až doma, našťastie nešlo o veľkú sumu. Som zvedavá či takto získané peniaze idú do vačku majiteľa alebo obchodníka? :o V podstate, ak každý deň vydá len 10 takýchto bločkov, môže za mesiac prísť na slušný príjem. :mad:
ZuzanaP
14.02.08,06:22
Mne sa stalo, že pri umývaní auta som dostala bloček, na ktorom bolo napísané - nedaňový doklad. Všimla som si to až doma, našťastie nešlo o veľkú sumu. Som zvedavá či takto získané peniaze idú do vačku majiteľa alebo obchodníka? :o V podstate, ak každý deň vydá len 10 takýchto bločkov, môže za mesiac prísť na slušný príjem. :mad:


Tiež som si to všimla na niektorých bločkoch. Napr. som si kupovala tričko v obchode a tiež tam bolo napísané, že nedaňový. Smola je keď si to človek, ktorému by mali ísť do výdavkov/nákladov všimne neskoro....:mad:
JAJA11
14.02.08,06:27
Tiež som si to všimla na niektorých bločkoch. Napr. som si kupovala tričko v obchode a tiež tam bolo napísané, že nedaňový. Smola je keď si to človek, ktorému by mali ísť do výdavkov/nákladov všimne neskoro....:mad:

Lenže kebyže sa nám chce a upozorníme na to daňový úrad (čo mi v prvej chvíli, keď som to zistila napadlo :mad: , našťastie pre nich ma to potom prešlo a nemala som čas :) ), myslím, že by mohli mať veľký problém. :rolleyes:
ZuzanaP
14.02.08,06:29
Lenže kebyže sa nám chce a upozorníme na to daňový úrad (čo mi v prvej chvíli, keď som to zistila napadlo :mad: , našťastie pre nich ma to potom prešlo a nemala som čas :) ), myslím, že by mohli mať veľký problém. :rolleyes:

Tak toto ma presne napadlo včera večer. Alebo som sa chcela ísť informovať do tej príslušnej predajne, kde takto veselo rozdávajú kópie dokladov. Ale najskôr si to overím u toho SZČO, čo ich dal do účta....:rolleyes:
účtovník 007
14.02.08,08:53
Mne sa stalo, že pri umývaní auta som dostala bloček, na ktorom bolo napísané - nedaňový doklad.

Toto sa stane vtedy, ak predajca nastaví kľúčik na ERP do skušobného režimu. Takýto doklad vtedy nie je priradený k denným tržbám.
Čítala som návrh novely vyhlášky o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP a jednou z navrhovaných zmien, je označovanie dokladov v skušobnom režime.
Podľa návrhu, by doklad s označením nedaňový, musel tento údaj obsahovať v každom 2-3-4 riadku. Tú hustotu ridkov si presne nepamätám, preto uvádzam 2-3-4.;) Podľa mňa by to bola dobrá zmena. Sťažila by sa situácia špekulantom a kšeftárom s bločkami.

PS: Ja som vždy nakupovala ovocie a zeleninu iba u jedného predajcu(napriek vyšším cenám), lebo som si cenila jeho úsilie o prežitie stánku , napriek veľkým tlakom hyper a super obchodov. Moja loajalita bola odmenená.:) Po čase som si všimla, že všetky moje bločky za posledné 4 mesiace mali označenie "nedaňový doklad". No a bolo po podpore domáceho podnikateľa.:cool:
Keď som si to spočítala..... pekný biznis.
ZuzanaP
14.02.08,09:13
A ak sú tie výdavky oprávnené, skutočné ako by ste žiadali nápravu voči železiarstvu?
Zita5
14.02.08,09:17
Tiež som si to všimla na niektorých bločkoch. Napr. som si kupovala tričko v obchode a tiež tam bolo napísané, že nedaňový. Smola je keď si to človek, ktorému by mali ísť do výdavkov/nákladov všimne neskoro....:mad:


Ja si myslím , že až taká smola to nie je . Jednoducho , je tam doklad so všetkými údajmi , bolo by však potrebné zájsť do danej firmy a požiadať ich o nápravu , nakoľko veľmi ľahko by sa s tým dal narobiť problém . To si však predajca musí uvedomiť. Niekto to určite robí , možno aj zamestnanci , mám aj také indície a bolo to bez vedomia majiteľa .
Silvia L.
14.02.08,10:41
ja osobne by som to neriešila a dala do nakladov iba jeden blok..už sa nam to raz stalo, oni na požiadanie vedia vydavať kopiu, ale je to jeden a ten istý doklad..dvojite učtovanie by som neriskovala...
ZuzanaP
14.02.08,10:52
Tu nejde o dvojité účtovanie, lebo my originál doklad nemáme.
Silvia L.
14.02.08,10:56
tak to vyzera tak, že omylom zobrali nespravny doklad..a original bludi niekde uplne inde..