slabikar
17.05.07,13:19
ak som podal námietku proti odmietnutiu zapísania sro do ORSR, mal som platit aj nejaky poplatok? teraz som si totiz vsimol ze na potvrdeni podania je malym pisomom napisane, ze nebol zaplateny poplatok, aj ked papire prevzali.
Chobot
17.05.07,11:45
ak som podal námietku proti odmietnutiu zapísania sro do ORSR, mal som platit aj nejaky poplatok? teraz som si totiz vsimol ze na potvrdeni podania je malym pisomom napisane, ze nebol zaplateny poplatok, aj ked papire prevzali.

Za námietku proti zamietnutiu zápisu, pokiaľ ju podáš v zákonom stanovenej lehote, poplatok neplatíš. Ak b si premeškal lehotu na podanie námietky, musíš podať nový návrh na zápis a znovu zaplatiť poplatok ako keby to bol prvý zápis.
džana
17.09.08,08:45
OR odmietol zápis SRO z dôvodu chýb v návrhu na zápis - chýba IČO, titul pred menom v jednom bode a zlý dátum vzniku funkcie konateľa - máme podať námietky....Viete mi poradiť ako sa také námietky píšu a či mám znovu podať celý opravený návrh aj s overenými podpismy, alebo len napísať v námietke, že opravujem to a to ? Dakujem
zalobaba
17.09.08,08:59
OR odmietol zápis SRO z dôvodu chýb v návrhu na zápis - chýba IČO, titul pred menom v jednom bode a zlý dátum vzniku funkcie konateľa - máme podať námietky....Viete mi poradiť ako sa také námietky píšu a či mám znovu podať celý opravený návrh aj s overenými podpismy, alebo len napísať v námietke, že opravujem to a to ? Dakujem
No ak nechceš prísť o poplatok, tak tie Námietky podaj, lehota na podanie námietok je 15 dní od prevzatia Odmietnutia.
džana
17.09.08,09:25
No ak nechceš prísť o poplatok, tak tie Námietky podaj, lehota na podanie námietok je 15 dní od prevzatia Odmietnutia.


lehotu poznám, len potrebujem poradiť ako sa také námietky píšu a či mám znovu podať celý opravený návrh aj s overenými podpismy, alebo len napísať v námietke, že opravujem to a to
zalobaba
17.09.08,09:27
lehotu poznám, len potrebujem poradiť ako sa také námietky píšu a či mám znovu podať celý opravený návrh aj s overenými podpismy, alebo len napísať v námietke, že opravujem to a to

Ak sa všetky uvedené chyby vyskytli v Návrhu, tak je potrebné podať Námietky + opravený Návrh.
džana
17.09.08,10:02
treba ten opravený návrh znova overiť u notára ?
Pepa
17.09.08,10:27
treba ten opravený návrh znova overiť u notára ?
Opravíš chybné strany návrhu a nič neoveruješ - po mne chceli celý návrh pokiaľ som "nevyrukovala" s týmto:

Keďže citované ustanovenie § 200b ods. 5 Občianskeho súdneho poriadku v tejto súvislosti neobsahuje žiadnu ďalšiu podrobnejšiu úpravu, vychádzajúc z vyššie uvedených základných princípov konania možno usudzovať, že pokiaľ je úkon navrhovateľa smerujúci k odstráneniu vady popísaný v námietkach (návrh na opravu údaja obsiahnutého v určitej kolónke zo znenia „XY“ na znenie „XYZ“) alebo vykonaný spolu s námietkami (zaplatenie súdneho poplatku, doloženie listiny) dostatočne určitý a jednoznačný vo vzťahu k odstráneniu vady pôvodne podaného návrhu, možno na základe takto „opraveného“ alebo „doplneného“ návrhu bez ďalšieho vykonať zápis a od navrhovateľa nie je potrebné požadovať opätovné „zopakovanie“ pôvodného úkonu (tzn. opätovné vypĺňanie, overovanie a podávanie celého formulára), ktoré by uvedený postup iba bezdôvodne sťažilo a spomalilo.
džana
17.09.08,13:08
ďakujem :)