Mica
17.05.07,11:42
Dobry den zelam,

chcela by som vas poprosit, ci mi nevie niekto z vas poradit ohladom, dodania sluzby (prenajmu priestorov) zahranicnemu odberatelovi, ktory je registrovany pre dan v clenskom state EU a miestom dodania je tuzemsko.
Pri vyplnani dan. priznania, mam dilemu, do ktoreho riadku v DP mam uviest dodanie tejto sluzby, ci riadok 8? Stretla som sa aj s nazorom, ze sluzby sa neeviduju, iba tovar, to sa mi nezda, na danovom urade ma odbili, ze mam zavolat za pol hodinu a ze by to mal byt riadok 8.

Dakujem vopred za kazdu informaciu
Mica
17.05.07,11:50
Prosim vas, naozaj mi nikto nevie poradit???
ALBO
17.05.07,12:09
Dobry den zelam,

chcela by som vas poprosit, ci mi nevie niekto z vas poradit ohladom, dodania sluzby (prenajmu priestorov) zahranicnemu odberatelovi, ktory je registrovany pre dan v clenskom state EU a miestom dodania je tuzemsko.
Pri vyplnani dan. priznania, mam dilemu, do ktoreho riadku v DP mam uviest dodanie tejto sluzby, ci riadok 8? Stretla som sa aj s nazorom, ze sluzby sa neeviduju, iba tovar, to sa mi nezda, na danovom urade ma odbili, ze mam zavolat za pol hodinu a ze by to mal byt riadok 8.

Dakujem vopred za kazdu informaciu

Na r. 8 predsa uvádzate veci ako prepravné služby, vývoz služieb, § 46,47,48 to nie je váš prípad. Vy ste dodali službu s miestom dodania slovensko (je jedno komu) a táto služba je oslobodená. Bude vám ovplyvňovať výpočet K, lebo pôjde len do menovateľa a uvediete ju na r. 5 a 6 ako pre slovenského nájomcu.
bea
17.05.07,12:12
Ak sa rozhodnete poskytnúť prenájom priestorov s DPH, tak do r. 1, 2 a 3.

Opravujem, nemôže poskytovať prenájom priestorov s DPH, lebo nejde o platiteľa v tuzemsku.
ALBO
17.05.07,12:21
Ak sa rozhodnete poskytnúť prenájom priestorov s DPH, tak do r. 1, 2 a 3.
Nemôže prenajať s DPH. Lebo prenájom priestorov je oslobodené plnenie a len voči platiteľovi sa môže rozhodnúť, že ho zdaní. A ten zahraničný nájomca nie je platiteľ ,
Mica
17.05.07,12:41
Albo,

velmi pekne dakujem, presne to iste mi potvrdili na DU, hoci spociatku nemala pani na DU v tom jasno, zacala mi citovat § 15, takze tvrdila, ze musi sa fakturovat s DPH, ale potom sa opravila a naviazala na § 38, ze prenajom je oslobodeny od dane, ak je fakturovany zah. odberatelovi.

Este raz vdaka a zelam pekny den