Miriam K
17.05.07,15:07
:mee: Ahoj poraďáci, chcem sa Vás opýtať na nasledovnú vec:
V práci som dala výpoveď, chcela som ísť pracovať do zahraničia, bohužiaľ mi na poslednú chvíľu oznámili, že môžem ísť až v septembri. Pracovný pomer sa končí 30.6.2007. Moja hrubá mzda je 23 000,- Sk. Viete mi poradiť, či sa mi oplatí ísť na 2 mesiace na úrad práce? Na aké dávky mám nárok?

Ďakujem za skorú odpoveď
Pukana
17.05.07,13:17
Závisí od toho koľko rokov máš odrobených, či máš nárok na podporu v nezamestnanosti.

V zmysle § 104 ods. 1 zákona o sociálnom poistení, poistenec má nárok na dávku
v nezamestnanosti ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky
misomiso
17.05.07,13:26
No ja neviem, mozno som so svojimi vedomostami uplne mimo, ale mam pocit, ze clovek nema nijaky narok na podporu v nezamestnanosti ak da sam vypoved. Alebo tu uz Fico medzicasom zaviedol raj na zemi?
Monika Kováčová
17.05.07,13:29
to zaviedli už dávno pred ním dzurindovci
IVEB
17.05.07,18:18
Aj keď dáš sám výpoveď , taktiež máš nárok na podporu v nezamestnanosti, ak splňaš podmienku v zmysle zákona. Nie je dôležité či dáš výpoveď Ty alebo Ti ho dá zamestnávateľ.
Miriam K
18.05.07,05:56
Tak Vám ďakujem za odpovede
Magma
18.05.07,05:57
:mee: Ahoj poraďáci, chcem sa Vás opýtať na nasledovnú vec:
V práci som dala výpoveď, chcela som ísť pracovať do zahraničia, bohužiaľ mi na poslednú chvíľu oznámili, že môžem ísť až v septembri. Pracovný pomer sa končí 30.6.2007. Moja hrubá mzda je 23 000,- Sk. Viete mi poradiť, či sa mi oplatí ísť na 2 mesiace na úrad práce? Na aké dávky mám nárok?

Ďakujem za skorú odpoveď
Podľa mňa sa Ti oplatí prihlásiť do evidencie nezamestnaných, samozrejme ak spĺňaš podmienku pre priznanie podpory ako to tu už písali. Podpora je myslím 55% z VZ. Ak sa neprihlásiš, musíš sa prihlásiť v ZP a dobrovoľne si platiť zdravotné poistenie.