sklenkova
17.05.07,18:22
Cesto:90dkg hladkej múky,9dkg kvasníc/2bal./10dkgpráškového cukru,
3PL oleja,4-5dcl mlieka,sneh z 3 bielkov
Spracujeme cesto/nerobíme kvások-kvasnice rozdrvíme len medzi múku/ zo všetkých surovín a rozdelíme ho na 8 častí,necháme vykysnúť. Uvaríme plnku.
Plnka:1Hera,25dkg kryštál.cukru,5dcl mlieka,2 čok. pudingy,2PL kakaa
Zo všetkého okrem hery uvaríme puding,potom do horúceho vmiešame heru a dáme vychladnúť.
Vy mastíme si plech,berieme kúsky cestá rozvaľkáme natrieme vychladnutou plnkou,vždy ked mame 2 dáme na plech a spletieme akokorbáč.Potom necháme ešte 15 min. kysnúť,natrieme povrch žltkami zmiešanými s olejom.
Na povrch:3žltka+trošku oleja/2lyžice/ Pečieme 15 min. pri 180st.C na vymastenom plechu

Je to super,a ked som to ja dokázala/koláč z kysnutého/ dokáže každy,je to vláčne cesto a velmi chutné.
sklenkova
19.05.07,18:16
Ja som zabudla napísať,žeked vyvalkame cesto a natrieme ho plnkou zavinieme ho ako roládu/vzniknú také úzke "roládky/a potom dve spletieme ako korbáč.Možno je to logické,ale radšej som to dopísala.
EPk
21.05.07,07:15
Robila som ho v sobotu a bol vyborný, len do cesta som pridala trošku soli.
ludeko
27.06.07,09:38
Vyskúšala som a Resanka mala doma obrovský úspech. Je vynikajúca. Dík za recept. Ľ.
pikulik
11.07.07,18:34
Robila som resanku, bola výborná.Všetkým chutila, najmä našej babičke,ešte na druhý deň bol koláč vláčny.ďakujem za recept.
astodolu
18.02.10,09:14
Určite ho vyskúšam, už som jeden piekla podobný Pudungoš, tiež bol perfektný. Teším sa aj na tento. Dík za recept Anka
skvrnka
18.02.10,11:12
Recept sa mi veľmi páči, ale neviem, ako by to malo
vyzerať. Prosím o obrázok, alebo webovú stránku,
kde by sa to dalo vidieť.
jana007
18.02.10,11:22
lorelei
20.02.10,09:42
Tak som ho skusila aj ja, musim uznat, ze je to vyborny kolacik a u nas ma obrovsky uspech :D. A nepopraskal mi ani, ako niekto spominal......
KATA50
22.03.10,08:41
Áno, je naozaj vynikajúci. Pre obmenu skúste jednu z dvojice roládok, natrieť nahrubo lekvárom s kúskami ovocia, alebo jeden orechový a druhý pudingový. Dá sa kombinovať a je to naozaj veľmi dobré. Keď ho urobím pre vnúčatá ( 5 ), zjedia ho rovno z plechu. Škoda dávať na tácku. Odporúčam všetkým , ktorí ho ešte neupiekli. Nebojte sa množstva - bude ešte málo.
wagner
22.03.10,17:47
Dnes som ho piekla prvý krát pre návštevu. Veľmi im chutil, aj recept pýtali, že budú piecť. Kto neskúsi - neuverí :D
bv_alexandra
28.03.10,12:37
ja som ho tiež vyskúšala je výborný. urobila som dva druhy jeden s touto plnkou a druhý s jahodami a džemom.
Len sa mi popraskal:mee:, ale to asi prídem vekom tie zručnosti pekárkske:D