Janca
01.02.05,15:17
Prosim poradte mi aku zmluvu alebo dohodu urobit s 27-rocnym vysokoskolskym studentom - denne studium - do 30.6.2005, /okrem prac. zmluvy na nizsi uvazok/, ktory pre nas bude vykonavat prace po veceroch, alebo cez sobotu a nedelu, /urcite to prekroci hranicu 300 hodin/, islo by o programatorske prace a prijem bude pravdepodobne nepravidelne vysoky - niektory mesiac mozno iba 1.000 Sk a v inom mesiaci aj viac ako minimalna mzda, teda viac ako 6.500 Sk. Takze DOBPS mi tu neprejde. Zaujima ma ma typ zmluvy, s ohladom na odvody do ZP a dan. Dakujem.
macko
01.02.05,14:38
V súlade so zákonom o rodinných prídavkoch a aj o priznaní daňového bonusu sa študent považuje študent denného štúdia do veku 26 rokov.
v Tvojom prípade by som s takýmto študentom urzatvorila dohodu o vykonaní práce raz za čas, keď jeho predpokladaná odmena dosiahne 6490,- Sk. Do dohody si vymsli nejakú činnosť ( maľovanie, kosenie trávnikov, .....). V prípade, že odmena presiahne sumu 6500.- Sk je potrebné zraziť zdravotné poistenie 14% zo mzdy a 19% dane .
ricij
01.02.05,15:20
Prosim poradte mi aku zmluvu alebo dohodu urobit s 27-rocnym vysokoskolskym studentom - denne studium - do 30.6.2005, /okrem prac. zmluvy na nizsi uvazok/, ktory pre nas bude vykonavat prace po veceroch, alebo cez sobotu a nedelu, /urcite to prekroci hranicu 300 hodin/, islo by o programatorske prace a prijem bude pravdepodobne nepravidelne vysoky - niektory mesiac mozno iba 1.000 Sk a v inom mesiaci aj viac ako minimalna mzda, teda viac ako 6.500 Sk. Takze DOBPS mi tu neprejde. Zaujima ma ma typ zmluvy, s ohladom na odvody do ZP a dan. Dakujem.A prečo by ti DoBPŠ nemalo prejsť? Veď je to ideálny prípad na DoBPŠ.
olga88
01.02.05,16:33
Pozor- rod. pridavky a bonus len do 25. rokov studenta.
olga