ergo
17.05.07,22:47
asi vam tato otazka bude pripadat velmi hlupa, ale nikdy som neuctovala v PU. avsak kamaratka ma poprosila aby som jej urobila danove priznanie na s.r.o.ktora roky spi a v minulom roku tam mala dva pohyby prijem na bu a vydaj z bu a oba tieto pohyby neboli zdanitelnym nakladom a vydajom firmy. Ja som k danovemu spravila vykazy z Ju. Jej vak doslo z DU ze kedze je s.r.o. tak musi mat suvahu a vykaz ziskov a strat. Ja vsak neviem kam v tychto vykazoch tieto pohyby dat mam z toho proste hokej. Mozte mi prosim pomoct??
Paula
17.05.07,20:56
Nič v zlom, som v šoku .......... takto sa DP nerobia...teda nemali by sa.:) To, že spoločnosť roky spí, ešte neznamená, že okrem pohybu na BÚ neexistujú sumy na iných účtoch. Zverila by som dodatočné DP odborníkovi.
kukučka
17.05.07,21:07
Paula ma pravdu a ja rozmýšľam, z ktorého konca začať. Ak boli pohyby na účte, musíš vedieť, čoho sa týkali a potom budeme pokračovať. Zmenil sa zostatok účtu a potrebuješ protiúčet. A kamarátka ti musí dať výkazy z predchádzajúceho roku. To je majiteľka tej s.r.o. ? :eek:
Asi bude lepšie zájsť za účtovníčkou...
Paula
17.05.07,21:10
Si ma Bety predbehla, kým som sa opravovala :)
kukučka
17.05.07,21:20
však si už nesvietila! ;)
ergo
18.05.07,05:28
suhlasim s vami a priznavam ze som to robila s velmi neprijemnym pocitom, ale bolo v hodine dvanastej bolo mi povedane ze uvedene s.r.o. mala doslova cisto vsade, inac by som to neurobila ani z kamaratstva. Teraz kedze uz som sa do toho zaangazovala potrebujem dat veci do poriadku. A neviem ako na to kedze v PU vobec nie som doma.
JAJA11
18.05.07,05:42
suhlasim s vami a priznavam ze som to robila s velmi neprijemnym pocitom, ale bolo v hodine dvanastej bolo mi povedane ze uvedene s.r.o. mala doslova cisto vsade, inac by som to neurobila ani z kamaratstva. Teraz kedze uz som sa do toho zaangazovala potrebujem dat veci do poriadku. A neviem ako na to kedze v PU vobec nie som doma.

Pokiaľ sa nejednalo o zdaniteľné plnenie, len o vklad a následný výber tej istej sumy, súvaha by mala byť navlas rovnaká ako minulý rok, takže treba len nájsť tú z predchádzajúceho roka. Ak to nebolo rovnaké, popíš o aký pohyb šlo a potom Ti viem povedať ako spraviť súvahu. :rolleyes:
alušik
18.05.07,05:43
Myslím, že tu nájdeš ľudí ochotných pomôcť, ale naozaj treba začať asi tým, že by sa Ti mali dostať do rúk výkazy - súvaha a výkaz ziskov a strát, ktoré boli odovzdávané minulý rok. Budeš totiž potrebovať čísla z týchto výkazov, aby si mohla vyplniť údaje za predchádzajúce obdobie 2005 vo výkazoch pre rok 2006. Potom zistíme, kde sa Ti čísla zmenia pre obdobie roka 2006 podľa toho, čo to bol v banke vlastne za príjem a čo za výdaj - to je zistenie tých protiúčtov, o ktorých písala kukučka.;)
ergo
18.05.07,05:56
za asi styri roky dozadu mala kamoska len ciste danove bez suvahy a s nulovymi hodnotami. Povedala mi ze to je vseto co ma.
Paula
18.05.07,06:02
Nemohli byť samé nuly, najmenej základné imanie nie je nulové v súvahe....výkaz ziskov nulový byť mohol.
evina
18.05.07,06:04
za asi styri roky dozadu mala kamoska len ciste danove bez suvahy a s nulovymi hodnotami. Povedala mi ze to je vseto co ma.

Radšej skús tie výkazy z predchádzajúceho obdobia vypýtať, ak nemá poskytnú Ti na DÚ, čo v jej ponímaní znamenajú čisté, resp.s nulovými hodnotami.
Ak napíšeš bankové pohyby, ktoré spomínaš vieme Ti určite pomôcť. Problém však nie sú len tie bankové pohyby, minimálne musí byť v súvahe uvedené ZI, bez ktorého tá s.r.o. nemôže existovať....a už z toho dôvodu nemôže byť v žiadnom prípade súvaha nulová...

P.s. a ešte podotýkam, že museli byť tie predchádzajúce závierky pposielané do Zbierky listín, ale to až potom, keď vyriešime výkazy:)
Braňo
18.05.07,06:18
Určite boli aj pohyby na účte 568 - (Finančné náklady) a možno aj 341 (ak bola zrazená daň) a 662 (kreditné úroky). Aj keď minimálne, ale boli. Takže ani výsledovka, ani súvaha nulové nebudú. A čo DPH?
ergo
18.05.07,06:34
no neviem posudit nakolko bankove vypisy, ani ziadne uctovne vykazy mi nedala jedine priznania za minule roky ktore si robila sama a tie boli bez dane s nulovymi hodnotami. Nepohorsujte sa prosim prisla posledny den kedy sa dalo danove podat tak som chcela pomoct aby nedostala pokutu
:(
evina
18.05.07,06:37
no neviem posudit nakolko bankove vypisy, ani ziadne uctovne vykazy mi nedala jedine priznania za minule roky ktore si robila sama a tie boli bez dane s nulovymi hodnotami. Nepohorsujte sa prosim prisla posledny den kedy sa dalo danove podat tak som chcela pomoct aby nedostala pokutu
:(
Nepohoršujeme sa vôbec, neboj, chceme Ti to pomôcť vyplniť.
Jedna vec je DP, to samozrejme môže byť bez dane a nulové.
Ďalšími povinnými náležitosťami sú súvaha, to sme už napísali-nemôže byť nulová v žiadnom prípade, lebo spoločnosť musela účtovať o ZI...výkaz ziskov strát- môže byť nulový teoreticky, závisí id pohybov na účte a ešte musia byť priložené Poznámky, ktoré v tomto prípade stačia byť popísané pár vetami.
Gabi03
18.05.07,06:37
Daňové priznania z príjmu mohli byť nulové, ale nulové na 100 % nemohli byť výkazy. Ako písali vyššie.
ergo
18.05.07,06:44
suhlasim, len ako som pisala vyssie tie vykazy som nevidela a kamoska tvrdi ze k tym nulovym danovym priznaniam ich ani nemala nakolko aj tie podavala az po vyzve DU jeden rok naraz asi za tri roky spatne a bez vykazov a dodnes po nej vraj nik ziadny uctovny vykaz nechcel.
evina
18.05.07,06:50
suhlasim, len ako som pisala vyssie tie vykazy som nevidela a kamoska tvrdi ze k tym nulovym danovym priznaniam ich ani nemala nakolko aj tie podavala az po vyzve DU jeden rok naraz asi za tri roky spatne a bez vykazov a dodnes po nej vraj nik ziadny uctovny vykaz nechcel.

No neostáva Ti nič iné, ako kamošku upozorniť, že ak nikto nechcel, tak to neznamená, že nemali byť a nebudú ešte žiadať. Jej DP bolo podané nekompletne, a teda môže byť zo zákona prakticky považované za nepodané...
Vidím dve možnosti:
1.Dať´to pekne kamoške a tie nuly nech si vypíše sama...
2. Zistiť, čo majú na Dú a dohodnúť sa s nimi ako doplniť a pre rok 2006 vyplniť súvahu v zmysle toho čo Ti spomíname vyššie, t.j. bude tam zachytené min. to ZI./podľa výpisu z OR/.
ergo
18.05.07,06:54
dakujem vsetkym za rady idem teda volat na ten DU co tam vlastne a za ake obdobie maju, ked uz som sa do toho namontovala tak nech jej to dam aspon do poriadku.
Gabi03
18.05.07,06:57
mimotemy Mala ti dať vedieť, ako sa situácia má. Že nám takmer žiadne doklady, výkazy a pripadá mi, že ani kópie toho, čo odovzdala.
Johanka
18.05.07,07:01
To je riadny kvietok :--- .
Tá s.r.o. spinká odo dňa svojho vzniku ? Ktovie ako rozhodovalo VZ o výsledku hospodárenia predchádzajúcich účtovných období ....
Ak si chce dať veci do poriadku, musí spolupracovať !
Kedy vlastne vznika s.r.o.? To celý čas dávala nulové DP a nič viac. Tomu veľmi neverím, musela by mať veľmi neporiadnu správkyňu....
Musíš nájsť nejaký záchytný bod v histórii ...spracovanú súvahu a výkaz Z a S.
ergo
18.05.07,17:41
volala som na danove a vykazy z minula vraj nebudu riesit, kedze nebol ziadny financny ani iny pohyb,teraz len potrebujem poradit kde a co do suvahy a vykazu ziskov a strat dat aby som to mala dobre, prijem na ucet a vydaj z uctu oba pohyby nezdanitelne. Mozte mi prosim poradit??
evina
18.05.07,17:55
volala som na danove a vykazy z minula vraj nebudu riesit, kedze nebol ziadny financny ani iny pohyb,teraz len potrebujem poradit kde a co do suvahy a vykazu ziskov a strat dat aby som to mala dobre, prijem na ucet a vydaj z uctu oba pohyby nezdanitelne. Mozte mi prosim poradit??
Rozpíš o aké pohyby išlo na účte napr. vklad na účet 250 SK a pod. Napíš konečný stav účtu a výšku ZI-to nájdeš na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) podľa názvu firmy a či je celý vklad splatený.
ergo
21.05.07,04:48
dakujem Evina, ZI je 200 000 Sk a je splatene a pohyby bol bezhotovostny vklad na ucet nezdanitelny 300 000 a hned na to bezhotovostny vyber v tej istej sume a to je vsetko.
evina
21.05.07,05:33
dakujem Evina, ZI je 200 000 Sk a je splatene a pohyby bol bezhotovostny vklad na ucet nezdanitelny 300 000 a hned na to bezhotovostny vyber v tej istej sume a to je vsetko.

Ešte treba ten počiatočný a konečný stav účtu, lebo je potrebné zúčtovať to ZI oproti pokladni alebo banke.

P.s. Predpokladám, že banka za ten vklad a výber zúčtovala nejaké poplatky, to by sa malo premietnuť do výkazu zskov a strát a ak tam boli peniaze dlhšie tak aj nejaké úroky a daň z nich... . To je aspoň minimum čo by malo byť v tých výkazoch vyjadrené pri tom neporiadku, ktorý tam majú.

Ak nie je k dispozícii stav účtu /čo sa mi celé zdá absurdné/ a uvažujeme len zo ZI potom by súvaha mala v riadkoch:
1, 32, 56, 57, 65, 66, 67, 68 sumu 200
a súčtové riadky by mali oba sumu 800
/ZI je zúčtované oproti pokladni/
Výkaz ziskov s strát by bol nulový.
Poznámky priložiť s krátkou charakteristikou o firme.
Predchádzajúce obdobie nevieš vyplniť, lebo výkazy neboli podané tam nedáš buď nič alebo do tých istých riadkov ako bežné obdobie 200 tis.

Pod takéto výkazy by som sa ovšem v živote nepodpísala /nezohľadňujú ani to minimum na účte/ a priateľka pri podpise takýchto výkazov si musí byť vedomá porušenia najmä zákona o účtovníctve /neviedla a nevedie účtovníctvo/ a ešte aj z jediného dokladu, ktorý určite existuje-t.j. výpisy z banky by nazohľadnila tento vo výkazoch.
Paula
21.05.07,05:58
Napadlo ma, či ten vklad a výber nesúvisia s nejakou pôžičkou, keďže boli také bezprostredné.
ergo
28.05.07,09:00
Dakujem Evina, inac som sa dopatrala co znamenal ten financny pohyb, pretoze aj ked som svojej priatelke zaviazana a chcem jej pomoct dat veci do poriadku tak skutocne tak aby sa nenapachalo este viac skody nez v skutocnosti mozno je. Jednalo sa o bezodplatne kupenie pohladavky jej spolocnostou a hned aj predaj pohladavky na inu spolocnost, takze asi v suvahe bude aj iny pohyb len neviem na ake ucty ho umiestnit. Vykaz ziskov a strat ostava nulovy kedze sa jedna o bezodplatny predaj aj kupu. Mozes mi prosim este s tymto pomoct.
Dakujem
Zoltán Kovács
28.05.07,09:05
Dakujem Evina, inac som sa dopatrala co znamenal ten financny pohyb, pretoze aj ked som svojej priatelke zaviazana a chcem jej pomoct dat veci do poriadku tak skutocne tak aby sa nenapachalo este viac skody nez v skutocnosti mozno je. Jednalo sa o bezodplatne kupenie pohladavky jej spolocnostou a hned aj predaj pohladavky na inu spolocnost, takze asi v suvahe bude aj iny pohyb len neviem na ake ucty ho umiestnit. Vykaz ziskov a strat ostava nulovy kedze sa jedna o bezodplatny predaj aj kupu. Mozes mi prosim este s tymto pomoct.
Dakujem

Bezodplatnú kúpu nepoznám. Keď dostanem niečo bez platenia, tak to je darovanie. A ak išlo o "bezodplatnú" kúpu potom ten pohyb peňazí bol načo.
A kúpa a predaj pohľadávok predsa sa musí odzrkadliť aj v účtovníctve aj vo výkazoch.
ergo
28.05.07,09:13
asi som sa blbo vyjadrila teda nie kupa ale postupenie ospravedlnujem sa.