vanilka
18.05.07,09:52
do firmy nam chce nastupit SZCO pricom bude pre nas vykonavat iste sluzby a zakazdym nam vystavi fakturu je potrebne osetrit to nejakou dohodou? myslim ze ano ale neviem presne akou staci ak sa dohodnu medzi sebou zamestnavatel a SZCO a spise sa dohoda alebo je potrebna dohoda o vykonani prac ked je to SZCO nechcela by som to zbytocne komplikovat

dakujem
m.milada
18.05.07,08:01
...a nestačí , keď mu vystavíte objednávku na danú službu?
Zoltán Kovács
18.05.07,08:04
...a nestačí , keď mu vystavíte objednávku na danú službu?

Zrejme to bude dlhodobejšia spolupráca, tzv. zamestnanie na živnosť. V tomto prípade by som sformuloval nejakú zmluvu o spolupráci dvoch podnikateľských subjektov, kde presne treba vyšpecifikovať čo, kde, ako a kedy bude robíť. Či použije na prácu prostriedky svoje alebo "zamestnávateľove". Ak zamestnávateľove prostriedky bude používať tak to zaváňa závislou činnosťou.
JAJA11
18.05.07,08:10
Zrejme to bude dlhodobejšia spolupráca, tzv. zamestnanie na živnosť. V tomto prípade by som sformuloval nejakú zmluvu o spolupráci dvoj podnikateľských subjektov, kde presne treba vyšpecifikovať čo, kde, ako a kedy bude robíť. Či použije na prácu prostriedky svoje alebo "zamestnávateľove". Ak zamestnávateľove prostriedky bude používať tak to zaváňa závislou činnosťou.

Ale aj zamestnanec niekedy použije pre zamestnávateľa svoje súkromné nástroje a nikto to nenapadne. My často voláme si napr. elektrikárov, ktorí nie sú plátci DPH, sú to malí živnostníci a preto všetko čo k tomu treba si nakúpime sami (sme platci DPH) a oni nám vyfaktúrujú len práce. Myslím si, že každý podnikateľ sa snaží robiť tak, aby to bolo pre neho najvýhodnejšie. :rolleyes: A k tomu živnostníkovi - ak sa práce budú opakovať, je dobrá zmluva, ak je to len príležitostne, stačí objednávka.
vanilka
21.05.07,06:06
a co v pripade, ze pouziva pri praci aj svoje vlastne naradie a aj zamestnavatelove, staci ak to uvediem v zmluve?