MartinkoK
18.05.07,10:55
Ahoj všetci,
chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
Ako máme postupovať:?
rada
18.05.07,10:56
Ahoj všetci,
chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
Ako máme postupovať:?
Nakoľko ste MV zakúpili v roku 2005 predovšetkým je potrebné sa pozrieť do kúpnej zmluvy aká dĺžka záručnej doby je v nej formulovaná. V zmysle Občianskeho zákonníka by mala byť najmenej 12 mesiacov. V prípade zatajených závažných chýb MV – zatajená havária, vyrovnávanie s narušením geometrie a stability je tieto potrebné reklamovať v autobazári, samozrejme v záručnej dobe. K tomu či máte MV vrátiť alebo žiadať finančné vyrovnanie je potrebné aj stanovisko autobazáru resp. dohoda s autobazárom.
preboha
29.04.08,05:52
Ahoj všetci,
chcen poprosiť o radu, ak mi niekto bude vedieť poradiť.
V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto, máme kúpno predajnú zmluvu, v ktorej sa hovorí aj tom, že kupujúci bol oboznámený s tech.stavom vozidla. Teraz sme však navštívili servis a potom nastavenie geometrie a pán majiteľ nás nepotešil, povedal nám, že auto bolo búrané a nekorektne opravené, je posunuté riadenie a oprava by stále okolo 30000,- Sk. Je to skrytá závada a máme ísť auto vrátiť alebo žiadať fin.vyrovovnanie aby sme si mohli dať vykonať opravu.
Ako máme postupovať:?
Nakoľko ste MV zakúpili v roku 2005 predovšetkým je potrebné sa pozrieť do kúpnej zmluvy aká dĺžka záručnej doby je v nej formulovaná. V zmysle Občianskeho zákonníka by mala byť najmenej 12 mesiacov. V prípade zatajených závažných chýb MV – zatajená havária, vyrovnávanie s narušením geometrie a stability je tieto potrebné reklamovať v autobazári, samozrejme v záručnej dobe. K tomu či máte MV vrátiť alebo žiadať finančné vyrovnanie je potrebné aj stanovisko autobazáru resp. dohoda s autobazárom.
formulácia predávajúceho v zmluve, že ste boli oboznámení stechnickým stavom vozidla stačí na to, aby ste s reklamáciou nepochodili. Havária v minulosti je skrytá závada iba pre Vás, pretože zrejme neviete posúdiť technický stav vozidla. Ak plánujete kupovať auto aj niekedy v budúcnosti, urobte to tak, aby ste sa podobného problému vyvarovali - pred kúpou preveriť techn. stav vozidla v servise atp.
Bionda
29.04.08,09:29
Výška predpokladanej opravy je určite nižšia ako by si zaplatil v prípade súdneho sporu- ako sme to mali my vo firme, kde okrem poplatkov a súdnych znalcov sme platili nakoniec všetko, napriek tomu, že sme boli v práve, práva sme sa nedovolali.( kúpili sme nakl. auto s prasknutým blokom motora) Stálo nás to nervy a chodenie po súdoch - a trvá to strááášne dlho.
Súhlasím , že pred kúpou je dobré auto dať prehliadnuť v servise- teda ja som si tiež takto kupovala auto a dohodli sme sa s predávajúcim, že ak auto neprejde, platí prehliadku on.(Servis bol ten, ktorý som uviedla ja)
Petra Nová
29.04.08,17:00
... V júni 2005 sme kúpili v autobazáre os.auto...

Podľa termínu zadania témy a termínu kúpy motorového vozila myslím, že všetky rady sú už neaktuálne. Asi aj sám kupujúci sa vyrovnal so stratou z tejto "vydarenej" kúpy.