fantozzi30
18.05.07,11:54
Vie mi niekto poradiť čo s DPH pri prijatej službe (konzultačné služby) zo Švajčiarska ?
Peterka
18.05.07,10:05
Treba zvážiť či uvedená služba nepatrí do:
a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
ak áno tak samozdanenie a to za podmienky že sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku
fantozzi30
18.05.07,10:10
Ďakujem,
zvažovala som to. Som rada, že ste mi to potvrdili.
Viete mi poradiť, či projekt počítačovej siete (riešený pre sl.firmu) a technická štúdia riešenia siete pre spojenie pobočiek (vrátane slovenskej) tiež podlieha smozdaneniu ? Všetky tieto služby máme fakturované z EU.
Vopred ďakujem.
Peterka
18.05.07,10:35
To je vec zaradenie do uvedených služieb ja keď neviem presne zaradiť tak ak je služba faktúrované bez DPH tak jednoznažne sa samozdaním.
fantozzi30
18.05.07,10:38
Ďakujem za pomoc
Monika Kováčová
18.05.07,10:41
No ja si dovolím absolútne nesúhlasiť, pretože Švajčiarsko nie je členom Európskej únie, a preto na samozdanenie služieb nemôžeme ani pomyslieť... nie to ešte písať.
Peterka
18.05.07,10:45
No ja si dovolím absolútne nesúhlasiť, pretože Švajčiarsko nie je členom Európskej únie, a preto na samozdanenie služieb nemôžeme ani pomyslieť... nie to ešte písať.
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.:o

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú
a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.
Monika Kováčová
18.05.07,10:54
Súhlasím v prípade, že samozdanením myslíš toto:

Daňová povinnosť

§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby

(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
Monika Kováčová
18.05.07,10:56
To je vec zaradenie do uvedených služieb ja keď neviem presne zaradiť tak ak je služba faktúrované bez DPH tak jednoznažne sa samozdaním.

Svojím príspevkom som mala na mysli, že až také jednoznačné to pri Švajčiarsku nie je, keďže pre nich neplatí Šiesta smernica a aj zákon o DPH majú úplne mimo zákona platného v EÚ.
Peterka
18.05.07,11:06
Svojím príspevkom som mala na mysli, že až také jednoznačné to pri Švajčiarsku nie je, keďže pre nich neplatí Šiesta smernica a aj zákon o DPH majú úplne mimo zákona platného v EÚ.
Tak potom je Švajčiarsko tretím štátom a stále platí to čo som uviedol v predchádzajúcich príspevkoch.

(2) Na účely tohto zákona je
a) tuzemskom územie Slovenskej republiky,
b) zahraničím územie, ktoré nie je tuzemskom,
c) územím Európskych spoločenstiev tuzemsko a územia ostatných členských štátov, ktoré sú zákonmi týchto členských štátov vymedzené na účely dane ako tuzemsko týchto členských štátov,
d) územím tretích štátov územie, ktoré nie je územím Európskych spoločenstiev.

,
:o :o
fantozzi30
18.05.07,11:42
takže platí to samozdanenie ?
ALBO
21.05.07,05:17
takže platí to samozdanenie ?

Ano samozdanenenie, určite.
anka1
21.05.07,11:47
(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.:o

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú
a) reklamné služby,
b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
e) pridelenie zamestnancov,
f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov,
g) telekomunikačné služby,
h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
i) elektronicky dodávané služby,
j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.

Prosím Vás a ako to je v opačnom prípade? Keď poskytovateľom služby je Slovensko a klientom Švajčiarsko? Faktúru vystavujem bez DPH? Alebo ako? Jedná sa o službu podľa ods. 8 bod b). ďakujem za rady
ALBO
21.05.07,12:37
Prosím Vás a ako to je v opačnom prípade? Keď poskytovateľom služby je Slovensko a klientom Švajčiarsko? Faktúru vystavujem bez DPH? Alebo ako? Jedná sa o službu podľa ods. 8 bod b). ďakujem za rady


ano bez dph

(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
Tibor5
28.06.07,01:19
Zdravím zúčastnených
Sú geologické merania a s tým spojené počítačové vyhodnotenie a tvorba geologických máp inžinierskymi resp. technickými službami ?

Tibor5