Peterka
18.05.07,13:43
Vypĺňam tlačivá RZZP pomocou 602 XML, pokúšam sa aby mi všetky dáta pri RZ prešli do Potvrdenia o podaní RZZP , lebo pri tlači RZZP neviem automaticky tlačiť aj tlačivo Potvrdene o podaní RZZP.Neviem či sa to dá a ja to neviem alebo musím vypísať znova tlačivo Potvrdenia
ZuzanaP
18.05.07,12:27
Ja som to znova vypisovala
Manual
18.05.07,12:37
V programe od Somi Trencin to ide všetko OK bez problémov.... :)
karpis
18.05.07,12:54
Vypĺňam tlačivá RZZP pomocou 602 XML, pokúšam sa aby mi všetky dáta pri RZ prešli do Potvrdenia o podaní RZZP , lebo pri tlači RZZP neviem automaticky tlačiť aj tlačivo Potvrdene o podaní RZZP.Neviem či sa to dá a ja to neviem alebo musím vypísať znova tlačivo Potvrdenia
Ani mne to nejde, znovu som to vypisovala
endrju
18.05.07,14:06
Po preštudovaní materiálov zverejnených na portáli www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk) a súdiac podľa ohlasov na obsah týchto materálov, vykonávanie RZZP touto cestou nepovažujem za veľkú výhru ... :rolleyes:
Za veľmi zaujímavé považujem to, že problémy spomenutého portálu sa snažia viacerí riešiť nie priamo "na mieste", ale na stránke porada.sk, ktorá s týmto portálom má asi spoločné veľmi málo.
Možno aj tento jav svedčí o tom, že tvorcovia tohoto portálu niektoré veci nezvládajú. :cool:
michelle84
22.06.07,11:49
Mám program SOMI na RZZP. Dá sa z neho poslať dávka 541 do zdravotnej poisťovne elektronicky? Ako to mám poslať, keď môj systém "akože" robí RZZP, ale zle a samozrejme vytvorí aj zlú dávku 541. Ako mám poslať dávku 541, poisťovňa to odomňa požaduje v eletronickej forme cez podateľňu.
Jozef Mihál
22.06.07,11:54
Vypĺňam tlačivá RZZP pomocou 602 XML, pokúšam sa aby mi všetky dáta pri RZ prešli do Potvrdenia o podaní RZZP , lebo pri tlači RZZP neviem automaticky tlačiť aj tlačivo Potvrdene o podaní RZZP.Neviem či sa to dá a ja to neviem alebo musím vypísať znova tlačivo Potvrdenia

To by ste od systému, ktorá istá nemenovaná spoločnosť "poskytuje poistencom zadarmo", veľa chceli.
Jana Motyčková
22.06.07,11:54
Dávka 541 je len pre zamestnávateľa. Tento rok sme dávku 541 nerobili, keďže minulý rok to nikto zo zákazníkov nepoužil. Poisťovňa Vás nemôže nútiť podať RZZP elektronicky. Ale ak máte veľa zamestnanacov s RZZP a potrebujete ich podať elektronicky, ozvite sa mailom.
michelle84
22.06.07,11:57
To by ste od systému, ktorá istá nemenovaná spoločnosť "poskytuje poistencom zadarmo", veľa chceli.


Mám zakúpenú licenciu. Len som chcela vedieť, či je niečo také možné. Budem kontaktovať našich programátorov, nech mi v našom programe umožnia vykonať správne RZZP. Ďakujem.
Jozef Mihál
22.06.07,11:59
michelle84, to bola reakcia na prvý príspevok témy a geniálny systém tlačív z rzzp.sk, nie na Vás.
michelle84
22.06.07,12:05
Dávka 541 je len pre zamestnávateľa. Tento rok sme dávku 541 nerobili, keďže minulý rok to nikto zo zákazníkov nepoužil. Poisťovňa Vás nemôže nútiť podať RZZP elektronicky. Ale ak máte veľa zamestnanacov s RZZP a potrebujete ich podať elektronicky, ozvite sa mailom.


Mám len jedného zamestnanca, ktorý mám príjem aj v inej firme ako štatutárny orgán. A môj program mi neumožní vložiť ďalšieho zamestnávateľa. Keď som si s poisťovňou kontrolovala, koľko máme ešte zaplatiť (kontrolovali sme to s elektronickými výkazmi a nemali sme zaplatené ani nedoplatky z rzzp), tak ma upozornila, že aj rzzp musím poslať elektronicky. Prinajhoršom si tam ešte zavolám, či naozaj musím poslať dávku 541, keď mi Váš program krásne vytlačil tlačivo rzzp. Ďakujem.
jankasm
22.06.07,12:06
Mám len jedného zamestnanca, ktorý mám príjem aj v inej firme ako štatutárny orgán. A môj program mi neumožní vložiť ďalšieho zamestnávateľa. Keď som si s poisťovňou kontrolovala, koľko máme ešte zaplatiť (kontrolovali sme to s elektronickými výkazmi a nemali sme zaplatené ani nedoplatky z rzzp), tak ma upozornila, že aj rzzp musím poslať elektronicky. Prinajhoršom si tam ešte zavolám, či naozaj musím poslať dávku 541, keď mi Váš program krásne vytlačil tlačivo rzzp. Ďakujem.

Ešte som nepočula niečo také, že ten kto má povinnosť posielať do ZP elektronicky mesačné výkazy, musí elektronicky podať aj RZZP.
Zase nejaká novinka? :confused:
Jana Motyčková
22.06.07,12:27
Ešte som nepočula niečo také, že ten kto má povinnosť posielať do ZP elektronicky mesačné výkazy, musí elektronicky podať aj RZZP.
Zase nejaká novinka? :confused:
To určite neplatí - nejaké nedorozumenie v ZP.
endrju
22.06.07,14:32
To určite neplatí - nejaké nedorozumenie v ZP.

Alebo "tvorivé" uplatnenie všeobecne záväzných predpisov poisťovňou?
:eek: