toti
18.05.07,19:11
Dobry den, potreboval by som poradit.

Pracoval som na dohodu v obdobi januar az september 2006, pricom mi boli strhavane preddavky na dan. V oktobri som zacal pracovat v inej firme na dohodu, kde mi uz preddavky nestrhavali. V marci ci kedy som poziadal zamestnavatela aby mi spravil danove priznanie, pricom som odovzdal potvrdenie z byvalej firmy, ze som zaplatil preddavky vo vyske 6666sk. Lenze od zamestnavatela mi prislo vyrovnanie dane, kde to nebolo zaratane a bol mi vypocitany preplatok na dani 0sk, pricom som nezarobil tolko aby som mal platit dan. Z mojho pohladu si myslim, ze preddavky z byvalej firmy neboli tam zaratane pricom podla mna mali byt. Ked som sa obratil na svojho zamestnavatela, tak mi uctovnicka cez tretiu osobu oznamila, ze to bola zrazkova dan a ta sa poklada za vyrovnanu, a pokial som mal zrazkovu dan tak som si mal robit danove priznanie sam. Vobec tymto jej slovam nerozumiem, avsak ako laikovi mi to pridu ako vyhovorky. Tak sa chcem spytat ze co tak asi mozem urobit, ci mozem podat nejake opravne danove priznanie a vytlct od statu moje peniaze, alebo ci sa mam s peniazmi rozlucit. A tiez ci bolo pocinanie mojho zamestnavatela spravne alebo nie.

Dakujem uz len za to ze ste si moj prispevok precitali a za pripadnu odpoved dakujem dvojnasob:)
Monika Kováčová
18.05.07,17:14
Ej, Ej, to je preto, že si dal robiť ročné zúčtovanie zamestnávateľovi. Si dlho registrovaný člen, ale kde si bol v marci??? Bol by si vedel, aké výhody má študent, keď si podá daňové priznanie typ A sám.

Ale nehádž flintu do žita, vezmi Ročné zúčtovanie od zamestnávateľa a podaj si dodatočné DP za rok 2006
toti
18.05.07,17:17
to znamena ze zamestnavatel postupoval spravne? som z toho zmeteny, lebo minuly rok som to nechal robit tomu byvalemu zamestnavatelovi a vsetko prebehlo v poriadku..
Monika Kováčová
18.05.07,17:18
to znamena ze zamestnavatel postupoval spravne? som z toho zmeteny, lebo minuly rok som to nechal robit tomu byvalemu zamestnavatelovi a vsetko prebehlo v poriadku..

toti, čo bolo bolo, terazky som majorom. Zákony sa menia.

Zamestnávateľ teraz v r. 2007 pri Ročnom zúčtovaní za r. 2006 postupoval správne, pretože zrážková daň sa považuje za vysporiadanú. Keby bola pani účtovníčka u zamestnávateľa troška ľudská a súcitila by s tvojou peňaženkou, tak by ti odporučila podať si DP sám.
toti
18.05.07,17:21
tak uz chapem...

este posledna otazocka, ked si pojdem podat to dodatocne danove priznanie, staci mi rocne zuctovanie spravene zamestnavatelom a potvrdenie o prijmoch od byvaleho zamestnavatela, alebo potrebujem aj potvrdenie o prijmoch od zamestnavatela co mi robil danove priznanie?

a velmi pekne dakujem za take svizne odpovede:)
Monika Kováčová
18.05.07,17:23
vieš čo, neviem....

zicher je zicher, zober všetky tri prílohy (kópie).
toti
18.05.07,17:27
tak este raz velmi pekne dakujem:) nabuduce si to tu radsej precitam v marci:)