antonia111
18.05.07,19:56
Prosím Vás o radu.Preplacam zamestnancovi 2 dni dovolenky v mesiaci 5.Vypočítanu dovolenku 723,- Sk som napísala do zdaniteľných náhrad a program "Pohoda" mi stiahol úrazové poistenie a preddavok na daň.Je to správne a ten preddavok potom pošlem na DU?Robím to prvý krát.Vdaka.
uctoeva
19.05.07,04:02
Prečo len úrazové poistenie? Malo by sa stiahnuť aj na soc. a zdrav.poistenie - poistenie všetko + daň.
Kája.
19.05.07,10:08
Áno máš to dobre, z dovolenky vyplatenej po ukončení PP, zrážaš len úrazové poistenie a daň.
uctoeva
19.05.07,15:31
Prosím ta napís mi ako si zadala RD do zdanitelných náhrad,ked ti stiahlo iba úrazové + dan. Ja som preplácala nevyčerpanú RD po skončení pracovného pomeru , zadala som ju taktiež do zdanitelných náhrad ,suma za RD sa pripočítala ku mzde za odpracované dni a z tohto sa previedli odvody. Teraz neviem, či to mám dobre.
Ďakujem za odpoveď.
Kája.
19.05.07,17:10
Ak zamestnancovi preplácaš dovolenku v nasledujúcom mesiaci po mesiaci v ktorom skončil pracovný pomer, tak z náhrady zrážaš len úrazové poistenie a daň. Ak zamestnancovi preplácaš dovolenku v mesiaci v ktorom ešte pracoval robíš mu odvody normálne.
uctoeva
20.05.07,04:55
Ďakujem za odpoveď.Asi som si to nesprávne vysvetlila, prečítala som si text z druhého príspevku "preplatenie dovolenky" od antonia 111, kde príše že v mes. máj prepláca 2 dni RD po ukončení mesiaca apríl. Myslela som, že prepláca aj mzdu za mesiac apríl v mesiaci máj + RD za nevyčerpanú dovolenku. Ešte raz ďakujem
antonia111
21.05.07,12:18
Ďakujem "Kája" za odpoveď.:D
Maria3
05.06.07,13:41
Tak teraz mam v tom trocha chaos. Som v podobnej situacii. Zamestnanec ukoncil PP k 31.5.2007, prave mu robim mzdu za maj, cerpal v nej aj riadnu dovolenku + ma este 10 dni nevycerpanej dovolenky, ktoru mu mam preplatit v tejto vyplate. Mam teda z tych nevycerpanych 10 dni dovolenky (ktore dam do kolonky "zdanitelne nahrady") odviest vsetky odvody a dan, alebo len Urazove poistenie a dan? Vdaka za pomoc.
M
Kája.
05.06.07,19:20
Všetky odvody aj daň.