mertinkova
18.05.07,23:18
Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
Vopred dakujem.
Orsz
18.05.07,21:26
Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
Vopred dakujem.


Vklad peňazí môžeš zaúčtovať: 221/365. A predplatné na kartu, to je vlastne platba kartou, nie? Ja účtujem cez 325/221, ale stretla som sa aj s účtovaním cez 261/221. A potom interným dokladom zúčtuješ bloček o nákupe 501,343/325 alebo 261. Ale upresni ešte tú druhú otázku.
liba2
19.05.07,04:09
Prosím poradte, FO sa stal s.r.o. učtuje v sústave podvojného účtovníctva, na výpise z banky mám (podnikateľskom účte( má príjem penazí od "seba" zo zrušenej FO na podnikatelský účet čize na s.r.o. to mám zaúčtovať ako?
Tiež tam je výdaj penazí na predplatné na kartu PHM vo faktúrach nemám ani zálohovú faktúru ani ziaden doklad, co mám pre zmenu robiť s tým?
Vopred dakujem.
Zostatok na podnikateľskom účte SZČO sú prostriedky, ktoré vôbec nesúvisia s s.r.o. a preto nemali byť na účet s.r.o. poukázané. Tieto prostriedky patria z pohľadu s.r.o. spoločníkovi a preto treba zaúčtovať záväzok voči spoločníkovi 221/365 a peniaze mu vrátiť.
Treba overiť, či náhodou nejde o splatenie základného imania. Alebo či nejde o krátkodobú pôžičku (splatnú do jedného roka); v takom prípade treba urobiť zmluvu.

V druhom prípade ide o poskytnutú zálohu 314/221, ktorá sa bude zúčtovávať tankovaním benzínu 501/314 interným dokladom.