Pohar
20.05.07,07:55
Predali sme auto vedene vo firme. Prosim staci na danový úrad dat len odhlašku auta z dani mot. vozidiel? treba k tomu niečo dokladať? Dakujem.
tinaM
20.05.07,06:28
Pri zániku daňovej povinnosti má podnikateľ povinnosť písomne oznámiť zánik daňovej povinnosti do 15 dní príslušnému správcovi dane.

Zákon neustanovuje daňovníkovi povinnosť uviesť dôvody, pre ktoré zanikla daňová povinnosť, iba to, že MV bolo vyradené z evidencie doprav.inšpektorátu, alebo ukončil používanie MV na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním.
Marína
20.05.07,06:50
Nezabudni tiež písomne požiadať DU o vrátenie preplatku dane.
Pohar
20.05.07,10:03
prosim nemate to tlačivo na odhlaseie auta? je to nejaké original tlačivo - a ja som ho stratila......:(
Paula
20.05.07,10:27
Stačí napísať: Oznamuje Vám zánik daňovej povinnosti na daň z MV na automobil XY, ev č....ku dňu....... z dôvodu.....Preplatok na dani žiadame / prosíme uhradiť na naše číslo účtu.......
Pohar
20.05.07,10:33
dakujem. Prosím ešte jedna otázka - preplatok z DU musí byť vrátení na podnikatelský účet? či môžem zadať aj osobný účet?
Paula
20.05.07,10:39
V prípade existencie podnikateľského na podnikateľský, nakoľko predpokladám, že ho majú na DÚ v evidencii....tento preplatok ti zníži výdaj ovpl. základ dane, o ktorom bolo účtované dňom platby.
ZuzanaP
21.05.07,04:48
V prílohe tlačivo, ktoré som dostala od našej správkyne pri odhlasovaní auta.;)