risak
20.05.07,09:42
chcel by som sa spytat ako je to s google adsense ohladom faktur ako si to davate do ucta?

Pridu vam peniaze na ucet od google a vystavite si sami fakturu na google?
Na akuadresu? aky ucel?

alebo si to davate na sukromne ucty?
sarkanymario
20.08.07,18:59
Ja mám s tím taký istý problém. Neviem ako na to. Musíš byť živnostník, ak si člen AdSense? Aj mne ide toto na nervy , že nikto nič nevie ohľadom GoogleAdSense. Ja som si nastavil príjem na súkromný účet a chcel by som to dať do daňového priznania ako fizická osoba... Ak zistíš niečo, ozvy sa! sarkanymario@citromail.hu
Richard
20.08.07,20:51
:) tu vidno ako sa podniká vonku a ako na Slovensku.

Na západe sa robí biznis tu sa hrá o pečiatky, podpisy, papiere a podobne. Podľa našej legislatívy sa pri internetovom podnikaní môžete len zblázniť. Ak sa majú za mikro položky vystavovať faktúry, tak to radšej môžeme sedieť pri pive a ohovárať západ ako sú ďaleko.

Neviem si predstaviť, že by sme predávali draka bez faktúry, asi by ma naši klienti ukrižovali. Google však v pohode točí milióny a faktúry neposiela /to mám však na mysli adwords nie adsense/.

Čo sa týka príjmov, na čo chcete vystavovať faktúru? Na prijaté peniaze? Ak máte jednoduché účto, tak to dajte do zdaniteľných príjmov. Ak podvojné tak účtujte oproti výnosom. Komu pošlete faktúru? Google? Asi to odovzdajú do zberu.
Slovenská alternatíva Google - eTarget to však robí poctivo po Slovensky a vyžaduje na tieto veci vystavenú faktúru. Trapas, ale hold robia to podľa našej legislatívy. A pekne s pečiatkou a podpisom :) - veď u nás je lacná pracovná sila aj papier :( ...aha a ešte aj zaslať poštou...
jelalim
21.08.07,13:50
Mne uctovnicka velmi odporucala robit uctovnictvo standartne a vystavujem "fiktivne" faktury na tieto veci (na kazdy sek a ide mi na podnikatelsky ucet)
kuldo
01.01.10,10:24
AD odpoved 3: "... Čo sa týka príjmov, na čo chcete vystavovať faktúru? Na prijaté peniaze? Ak máte jednoduché účto, tak to dajte do zdaniteľných príjmov..."

Plati odpoved vyssie aj po 1.1.2010, alebo sa treba prihlasit na registraciu DPH (par. 7a) a zacat vystavovat faktury na Google a podavat mesacne, resp. stvrtrocne vykazy??