ocvarpet
20.05.07,09:22
Chcem Vás požiadať o radu. Založili sme ZO Slovenského včelárskeho zväzu a presne nieveme aké máme povinnosti vyplývajúce zo zákona o dani s príjmu, účtovníctva a ďaľších. Sme zaregistrovaný na MV SR ako celoslovenská organzácia a máme pridelené IČO s tým, že každá ZO je odlíšený posledným trojčíslom. Neviem či máme povinsoť sa registrovať aj na DÚ, tam mi odpovedakli, že do príjmu 300.000,-Sk nemusíme, ale nieviem nájsť aký právny predpis o tom pojednáva. Vedenie účtovníctva by malo byť asi jednoduché. Prosím poradte. Dakujem
victoria
20.05.07,08:43
Oslobodenie príjmov do 300 000 sk bolo už za rok 2007 zrušené novelou Zákona o dani z príjmov platnou od 1.1.2007. Na DÚ je povinnosť sa registrovať pokiaľ plánujete niekoho zamestnávať alebo v prípade, že plánujete vykonávať aj podnikateľskú činnosť. Pokiaľ neprekročíte obrat 3 milióny alebo nebudete podnikať stačí vám viesť jednoduché účtovníctvo.
ocvarpet
20.05.07,13:18
Ďakujem za radu
ocvarpet
20.05.07,13:46
Ešte by som Vás chcel poprosiť o odkaz na právnu úpravu, chcel by som si to naštudovať, ale nemôžem to nájť. Účtovníctvo som našiel, ale registráciu nie. Ďakujem.
victoria
20.05.07,19:11
Zákon o správe daní a poplatkov, § 31, registračné povinnosti daňových subjektov :-)