99dusan
20.05.07,12:18
V jednom záhone mám prasličku a nechcem ju tam. Pripadá mi nezničiteľná. Poradí niekto?
aisa
20.05.07,14:41
Rastie na miestach s vysokou spodnou vodou. Ak také máš i ty, bude tam rásť asi často. Niečo vymyslíš./ dať pod zem fóliu a pod. Neviem na čo to miesto využívaš./
99dusan
20.05.07,17:25
Prikladám foto toho "prasličkového" záhonu. Myslím, že problém so spodnou vodou tam nie je.
Musel som to priniesť s kopou zeme. Je to iba na tom mieste. Nepomáha ani mechanické ani chemické ničenie.
Kolenčík
22.05.07,15:21
Môj starý otec hovorieval, že tieto buriny kde patrí aj praslička sa dajú vyničiť len potom (myslel tým potenie sa), ale myslím, že praslička sa jednoducho vytrháva nie ako kozonoha či iné rozkorenené rastliny. Tak držím palce.
99dusan
22.05.07,19:25
Kolenčík
možes prasličku vytrhávať koľko chceš. Aj sa pri tom potiť. A NIČ. Rastie ďalej.
anaman
23.05.07,06:05
Praslička podobne ako aj niektoré ďalšie trváce buriny sa dajú likvidovať tak ako to robili naši dedovia, zmenou pestovanej kultúry. Skús. pravdaže ak je to možné v lete, keď sa robí po žatve podmietka zryľovať tvoj záhon s prasličkou a nechaj na slnku dobre preschnúť pôdu. Na poliach to bolo účinné.
Kolenčík
23.05.07,07:06
Tak skús ešte jedno. Mne sa to 100% osvedčilo. Mali sme zaburinenú záhradu od všetkého možného /kozonoha, púpava, skorocel, rebriček, praslička, kostihoj...../ Pôdu sme zorali a zasiali sme tam „Mätonoh jednoročný“ a je po všetkom. Ide o trávu bledozelenej farby. Táto veľmi rýchlo rastie, ja ju kosím a nechávam ako hnojivo na pľaci. U nás to tak robia „gazdovia" roky a je to osvedčené. Mätonoch je aj viacročný, ale ten je drahý, tebe stačí jednoročný. Trávnik je celkom pekný len ho stále musíš kosiť, lebo veľmi rýchlo rastie. Je to osvedčené skús neobanuješ.
Julian
02.06.07,19:05
V jednom záhone mám prasličku a nechcem ju tam. Pripadá mi nezničiteľná. Poradí niekto?

Nemám praktickú skúsenosť ako ju vykántriť, ale počul som, že prasličke sa darí v kyslej pôde. Začal som vápniť teraz na jar, ale výsledok ešte neviem. Pole je je veľké a neviem koľko toho vápna by malo ísť na 1 m4.
hetty
04.06.07,08:34
Prasličku si nechaj. Môj otec to namáča do vody na pár dní a potom tou vodou strieka celú záhradu. Ekologický prostriedok.
pachola
05.06.07,05:47
keď ti niečo rastie na záhrade,skús to zbierať istotne to potrebuješ pre svoje zdravie,mne sa tak raz vysiala zelinka,ktorá vraj bola proti žlčníkovým kameňom,keď som mala kamene pila som z nej čaj,potom o rok som ju už nenašla
ZEvina
25.06.07,09:53
keď ti niečo rastie na záhrade,skús to zbierať istotne to potrebuješ pre svoje zdravie,mne sa tak raz vysiala zelinka,ktorá vraj bola proti žlčníkovým kameňom,keď som mala kamene pila som z nej čaj,potom o rok som ju už nenašla

presne toto sa mi stalo s prasličkou. Začala som ju trhať spolu s pŕhľavou a namáčať do vody na polievanie (veľmi účinné proti voškám) a zrazu je fuč! Praslička je dobrá aj na bolesti nôh a kŕčovým žilám.
Antea
29.06.07,17:04
A ešte aj na urologické problémy. A dámam doporučujem umývať a zápare pleť, pekne napína pokožku, obsahuje, ak sa nemýlim kremík, ktorý má takéto účinky.
deane7
19.07.13,17:53
Vie mi niekto poradiť aká je toto praslička? Lebo iba roľná je liečivá, ostatné sú jedovaté.
terezamaria
19.07.13,18:45
deane7 tie Tvoje obrázky to nie je roľná, je to lesná....toto je roľná......http://plnielanu.zoznam.sk/pic/0/1/f/f/praslicka-rolna-sluzi-ako-lahko-4287.jpg
pankratz
20.07.13,16:04
Praslička roľná je liečivá rastlina, pozri do Google, alebo do katalógu.
deane7
21.07.13,04:48
Ja viem že praslička roľná je ličivá. Ale zo žiadneho katalógu sa nedalo zistiť ako jednotlivé druhy rozoznám, teda ako poznám či je liečivá alebo jedovatá. Nakoniec sa mi podarilo nájsť odpoveď, tá moja na obrázku nie je lesná ako píše terezamaria ale močiarna.
http://www.paukertova.cz/view.php?cisloclanku=2009070005