Melnick
20.05.07,14:07
Milí kolegovia,
kupujem zabehnutú sro,zaregistrovanú na trhu 3 roky. Potrebujem Vaše rady, na čo si mám dať pozor, v čom by mohli byť skryté nástrahy,ktoré zatiaľ nepoznám,ale..............:)
Vopred Vám ďakujem za každú pripomienku,každú radu.:)
ekopo
20.05.07,13:03
Určite by som si pozrel DP za 3 roky, splatený/nesplatený vklad, porovnal obraty, zistil stav majetku, hlavný dôraz : preveriť záväzky všetkého druhu, preveriť splatnosť záväzkov, pohľadávok - vymožiteľné / nevymožiteľné, stav zásob, preveriť v soc.poisť. ZP, DU či sú podlžnosti .....atď
Johanka
20.05.07,13:20
... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú ;) .
ekopo
20.05.07,13:28
Ale keď je v niečom zabehnutá, dosť ťažko sa začína s novou ...............
Melnick
20.05.07,14:12
... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú ;) .

Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.
josh
20.05.07,14:47
Z uctovneho hladiska ti neviem pomoct, ale z pravneho som to riesil takto:
Spravit pravny a ekonomicky audit.
A nechat si spravit notarsku zapisnicu na prevod obchodneho podielu, ktorej prilohou bude ten ekonomicky a pravny audit.
S tym, ze prevadzajuci budu rucit za to, ze vsetko je tak, ako je opisane v tom audite, nic nie je zamlcane a pod. V pripade ak by to tak nebolo, musia dorovnat skodu a zaplatit ti to, co v spolocnosti chyba a nasledne moze byt tato notarska zapisnica pouzita ako exekucny titul - nie je nutne sa s nimi sudit.
Melnick
20.05.07,17:27
Všetko je to šité horúcou ihlou ,navyše sú tam 7 zamestnanci a veľká ochota bývalých majiteľov všetko vybaviť .:cool: No asi by to chcelo viac času na poriadne prevetranie celej sro. Už dnes po zadaní témy som sa dozvedela o jednom nesplnení povinnosti voči DÚ. Uvidím,čo všetko ešte vypláva na povrch. :confused: Zatiaľ Vám ďakujem a stále budem nakúkať ,čo mi poradíte.:)
ekopo
20.05.07,17:59
Tá veľká ochota mi tam nepasuje a určite niečo naznačuje. Dnes sa nikto len tak nezbavuje prosperujúceho podniku. A keď nie je splnená nejaká povinnosť voči takej inštitúcii ako je DU, tak potom čo ostatné záväzky?
Melnick
20.05.07,18:20
Tá veľká ochota mi tam nepasuje a určite niečo naznačuje. Dnes sa nikto len tak nezbavuje prosperujúceho podniku. A keď nie je splnená nejaká povinnosť voči takej inštitúcii ako je DU, tak potom čo ostatné záväzky?
Veď práve ani mne, zajtra zistím bližšie, aspoň dúfam a napíšem o akú povinnosť ide ,a určite Vás budem zahŕňať mnohými otázkami.:) :)
Peter_B
20.05.07,19:05
Mimo vykazov UZ za posledne roky a danovych priznani tiez by som si overil aj ake zmluvy firma podpisala a k comu sa zaviazala...ze ci naozaj vsetky zavazky su v uctovnictve alebo nie...aby sa tam daco neskryvalo.

A samozrejme asi by to aj uctovnictvo chcelo skontrolovat, ak je to vacsia firma, tak pripadne pokuty mozu byt nemile.

Preto navrhujem najat tym ludi ktori toto spracuju co najskor, povedzme do dvoch mesiacov :D ale nie, zlozita otazka, vsetko preverit by stalo bud prilis vela alebo by to dlho trvalo, zaklad by bol snad dobra zmluva kde by sa majitelia zarucili ze nic nezatajili...ale aj tak to v pripade problemov bude hlavne tvoj problem...takze tak.
Melnick
20.05.07,19:31
Mimo vykazov UZ za posledne roky a danovych priznani tiez by som si overil aj ake zmluvy firma podpisala a k comu sa zaviazala...ze ci naozaj vsetky zavazky su v uctovnictve alebo nie...aby sa tam daco neskryvalo.

A samozrejme asi by to aj uctovnictvo chcelo skontrolovat, ak je to vacsia firma, tak pripadne pokuty mozu byt nemile.

Preto navrhujem najat tym ludi ktori toto spracuju co najskor, povedzme do dvoch mesiacov :D ale nie, zlozita otazka, vsetko preverit by stalo bud prilis vela alebo by to dlho trvalo, zaklad by bol snad dobra zmluva kde by sa majitelia zarucili ze nic nezatajili...ale aj tak to v pripade problemov bude hlavne tvoj problem...takze tak.

ani nestraš,lebo nejaké unáhlené kroky už boli vykonané.
Melnick
21.05.07,05:50
... a pokiaľ to všetko preveríš, mohla si si založiť novučkú , čistučkú ;) .


Johanka ,asi to urobíme. Novučkú, čistučkú a za priestor odstupné. :mee:
katkaj
21.05.07,05:56
Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.

Majuška tak vidím že sa "sťahuješ" k nám do BA ;) Držím palce a prikláňam sa skôr k tej novej sro ako písala Johanka ;)
camelfly
21.05.07,06:28
Johanka ,asi to urobíme. Novučkú, čistučkú a za priestor odstupné. :mee:

presne Majka, radsej novu, jeden tu kupil taku zabehnutu, tiez tvrdili ze je cista a vsetko maju splatene, chudacisko a teraz sa trapi nakolko mu zacali chodit neuhradene FA, ktore nespomenuli a nemali ani v uctovnictve, len jedna FA ho spravila lahsim o 200 000,- za telefony, neviem ci to mali osetrene aj zmluvne, no tahacky ho neminu aj tak
Melnick
21.05.07,07:25
Majuška tak vidím že sa "sťahuješ" k nám do BA ;) Držím palce a prikláňam sa skôr k tej novej sro ako písala Johanka ;)Katka,ja už svoje staré kosti nebudem sťahovať. To potomok,čo tam býva má tieto problémy .
Danila
21.05.07,07:41
Majka, hlavne si dajte pozor na to, aby vás k tej kúpe nepresvedčili. Z mojej skúsenosti viem, že takéto firmy, ktoré svojim zakladateľom poslúžili a stanú sa nepotrebnými, majú zväčša účtovníctvo, ktoré sa často vymyká predstavám. Ak nájdeš zmluvy, nenájdeš k nim účtovné prípady, ak nájdeš účtovné prípady, nenájdeš k nim to, čo hľadáš. A tak často aj cesta získať auditorskú správu je pekne hrboľatá. Takže radšej sedemkrát merať a ani raz nestrihať. Je moja priateľská rada a súkromný názor. Samozrejme aj s ohľadom na skutočnosť, že pri akokoľvek kvalitnej zmluve medzi vami, je dnes vymožiteľnosť práva z hľadiska času nie veľmi optimistická.
JDM
21.05.07,07:52
Myslím si, že "zabehnuté s.r.o." predávajú len špekulanti. Bolo tu spomenutých veľa nástrah, ja osobne som sa stretla s tým, že mnohé faktúry neboli v účtovníctve vôbec spomenuté, a tesne pred uplynutím lehoty 3 rokov sa začala mašinéria vymáhania niečoho, o čom akože nikto netušil.
Prajem veľa šťastia.
Melnick
21.05.07,07:54
Všetkým Vám veľmi ďakujem.:) :) :) Bude nová a punktum.:)
misomiso
21.05.07,08:06
Joj - ale nam odlahlo...:)
Kačena I.
21.05.07,08:18
Podobný problém... Nová s.r.o. založena v 02/06. Spravený malý obrat, väčšie náklady a v 07/06 bola predaná. Moja otázka: Nový majiteľ "chce začať s nulou" Ide to spraviť tak, že pri vklade 200 000 a strate 150 000 Sk, vyplatí 50 000 Sk nový majiteľ predchádzajúcemu a začína účtovať od "nuly", alebo sa musia prevziať skutočné stavy účtov ku dňu prevodu s.r.o. a v tom pokračovať?
Melnick
21.05.07,08:55
Joj - ale nam odlahlo...:)

Však som Ťa tu čakala,že sa ozveš,necháš na seba čakať ako kočka na prvom rande.:) :) :)
Zoltán Kovács
21.05.07,09:04
Podobný problém... Nová s.r.o. založena v 02/06. Spravený malý obrat, väčšie náklady a v 07/06 bola predaná. Moja otázka: Nový majiteľ "chce začať s nulou" Ide to spraviť tak, že pri vklade 200 000 a strate 150 000 Sk, vyplatí 50 000 Sk nový majiteľ predchádzajúcemu a začína účtovať od "nuly", alebo sa musia prevziať skutočné stavy účtov ku dňu prevodu s.r.o. a v tom pokračovať?

V účtovníctve musíš pokračovať so stavmi účtov aké si prevzala. Zmena majiteľa neovplyvní skutkový stav účtovníctva.
misomiso
21.05.07,11:49
Však som Ťa tu čakala,že sa ozveš,necháš na seba čakať ako kočka na prvom rande.:) :) :)

Ja sa nerad ozyvam do veci, s ktorymi nemam osobne skusenosti, alebo do nich nevidim. Zabehnutu firmu som nekupoval, ak by som mal k tomu len tak nieco tarat, tak radsej neporadim nic.:)
misomiso
21.05.07,19:06
Lukratívne miesto v BA. Ináč sa nedalo.

Este k tomu lukrativnemu miestu - snad mas prehlad a vies co kupujes. Ale ja osobne by som vela sa miesto neplatil. Teraz vznika mnozstvo business centier v Bratislave a s kancelariami na dobrom mieste nie je problem. Treba si asi najprv zvazit, co je to vlastne dobre miesto. Napr. vel arenomovanych reklamnych agentur, realitiek a pod. sa najprv hrnulo do absolutneho centra kvoli prestizi, a teraz sa stahuju vsetci na periferiu kvoli tomu, ze klienti nemali kde parkovat. Ked tak par Vasim klientom odtiahnu auto, mozete im robit prve - posledne, pojdu od Vas prec.
Melnick
21.05.07,20:00
Jasné misomiso,ale to sú predajné priestory.:) Nie kancelária.:)
misomiso
21.05.07,20:14
Aha - ja som myslel, ze ide o uctovnu firmu...:)
horka
22.05.07,03:27
Ja by som si preverila pohľadávky a hlavne záväzky. Taktiež si treba pozorne prečítať všetky zmluvy a v neposlednom rade si prever, či nemajú voči sebe nejaké daňové kontroly, ktoré nevyzerajú ružovo. Samozrejme kuknúť závierky za pár rokov dozadu, spolu s analýzou hlavnej knihy.
Prever si, či činnosti, ktoré vykonávajú majú aj v OR.
Melnick
16.05.10,21:25
Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. :) Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.:)

Hodím sem link, ibaže neviem,či to nie je reklama, ak áno tak mi dajte rýchlo echo - vymažem.:D

http://www.ratafak.sk/pro-look/

mimotemy firma sa nevolá ratafak, ale........
truch
17.05.10,05:42
[QUOTE=Melnick;1403930]Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. :) Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.:)

Treba aj aj trochu šťastia v živote:):)
Prajem hodne úspechov
Dáša
Maya1
17.05.10,06:03
Prečítala som si celú tému, bolo to napínavé, a teším sa , že to dobre dopadlo. Prajem veľa úspechov.;)
misomiso
19.05.10,21:50
Len prikladám skoro po 3 rokoch info pre všetkých, ktorí sa báli spolu so mnou, keď sa kupovala zabehnutá s.r.o. :) Našťastie sa nevyskytli žiadne problémy,ba naopak. K salónu, ktorý bol kúpený pribudol ďalší.:)

Hodím sem link, ibaže neviem,či to nie je reklama, ak áno tak mi dajte rýchlo echo - vymažem.:D

http://www.ratafak.sk/pro-look/

mimotemy firma sa nevolá ratafak, ale........

Chces trocha kritiky? Chaoticka stranka, stravil som tam 30 seknund, neprisiel som na to, na co sluzi, ako typicky uzivatel netu sa tam nemam chut uz nikdy vratit...
msviki
19.05.10,22:43
bol tu spomenuty link na ratafaka a kritika na web stranku.

Ja len dufam, ze ratafak ti dava proviziu za to, ze mu robis reklamu.
Pretoze to je jedine, preco by som ja mal svoj biznis na ratafakovi.!! (moj nazor) ... no offence, please :)

po druhe, mam zo stranky dojem, ze nerobis svoju pracu, ale zivis sa ratafakovinami. Ten cennik mi na tu stranku jednoducho nepasuje. Kto robi tie nechty? ratafak alebo ty? nerozumiem... :( a asi ani bezny navstevnik hladajuci na internete.

ak ti neplati ratafak za reklamu tak preco ho zivit?

za dalsie.: preco na originalnej stranke firmy nie je aspon taka prezentacia ako na ratafakovi? :confused::confused:

preco pisem? len tak odventilovat sa vidiac ratafakoviny, a dovod? pretoze nikto novy, ktory prvy krat nasiel takuto stranku nekupi tvoje sluzby. toboz najst takuto stranku bude umenie.

pekny den,
Melnick
20.05.10,06:35
Súhlasím. Tiež nechápem, prečo sa pri názve firmy objaví raťafák- neznie to moc lahodne môjmu uchu aj keď postavičku z relácie som mala celkom rada. Idem skúmať a riešiť.:o
No s tým, že sa nevieš zorientovať čo je predmetom firmy ProoLook zas až tak moc nesúhlasím.:) Ale aj toto môže byť vnímané ako reklama firmy P.....k. Sú tam dve videá a môžeš si pozrieť aj vybavenie salónu.
Ale to len na okraj. Podstatné čo bolo mojim cieľom oznámiť ,je to že sa neobjavili žiadne problémy :cool:.
PS: Aj tak vďaka za názor. Tak negatívny, ako aj pozítívny vždy trocha posunie dotknutého dopredu .:)
misomiso
20.05.10,16:33
Joj - aha vy robite nechty? Lebo hore je "Kto sme, co sme" a tam je profil nejakeho dost trapneho webu, ktory sa tvari ako pupok sveta, o nechtoch ani zmienka. Myslis, ze ta tam niekto najde?
Danila
20.05.10,17:22
Chces trocha kritiky? Chaoticka stranka, stravil som tam 30 seknund, neprisiel som na to, na co sluzi, ako typicky uzivatel netu sa tam nemam chut uz nikdy vratit...:)Joj, vidíš, zdanie klame. Ja som z tej stránky uveličená, ešte viac zo salónu, ale najviac z odvedenej práce personálu. Mám nechty na nohách a na rukách ako nikdy pred tým, a to som vyskúšala všetky dostupné salóny v zahraničí. Práca minimálne rovnako kvalitná a v mojej peňaženke menší vietor.;)
Nie je nad osobné poznanie......
Melnick
20.05.10,18:04
:)Joj, vidíš, zdanie klame. Ja som z tej stránky uveličená, ešte viac zo salónu, ale najviac z odvedenej práce personálu. Mám nechty na nohách a na rukách ako nikdy pred tým, a to som vyskúšala všetky dostupné salóny v zahraničí. Práca minimálne rovnako kvalitná a v mojej peňaženke menší vietor.;)
Nie je nad osobné poznanie......

:)A to som od Teba Dani chcela , /ale naozaj/ :o, počuť kritiku. "Salón je v plienkach " a snahou majiteľky je služby vylepšovať a vylepšovať. Naozaj, to nie sú iba predvolebné "tliachaniny".
Melnick
20.05.10,18:17
Joj - aha vy robite nechty? Lebo hore je "Kto sme, co sme" a tam je profil nejakeho dost trapneho webu, ktory sa tvari ako pupok sveta, o nechtoch ani zmienka. Myslis, ze ta tam niekto najde?

100% súhlas. Stránka je zavesená na nete už dobrú chvíľu, no ja som sa tam bohužiaľ dostala až teraz, za čo sa hanbím - teda na tú stránku a poviem Ti misomiso, že keď som na nete vyhľadávala nechtové štúdiá - zobrazilo sa mi 10 strán nechtových štúdií ale to "xy" čo som ja chcela nájsť som na prvých 4 stránkach nenašla a znechutená som to"zabalila".
Predsa nový klient nemôže vedieť hneď názov štúdia a preto táto reklama salónu asi fakt moc nepomáha. Ten, kto vie presne že má hľadať xy salón už s ním asi má osobnú skúsenosť a reklama mu slúži na dve veci: na h.... a na h....!

Vďaka za Vaše názory.:)
misomiso
20.05.10,19:27
A preco nemate vlastnu stranku ??
msviki
20.05.10,21:31
A preco nemate vlastnu stranku ??

maju vlastnu stranku. treba sa preklikat. Ale z prezentacie a podla ohlasov si robia dobru reklamu sami sebe.
co sa tyka webu, no ,.... trpezlivost ludia... na vsetko pride cas. ak ma ich web vyzerat v buducnosti ako je ich salon teraz tak to bude super s velkym S.
Kazdy biznis je proces postupneho zlepsovania den co den. O nich sa netreba strachovat ze preziju. Sledujme ako rastu a ucme sa mi ostatny.
Vela zdaru, dobre ste zacali!!!

pekny den
Melnick
21.05.10,05:14
A preco nemate vlastnu stranku ??

Ja viem, že do reklamy sa oplatí /niekedy / investovať, ale aj na to príde čas a bude vlastná stránka. Momentálne je to aj o financiách - tie investície do salónu neboli zanedbateľné. Kreslá ako vidíš na prezentácii u nás nedostaneš. Čakali sme na ne 1/2 roka - išli s Kanady. Niekedy som mala pocit, že dorazia unavené a po vlastných. :)
liba2
21.05.10,06:30
Treba vyhodiť smerovku a vrátiť sa k pôvodnej téme
misomiso
21.05.10,19:15
Ja viem, že do reklamy sa oplatí /niekedy / investovať, ale aj na to príde čas a bude vlastná stránka. Momentálne je to aj o financiách - tie investície do salónu neboli zanedbateľné. Kreslá ako vidíš na prezentácii u nás nedostaneš. Čakali sme na ne 1/2 roka - išli s Kanady. Niekedy som mala pocit, že dorazia unavené a po vlastných. :)

Ja viem, my teraz dokoncujeme novu stranku, sedim nad tym uz mesiac kazdy den do jednej v noci, a to nerobim technicky ja, ale webmaster. Este stale nie je hotova, ma byt buduci tyzden, aj to iba v anglictine, nasledovat bude preklad do slovenciny a dalsich jazykov. Al myslim, ze treba mat vlastnu a nie byt iba niekde na nejakom rypaku ci fufnaku.
msviki
21.05.10,21:48
Ja viem, my teraz dokoncujeme novu stranku, sedim nad tym uz mesiac kazdy den do jednej v noci, a to nerobim technicky ja, ale webmaster. Este stale nie je hotova, ma byt buduci tyzden, aj to iba v anglictine, nasledovat bude preklad do slovenciny a dalsich jazykov. Al myslim, ze treba mat vlastnu a nie byt iba niekde na nejakom rypaku ci fufnaku.

co furt rypes? chod uz spat. si prepracovany.mimotemy
Melnick
22.05.10,03:21
liba2 (http://www.porada.sk/member.php?u=8268) Včera, 09:30 AM

Treba vyhodiť smerovku a vrátiť sa k pôvodnej téme.

Chlapci klídek. misomiso má pravdu. Ale asi ste si nevšimli, že Libuška nám v tom malom príspevku niečo naznačila.

Odkaz pre liba2 : Rozkaz šéfe.:) Naozaj sa polepším Libuška, tak sa nehnevaj.:)
liba2
22.05.10,06:39
.

Chlapci klídek. misomiso má pravdu. Ale asi ste si nevšimli, že Libuška nám v tom malom príspevku niečo naznačila.

Odkaz pre liba2 : Rozkaz šéfe.:) Naozaj sa polepším Libuška, tak sa nehnevaj.:)Nemám dôvod sa hnevať :) a už vôbec to nebol rozkaz. :)
Názov témy je zaujímavý a bolo by škoda sa od nej odkloniť úvahami o veciach, ktoré s kúpou firmy vôbec nesúvisia.
misomiso
23.05.10,17:52
co furt rypes? chod uz spat. si prepracovany.mimotemy

No neviem ci rypem, ale ja osobne som nakoniec vdacny vsetkym svojim znamym a priatelom, ktori nam poriedne ofrflali prvu verziu webu s tym, ze je neprehladna nudna a ze isto stracame 80% navstevnikov v priebehu prvych desiatich sekund (tato kritika nebola daleko od pravdy, pretoze na zaklade statistiky navsetevnosti 72% ludi ochadzalo do 30sec, teda v rozpati 1 - 30 sekund, kedy presne, to uz system nerozlisoval).

Samozrejme - nikomu sa kritika nepocuva dobre, ale ide o to, ze niekto chce byt pochvaleny a iny chce pracovat dobre a efektivne. Troska som sa snazil vzdelat v problematike a obklopit sa ludmi, co o tom nieco vedia a druha verzia webu bola podstatne uspesnejsia. Teraz robime uplne novy web, pretoze sa z velkej miery stahujeme z printovych medii a presuvame rozpocet na web. Teda este raz - vdaka vsetkym kamaratom za konstruktivnu kritiku. Tiez mi chvilu trvalo, kym som pochopil, tiez som bol zahladeny do nasej "super" stranky.