SMartina
20.05.07,15:38
Ahojte. Prišla mi faktúrka z ČR za reklamu v časopise. Ja som platca DPH, dodávateľ je platca DPH, faktúrka je s 0 DPH. Na faktúrke je takáto poznámka: Osobou povinnou priznať a zaplatiť daň je podľa par. 10 zákona o DPH, pre ktorého sa služba uskutočňuje. Nestretla som sa s takou poznámkou vo faktúrke. Znamená to, že DPH mám urobiť plusom a mínusom? Prosím o radu. Ďakujem.;)
ALBO
21.05.07,06:11
Ano, podľa § 15/7 a 8 je miesto dodania tejto služby na slovensku a vy máte urobiť samozdanenie. Deň DP je deň vystavenia Fa. V tom mesiaci to dajte na vstup aj výstup.
SMartina
22.05.07,09:11
Ďakujem veľmi pekne.
uctoeva
22.05.07,09:33
Ja mám podobý prípad, len faktúra je vystavená českým dodávateľom za dopravu z Brna do Prešova. Taktiež mám previesť samozdanenie? Vstup O a výstup O? Obe strany sú plátcami DPH
uctoeva
22.05.07,09:34
Ešte by som chcela doplniť, že faktúra je vystavená 2.5. a datum UZP je 24.4.. Samozdaniť ju mám až v 5. mesiaci?
Ďakujem veľmi pekne za odpoved
ramarkN
22.05.07,10:05
ahojte, tiez mi prisla taka fa z Ciech. Neviete ake clenie DPH mam dat v Pohode? dakujem
Vladimír Ozimý
22.05.07,10:16
ahojte, tiez mi prisla taka fa z Ciech. Neviete ake clenie DPH mam dat v Pohode? dakujem

trošku bližší popis by nezaškodil ale robi sa to cez zaznam a tam je kolonka vymerat dph v EU...
Vladimír Ozimý
22.05.07,10:19
Ešte by som chcela doplniť, že faktúra je vystavená 2.5. a datum UZP je 24.4.. Samozdaniť ju mám až v 5. mesiaci?
Ďakujem veľmi pekne za odpoved

par. 19 ods 2 - deň dodania služby je dátum vystavenia Fa...podmienka je najneskôr do konca 3 a mesiaca nasledujúceho po mesiaci kedy došlu k poskytnutiu služby...

a k prvému vašemu príspevku tam platí paragraf 16 ods 1 to jest prechádza samozdanenie na vás...vstup aj výstup...
ramarkN
22.05.07,10:25
blizsi popis: dosla fa od ceskeho dodavatela - reklama v casopise, suma je uvedena v SKK a bez DPH. Otazka znie: ako ju prijat (slov. alebo zahr.?) a ake clenenie DPH. to boli vlastne 2 otazky, ale budem vdacna, ak mi odpovies.
Vladimír Ozimý
22.05.07,10:30
no je to reklamná služba par. 15ods 8 pism a) to jest prichádza k samozdaneniu...Ste platiteľom DPH...asi ano...zaevidovať to treba v mene v ktorej je fa vystavená to jest ak je v SK tak asi ťažko v inej mene...treba zaevidovať faktúru s tým že v oddiely členenie DPH bude PN - to jest nepodlieha DPH...potom si klikneš na záznam hore a najdeš si vymerať dph v EU a tam si navolíš dph pre vstup a výstup...treba to mať však zaznačené v zoznamoch-členenie DPH
ramarkN
22.05.07,10:36
je na fakture uvedeny prepoc. kurz, ale k uhrade je suma v SKK, a dodavatel je IC DPH CZ,