shaza
20.05.07,19:14
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci nemate niekto skusenosti s vykazom Cash flow v programe Packet od Softipu. Nemame tam vyplnene nic, vsetko si musime zadat rucne? Je nejaky vynos, podla ktoreho mame zadat ucty do urcitych riadkov tohto vykazu? Robime to prvykrat, preto sa pytam, ci to tento program robi dobre a nie je ho potrebne robit rucne.
mzavatzka
31.05.07,05:59
program ma 2 sposoby zostavovania CF - nepriama alebo čistá metóda (zaškrtne sa X v Službách/Globálne parametre/ 3 str. Novy spôsob zostavovania CF)

Pri nepriamej metóde je CF nadefinovany, ale neviem ako, lebo ho nepoužívame. Myslím však, že je potrebné odkontrolovať, či sú správne nadefinované účty.

Pri priamej metóde je v Číselníku/Výkaz CF-A/ potrebné nadefinovať parametre /definujú sa finančné účty/a druh dokladov /iba finančné 2,3/ a potom sa definujú účty. Pri tejto metóde je komplikovanejšie zadefinovanie účtov, každý si musí urobiť sám. Ale fakt je taky, že ak sa všetko zadá správne, program urobí výkaz na 100%. Všetko sedí na halier.
Je to perfektne, nič netreba robiť ručne.
scorp
31.05.07,11:53
Suhlasim s mzavatzka. Nieco podobne je aj so suvahou, kde mnoho uzivatelov krici, ze nerobi spravne. Naozaj je potrebne upravit definicie v ciselnikoch, hlavne analyticke ucty.
Braňo
31.05.07,12:10
Cash flow zo softvéru je vždy problematický, skús môj.

http://www.porada.sk/t3497-cash-flow.html?highlight=cash+flow
Braňo
12.09.13,10:01
môžem vedieť, za čo som dostal neužitočné?