kvjetecko
21.05.07,11:01
V tej dohode o zabezpečení praxe mám napísané že organizácia -to ako my- sa zaväzuje doslovne:
Preplatiť 1x preukázané cestovné z miesta bydliska do miesta výkonu práce a späť vo výške cestovného lístka vo vlaku 2.triedy resp. autobusu.

Znamená to že to cestovné jej zaplatím len za jeden deň?? Alebo jej ho mám zaplatiť za celých 15 dní , čo tu bude? Alebo jej to mám vyplatiť jednorázovo?
Ľuba
21.05.07,09:07
Mne to skôr pripadá, že stačí raz preukázať výdavok na cestovný lístok a bude je preplácané počas celého výkonu praxe.
ormika
21.05.07,09:15
Hmm.. práve som teraz podpísala Zmluva na prax ako účtovnícka kancelária a veru v zmluve nič také nie je. A študentka bude ku mne dochádzať asi 15 km. Veď to majú ako keby chodili do školy, nie?
kvjetecko
21.05.07,09:25
To závisí od školy akú dá tú dohodu. Tá naša je z CA a tam aj chodí do školy a praxuje u nás v ZA. Tak ako je to s tým cestovným?
Ľuba
21.05.07,09:28
Ak 1 x preukáže, tak preplatiť za každý deň výkonu práce.
Chobot
21.05.07,11:36
V tej dohode o zabezpečení praxe mám napísané že organizácia -to ako my- sa zaväzuje doslovne:
Preplatiť 1x preukázané cestovné z miesta bydliska do miesta výkonu práce a späť vo výške cestovného lístka vo vlaku 2.triedy resp. autobusu.

Znamená to že to cestovné jej zaplatím len za jeden deň?? Alebo jej ho mám zaplatiť za celých 15 dní , čo tu bude? Alebo jej to mám vyplatiť jednorázovo?

Kto vypracoval dohodu o zabezpečení praxe? Spýtaj sa toho, kto to tvoril ako to myslel. Zákon to nikde neprikazuje ani nezakazuje. Ak sa tak firma rozhodne, môže preplatiť aj každý deň äotázka je potom, či to budú daňové alebo nedaňové náklady).

Vo všeobecnosti by som ale cestovné praktikantovi nepreplácal, tak ako sa brigádnikom neprepláca.