martuľa
21.05.07,10:49
zdravím všetkých,
ak mám prerušenú živnosť od r. 2003, lebo teraz pracujem na HPP, kde živnosť nepotrebujem a chclea by som popri zamestnaní pracovať na živnosť, čo potrebujem na znovuotvorenie živnosti ? Je to ešte aktuále ? Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť a po akej dobe obnoviť ?

martuľa
Zoltán Kovács
21.05.07,09:06
zdravím všetkých,
ak mám prerušenú živnosť od r. 2003, lebo teraz pracujem na HPP, kde živnosť nepotrebujem a chclea by som popri zamestnaní pracovať na živnosť, čo potrebujem na znovuotvorenie živnosti ? Je to ešte aktuále ? Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť a po akej dobe obnoviť ?

martuľa

V roku 2003 na akú dlhú dobu si prerušila živnosť? Ak napr. iba na 1 rok, tak po uplynutí tejto doby ti živnosť automaticky oživý. Ak na dlhšiu dobu, a živnosť je ešte prerušená, tak stačí podať žiadosť na obnovenie živnosti.
martuľa
21.05.07,09:28
živnosť som preušila na 2 roky,
od XI.2003 - do XI. 2005 a stále je prerušená.
Pri podaní žiadosti sa platí aj nejaký kolok ? A čo nalseduje potom - klasické prihlásenie do poisťovní a na d. ú. ?
martuľa
Zoltán Kovács
21.05.07,10:04
živnosť som preušila na 2 roky,
od XI.2003 - do XI. 2005 a stále je prerušená.
Pri podaní žiadosti sa platí aj nejaký kolok ? A čo nalseduje potom - klasické prihlásenie do poisťovní a na d. ú. ?
martuľa

A v 11/2005 si dala predlžiť prerušenie alebo nie? Ak nie potom ti živnosť automaticky obnovili.
martuľa
21.05.07,11:27
a to znamená čo, že mi automaticky obnovili ? Veď som sa nikde neprihlasovala a nič neodvádzam. Ako to funguje? Po 11/ 2005 som nedávala predlžovať prerušenie.
martuľa
Zoltán Kovács
21.05.07,11:39
a to znamená čo, že mi automaticky obnovili ? Veď som sa nikde neprihlasovala a nič neodvádzam. Ako to funguje? Po 11/ 2005 som nedávala predlžovať prerušenie.
martuľa
To funguje tak, že si mala prerušenú živnosť do 30.11.2005. Ak si nepredlžila prerušenie, potom tá lehota sa skončila, a živnosť funguje ďalej. Ak si nemala žiadne príjmy z podnikania, tak nemáš ani odvodové povinnosti. Len s daňovým priznaní za roky 2005 a 2006 môžeš mať starosti. Najlepšie je zistiť na miestne príslušnom DÚ, či stačí iba četné prehlásenie, že si nemala zdaniteľné príjmy z podnikania, alebo podávať dodatočné priznanie. A na živnosť nadväzuje aj povinnosť vykonať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia (tiež za roky 2005 a 2006).
martuľa
21.05.07,12:08
vďaka Ti,
a to som nevedela, že mám nejakú povinnosť podávať priznania. To znamená , že môžem mať z toho prúser, keď som nepodávala žiadne priznania, ani hlásenia ? Ja som si myslela, že keď som zamestnaná na HPP , tým to zhaslo.

martuľa
Juliska2
21.05.07,13:50
vďaka Ti,
a to som nevedela, že mám nejakú povinnosť podávať priznania. To znamená , že môžem mať z toho prúser, keď som nepodávala žiadne priznania, ani hlásenia ? Ja som si myslela, že keď som zamestnaná na HPP , tým to zhaslo.

martuľa
s danovakmi to také zlé nebude, ked si nemala príjem, podaj dodatočné DP, ale do zdravotnej musiš aj za rok 2005 aj za r. 2006 urobiť RZZP. Inak ti môžu za r. 2006 už vyrubiť pokutu. Ak si bola zamestnaná, tak ti robili odvody, nebudeš mať nedoplatok ani si nemusela nič platiť, je to len administratívna byrokracia.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
martuľa
21.05.07,14:32
vďaka všetkým, ktorí sa ozvali. Tá stránka je vynikajúca. Rieši všetko.

martuľa
Viac hláv = viac rozumu.:D