andrea1
01.02.05,19:51
Ahojte. Prosím mohlo by ste mi poradiť ako v Alfe v peňažnom denníku zaúčtujem v pokladni výdavk.doklad keď na jednom doklade mám výdaj za materiál aj prevádzkovú réžiu ako na to? A teraz druhá otázka: podnikateľ má na bankovom výpise mínusový zostatok niekoľko mesiacov. Samozrejme banka si strháva úroky. môžem tieto úroky zahrnúť ako výdaj odpočítateľný od základu dane v kolonke prevádzková réžia? Ďakujem
M0NIKA
01.02.05,19:23
K tým úrokom Ti neviem poradiť, ale podľa mňa to nebude daňový výdavok, lebo je to vlastne pokuta.

Čo sa týka toho rozúčtovania, postup je nasledovný:
Pokladňa, výdavok, prev. réžia a ak máš v číselníku nadefinované analytiky tak pod tlačidlom ROZPIS Ťa pustí rozpísať celkovú sumu na jednotlivé z nich. Skús, snáď som to napísala zrozumiteľne. ;)
Ak máš ale na jednom doklade aj výdavok za tovar, aj prevádzkovú réžiu, tak Ti to takto nedovolí, lebo už tam máš dva rôzne stĺpce pen. denníka.
andrea1
01.02.05,19:35
ďakujem za odpoveď pochopila som Ťa inak Alfa je super do budúcna by mohli rozmýšľať nad touto možnosťou doteraz som účto robila ručne a bežne na jeden výdavk.pokl.doklad som mala aj 5 paragónov rôzne výdaje /stĺpce v v PD/ ešte raz díki
Luckasari
01.02.05,19:41
k tým bločkom, ja si to rozdelím podľa toho, koľko Sk je materiál, a koľko prevádzková réžia, a zaúčtujem ten doklad v dvoch riadkoch

k tým úrokom, určite to je daňový náklad, ak som tomu dobre rozumela, tak na účte je povolený debet, a toto sú úroky za to, takže nevidím dôvod, prečo by to nemalo byť daňovo uznané, je to vlastne úver poskytnutý firme
M0NIKA
01.02.05,19:45
ďakujem za odpoveď pochopila som Ťa inak Alfa je super do budúcna by mohli rozmýšľať nad touto možnosťou doteraz som účto robila ručne a bežne na jeden výdavk.pokl.doklad som mala aj 5 paragónov rôzne výdaje /stĺpce v v PD/ ešte raz díki
Rada, keď budeš potrebovať a budem vedieť, tak kedykoľvek. ;)