ormika
21.05.07,14:10
Prosím Vás o radu: Platím si poistenie zodpovednosti za škody pri vedení účtovníctva ako SZČO. Klient dostal z DÚ pokutu 10 000,00 Sk za to, že som neodovzdala Súhrnný výkaz k DPH za dva štvrťroky v roku 2005. Tie som odovzdala až po kontrole na DPH z DÚ. Ak si teda platím dlhé roky poistenie a nikdy som nijaké poistné plnenie nemala, tak som si škodu v poisťovni uplatnila. Všetky potrebné doklady som do poisťovne odovzdala, no prišiel mi z poisťovne asi takýto list: "Žiadame Vás o vyjadrenie k predmetnej škode. Prosím uveďte dôvod neodovzdania súhrnného výkazu.Po predložení predmetného dokladu posúdime oprávnenosť Vášho nároku na vzniknutú škodu."
A teraz čo vlastne potrebujem....Ako opísať dôvod prečo som súhrnný výkaz neodovzdala? Nič ma rozumné nenapadá. Ak im tam napíšem, že som v návale všetkých povinností na súhrnný výkaz zabudla, tak mi asi škodu nepreplatia. Neviem prečo som ho neodovzdala. Mám tri firmy kde súhrnné výkazy robím a zrovna v tejto jednej som na to, neviem prečo zabudla. Budem Vám vďačná za každý názor a radu. Veľmi pekne ďakujem.
m.hladka
21.05.07,16:05
Bolo by dobre tam napísať niečo v tom zmysle, čo máte v poistnej zmluve, t.z. že načo sa poistné vlastne vzťahuje, za aké chyby, alebo omyly - nejaký pokec z poistnej zmluvy - dôvod.
ormika
12.06.07,06:08
Chcem Vám len povedať, že poisťovňa mi škodu preplatila. Júúúj ako sa teším, že si konečne platím takú poistku, že z nej aj niečo mám ;)