Janurka
21.05.07,14:20
Mám záujem o starý drevený voz - "rebrinák". Pre tých neskôr narodených: ide o voz, ktorý sa používal zapriahnutý za kone, napr. na zvoz sena. Môže byť aj menší, alebo celkom malý, ktorý sa používal na ručné ťahanie. Snáď niekde na dedine v starej šope sa niečo také nájde.
Na cene sa dohodneme. Trnava a okolie. Ďakujem.
Kolenčík
22.05.07,15:11
U nás ich je dosť a práve minulý týždeň som videl ako sused práve tie rebriny pílil, ale je to troška od ruky - na Orave.
bobo1
24.05.07,06:16
Moje nervy.... že mi ten voz nepredal. My s manželom občas pre radosť hľadáme staré veci na chalupu, ale v našej oblasti nie je už skoro nič cenovo dostupné. Janurka, možno schodnejšia cesta bude chodiť na trhy ľudových remesiel (napr. Kežmarok) a tam sa skúsiť dohodnúť, ale nebude to staré....
Janurka
24.05.07,09:39
Ďakujem za typy. Na Orave mám fantastickú kamošku, poprosím ju, nech niečo zistí. Kežmarok je dosť ďaleko. Aj keď si neviem dosť dobre predstaviť, ako ten rebrinák z jedného, alebo druhého miesta dotrepať.
Želám Vám krásny deň.
Melnick
24.05.07,10:04
Ďakujem za typy. Na Orave mám fantastickú kamošku, poprosím ju, nech niečo zistí. Kežmarok je dosť ďaleko. Aj keď si neviem dosť dobre predstaviť, ako ten rebrinák z jedného, alebo druhého miesta dotrepať.
Želám Vám krásny deň.


Zapriahneš doň koníka a pocestuješ ako kedysi .:D :D :D
Darina1234
24.05.07,10:22
Rebrinak sa dá pekne rozobrať a tak previesť.
Janurka
24.05.07,12:14
Super. Aj jeden, aj druhý prípad prichádza do úvahy. Keďže mám koňa, osedlám ho a hybaj na Oravu. Tam sa rozhodnem, či môjho Corana zapriahnem do toho voza, alebo rozoberiem voz a naložím ho pred sedlo a za sedlo na koňa. Zdravím Vás!