ajty
21.05.07,20:33
Priatelka je zamestnana na zastupovanie pocas materskej dovolenky na hlavny pracovny pomer. Ak by pocas zastupovania otehotnela a musela ist na matersku, zamestnavatel je povinny jej drzat miesto... vsak?
Zita4
21.05.07,18:58
Keďže je prijatá na dobu určitú, tak len do tej doby, kým sa vráti zastupovaná zamestnankyňa späť do práce.
ajty
21.05.07,18:59
nevyjadril som sa spravne.... bola by prijata na dobu neurcitu....
Zita4
21.05.07,19:19
:eek: Ak by bola prijatá na dobu neurčitú, tak nezastupuje zamestnankyňu počas jej materskej dovolenky a zamestnávateľ jej bude musieť prideliť prácu po skončení materskej dovolenky.
ajty
21.05.07,19:29
Bude prijata na dobu neurcitu a v zmluve bude uvedene, ze je prijata na zastupovanie pocas materskej.
szrk
21.05.07,19:40
Ak ma zmluvu na dobu neurcitu a popis pracovneho zaradenia je zhodny s popisom zamestnankyne, ktera je t.c. na MD, tak zamestnavatel danu pracovnu poziciu planuje obsadit dvomi pracovnickami, inac nema dovod ju prijat na dobu neurcitu, kde jej do pracovnej zmluvy uvedie, ze je prijata sice na dobu neurcitu, ale na zastupovanie pocas MD. Mozne po navrate prvej zamestnankyne z MD zmeni pracovnu zmluvu aj pracovnu napln Vasej priatelke, alebo sa vystriedaju v MD. V kazdom pripade ma pracovnu zmluvu na dobu neurcitu.
jankasm
22.05.07,07:04
Tu urobil chybu zamestnávateľ v tom, že jej dal pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Ak jej chcel dať zmluvu len počas zastupovania zamestnankyne na MD, mala tam byť doba určitá - zastupovanie počas MD.
Keďže je zamestnaná na dobru neurčitú, tak jej musí držať zamestnávateľ miesto až do návratu z MD. Len potom bude mať trošku problém v tom, že na tej pozícii a s rovnakými podmienkami má vlastne teraz zamestnané dve zamestnankyne, z ktorých ani jednu nemôže len tak vyhodiť. Ale to je problém zamestnávateľa, nie tvojej priateľky. ;)