wildo
21.05.07,20:48
Ak sú tu odborníci od podlahy prosím o radu:

Rozhodol som sa vymeniť zhnitu podlahu / aj keď na niektorých miestach v izbách je v poriadku/ ako postupovať - 1.vytrhať dosky, 2. izolácia ipa-polystyrén, 3. betón so železnou výstuhou a poter, čo myslíte dobre myslím?
5-ko
22.05.07,12:08
A - je to podlaha na terene? alebo nad pivnicou?

B - vyskovo sa musis dostat na rovnaku uroven? alebo mas aj nejaku toleranciu?
bulnova
23.05.07,08:15
Asi by som zmenila poradie po odstránení starej podlahy. 1) Utlačiť zeminu -dajú sa požičať - vibrátor, žabka, valec. 2) Kovová sieť a deka z betónu B20. 3) Hydroizolácia (IPA, Hydrobit...) 4) Ak máš výškový priestor, zatepliť tvrdeným polystyrénom. 5) Poter cca 4-6 cm.
wagner
26.05.07,20:49
Tiež som vymieňala podlahu. Pôvodne v trámoch bol ubitý štrk. Dosky sme vytrhali, štrk vyviezli a podlahu sme zabetónovali. Na to dáme ipu, hranoly na vzdialenosť cca 50 cm, medzi to pôjde nobasil. Na to plánujeme dať paronepriepustnú fóliu, a dlážku, ktorá je urobená na perodrážku. To sa prebrúsi a nalakuje dvojzložkovým lakom. Mne sa páčia drevené podlahy, sú teplé a nalakované vydržia dlho. To je môj názor.
bulnova
28.05.07,18:12
Na dlážkovicu možno použiť aj kvalitné vodou riediteľné laky. Mne sa veľmi páčia matné. Natierali sme nimi prebrúsené parkety. Sú drahšie ako dvojžkožkový lak, ale výsledok stojí za to.