petacuckova
22.05.07,07:22
Dobrý deň. Zamestnanec mi doniesol zo SP výmer, že od 10.5.2007 je poberateľom predčasného starobného dôchodku. Má nárok na OP ešte do konca roka, alebo už nie ? Ďakujem
Zita4
22.05.07,05:23
Do konca roka ešte má nárok.
katkaj
22.05.07,05:23
Dobrý deň. Zamestnanec mi doniesol zo SP výmer, že od 10.5.2007 je poberateľom predčasného starobného dôchodku. Má nárok na OP ešte do konca roka, alebo už nie ? Ďakujem

K 1.1.2007 nebol poberateľom dôchodku takže má nárok na odpočet ešte celý rok
Marína
22.05.07,05:34
Doplním ešte §.
ZoDP_§11_ods.2
(2) Základ dane daňovníka sa neznižuje o sumu vypočítanú podľa odseku 1 písm. a), ak daňovník je na začiatku zdaňovacieho obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku zo sociálneho poistenia, starobného dôchodkového sporenia alebo dôchodku zo zahraničného povinného poistenia rovnakého druhu, alebo výsluhového dôchodku22) (ďalej len „dôchodok“) alebo ak mu dôchodok bol priznaný spätne k začiatku zdaňovacieho obdobia a je vyšší ako suma, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a). Ak suma dôchodku v úhrne nepresahuje sumu, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a), zníži sa základ dane podľa odseku 1 písm. a) len vo výške rozdielu medzi vyplatenou sumou dôchodku a sumou, o ktorú sa znižuje základ dane podľa odseku 1 písm. a)

VieraSla
07.03.09,20:16
Chcela by som vedieť kde robím chybu, že keď kliknem na otázku, na ktorú odpovedá pán Mihál, nezobrazí sa mi odpoveď, ale mi doporučuje objednať prístup do enencyklopédie. Odpovede na príspevky od iných sú čitateľné.
Som tu len krátko. Kto je pán Mihál?
VieraSla
07.03.09,20:18
Prepáčte,
zle som sa nasmerovala. Nechcela som svoju otázku zaradiť do príspevku "Dôchodca a nezdaniteľná časť dane"
liba2
07.03.09,20:37
Chcela by som vedieť kde robím chybu, že keď kliknem na otázku, na ktorú odpovedá pán Mihál, nezobrazí sa mi odpoveď, ale mi doporučuje objednať prístup do enencyklopédie. Odpovede na príspevky od iných sú čitateľné.
Som tu len krátko. Kto je pán Mihál?
Pravdepodobne ide o témy zo mzdovej a súvisiacej oblasti, ktoré sú publikované na osobitnej časti porady - drak.sk - viď hore na lište:
porady - dokumenty - školenia - biznisinzercia - zákony - drak.
Je to platená časť , do ktorej síce sa dá vojsť, ale to podstatne sa nedá dozvedieť :)
pán J.M. je autorom odpovedí.