yoyka
22.05.07,09:38
Prosím o pomoc
mám trošku väčší noštek:D v zime keď je veľká zima samozrejme sa to odzrkadlí a chytí farbu do červena a v poslednej dobe sa mi stávajú aj také veci, že stačí keď vypijem ani nie celý pohár vína alebo malý poháriček pálenky hneď očervenie. :( Nie som nejaký alkoholik, ktorým sa to zvykne prejavovať na nose. Veľmi sa preto trápim vedel by mi niekto pomôcť?
Psycholog
10.06.07,09:05
Nejdůležitějším nástrojem diagnostiky je fyziognomie, tj. umění posoudit charakter a stav lidského těla z rysů obličeje, nebo tělesných linií. Naše současná kondice vyjadřuje slabosti i sílu našich rodičů, prostředí, v němž jsme vyrostli, stravu, kterou jsme jedli. Držení těla, barva pleti, hlas a další osobní znaky jsou vnějším projevem kvality naší krve.
Nos jako celek prozrazuje kondici nervového a oběhového systému a kondici některých funkcí zažívacího systému. Forma nosu, jeho linka, barva a další jeho charakteristiky jsou zrcadlem specifických stavů.
Väčší noštek je příliš široký pojem, proto se nyní budu zabývat jen jeho barvou.
a) Extrémně červená barva je způsobena rozšířením krevních kapilár. Příčinou je nadměrné množství tekutin, alkoholu, aromatických a povzbuzujících nápojů, koření, ovoce a ovocných šťáv, cukru. Důsledkem je nezdravá, abnormální kondice srdce, nepravidelný tlak, vývoj k vysokému talku (hypertenzi).
b) Nafialovělá barva signalizuje vážný stav srdce, vážnější než v bodě a). Hrozí vysoký tlak i možnost zástavy srdeční činnosti.
c) Rozšířené cévky na povrchu pokožky nosu jsou také vážnou předzvěstí a výstrahou. Srdce a oběhový systém jsou v nebezpečí právě tak, jako když se na nose objevuje fialové zbarvení.
d) Bělavá nebo bledá barva znamená stažení srdce a krevních kapilár. Ve stravě je příliš mnoho soli nebo chybí čerstvá zalenina či tekutiny. Tento typ prozravuje bázlivou a váhavou osobnost a také prochládání končetin i povrchu kůže na celé ploše trupu.
Popište mi tvar, formu nosu i tvary nozder = orlí nos * nos se špičkou nahoru * rovně směřující špička * klesající nos * opuchnutý nos * zatvrdlý nos * nahrbený nos * nos vychýlený doprava – doleva. Každý tvar a forma nosu odpovídá určité, zcela přesné tělesné a duševní kondici.
Lékaři mají možnost udělat diagnostiku výkonu jednotlivých orgánu pomocí přístroje EAV. Vychází z elektroakupunktury podle Dr.Volla a je určena ke zjištění energetické hladiny orgánů. Monitorují se akupunkturní dráhy na koncových a počátečních drahách. Tento způsob umožňuje dobrou orientaci v energetice testovaného. Tento způsob má tu výhodu, že podává energetickou odezvu organismu v rámci jednotlivých drah i celku.
yoyka
12.06.07,07:28
Tvar môjho nosa je niečo medzi orlím nosom a nahrbeným nosom. Takýto noštek nemám od narodenia, ale mala som úraz a mala som ho narazený, takže ostala mi na ňom hrča
Psycholog
12.06.07,10:45
Tvar nosu po úraze s tím nemá nic společného! Základní tvar nosu prozrazuje, že je zvětšené srdce a přetížený krevní oběh, zatím jen příležitostně – v zimě, či po alkoholu. S tímto problémem se člověk rodí nebo jej získá jako důsledek prodělané nemoci. Současná medicína nezná jiné metody léčení než operační. Léky dovedou jen odstraňovat následky. V dietě je třeba pamatovat na co nejčastější konzumaci malých porcí jídla. Pít vodu – cca 1,5 litru denně a málo solit. Hodně odpočívat.
Bylinky preventivně usnadňující oběh krve:
25 g řebříček/Myší chvost obyčajný (Fol.) + 20 g jmelí/Imelo biele (Hb.) + 10 g květ měsíčku/Nechtík lekársky (Fl.) + 10 g květ hlohu/Hloh obyčajný + 25 g meduňka/Medovka lekárska (Fol.)
Jedna lžička na 0,2 litru vroucí vody, zapařit po 3 minuty. Pít 2x denně šálek do využívání bylin, pak příležitostně. Lze také denně užívat lžíci Schwedenkräuter.
V případě obtíží navštívit lékaře! Mé informace berte jen informativně a spíš se s občasným červeným nosem smiřte. Petr