patagonia
22.05.07,14:29
ako je možné poskytnúť zamestnancov internet v domácom prostredí, aby to bolo z hľadiska dane o.k.? ďakujem
betka
22.05.07,12:38
Považovala by som to za nedaňový náklad, pozerala by som sa na to, ako na osobnú potrebu zamestnanca.
katarina.j
22.05.07,13:00
Ja si zasa na rozdiel od predchádzajuceho príspevku myslím, že ak sa k pracovnej zmluve vyhotoví dodatok, že daný zamestnanec niečo bude pre firmu robiť aj doma tak sa to dá dať do nákladov- ak sa to dobre ošetrí, tak by to malo byť OK.
Samozrejme ak daný pracovník robí v práci niečo na pc alebo podobnú činnosť
Betka, nehnevaj sa na mňa že ti protirečím a aj keď máš oveľa viac súhlasov ako ja tak teraz nesuhlasím,predsa sa to MUSÍ dať spraviť...
betka
22.05.07,13:28
Tak by išlo o nepeňažný príjem zamestnanca, a daň by si odviedol on. (tu nejde o súhlasy, či nesúhlasy Katka..)
Príjmom je peňažné a nepeňažné plnenie.
Z tohto príjmumi budú plynúť i vyššie odvody, a ZD sú zdaniteľné príjmy znížené o poistné a príspevky, kt. je povinný platiť zamestnanec......
Takže ...
Lion Topoľčany
22.05.07,15:50
V zásade treba rozlíšiť, či ten internet zamestnanec používa ako výhodu od
zamestnávateľa, vtedy súhlasím s "betka", ale pokiaľ je to napr. obch.zástupca a ešte aj po večeroch si doma na internete vyhľadáva potencionálnych klientov, určite by to malo ísť do nákladov firmy...
betka
22.05.07,17:05
Vieš Lion ono je to nie až také jednoduché, ako sa zdá. Kto bude doma využívať internet len pre prácu. Určite to bude viac ako 50% využívane na súkromné účely. Vtedy by som to dala ako nepeňažný príjem zamestnancovi a ako dańový náklad zamestnávateľa, aj to by som rozmýšľala, či v plnej sume.
katarina.j
22.05.07,17:10
Ja si tiež myslím, že si Betka zle vysvetlila otázku- ja som to pochopila tak, že zamestnanci by akože pracovali z domu a nie, že by dostali net od firmy ako darček,a ak pracujú z domu tak podla mňa SA TO DÁ DAŤ do nákladov, hmhm
katarina.j
22.05.07,17:25
Vieš Lion ono je to nie až také jednoduché, ako sa zdá. Kto bude doma využívať internet len pre prácu. Určite to bude viac ako 50% využívane na súkromné účely. Vtedy by som to dala ako nepeňažný príjem zamestnancovi a ako dańový náklad zamestnávateľa, aj to by som rozmýšľala, či v plnej sume.

Betuška, ja dostanem od firmy net na prácu a proste ho nebudem používať na súkromné účely, a daňováci nech dokažu, že tomu tak nieje!!! Služobné telefony sa tiež davaju do nákladov celé a tiež sa z nich vyvoláva kade- tade!!!
Škoda, že ma nikto nepodporí, ale ja by som to dala do nákladov celé- už aj "inšie" veci mi pri daň. kontrole prešli
Ale ako zamestnancovi by mi to bolo jedno, ale ako majiteľovi firmy nie.
betka
22.05.07,18:08
KAtka, vy musíte obhájiť, že to nepoužívate na súkromné účely, a vôbec som si to nevysvetlila zle, pretože si myslím, že ide len o špekuláciu.....A kto by internet nepoužíval na svoje súkromné účely .....
A čo potom taký počítač a ostatné, čo k netu patrí..., prečo aj to mu nezaplatí zamestnávateľ.
Ak používa zamestnanec internet na firemné účely, určite by som to riešila notebookom a pripojením na net cez mobilného operatora, aby sa dal internet využívať všade, kde to zamestnance potrebuje..
V tomto prípade si myslím, že zamestávateľ poskytol nejakú službičku svojmu zamestnancovi ....
Ale to je jedno, Patagonia vie, čo tým chcel básnik povedať ...
misomiso
22.05.07,18:55
Betuška, ja dostanem od firmy net na prácu a proste ho nebudem používať na súkromné účely, a daňováci nech dokažu, že tomu tak nieje!!! Služobné telefony sa tiež davaju do nákladov celé a tiež sa z nich vyvoláva kade- tade!!!
Škoda, že ma nikto nepodporí, ale ja by som to dala do nákladov celé- už aj "inšie" veci mi pri daň. kontrole prešli
Ale ako zamestnancovi by mi to bolo jedno, ale ako majiteľovi firmy nie.

Samozrejme ze Ta podporime. Ale ja by som to tiez riesil tym notebookom a mobilnym pripojenim.
Janca
14.02.08,08:45
Tiež riešim podobný problém. Zamestnanec má miesto výkonu práce doma (domácky zamestnanec) vzhľadom na svoj zdravotný stav. Chcela som vybaviť pre neho internet, aby mi spracované údaje mohol poslať do firmy, avšak naďabila som na problém, nakoľko pripojenie na internet mi dodávateľská firma nechce vystaviť na sídlo spoločnosti, lebo pripojenie robia na inej adrese. Takže sa asi budem musieť vzdať možnosti časť nákladov zúčtovať na firmu.
Braňo
14.02.08,08:52
Už je možné dohodnúť s T-COM fakturačnú adresu firmy a miesto dodania adresu zamestnanca.