grexa
02.02.05,07:42
Dobry den,
Som zivnostnik na slovensku, neplatca DPH.
Chcel by som si zalozit zivnost aj v nemecku, kedze sa vacsinu casu zdrziavam tam a peniaze zarabam tam.

Neviete mi poradit ci mi nevzniknu nejake problemy pri danovom priznani na Slovensku, ci mi SK strana nebude chciet zdanit peniaze zarobene na Nemecku zivnost? Tie totiz uz raz budem zdanovat v DE.

Myslim si spravne ked si myslim, ze danovy zaklad na SK mi vznikne len na zaklade toho ze budem fakturovat na sk-zivnost?
Za kazdu dobru radu dakujem
pidi
02.02.05,07:57
ak ich zdanis v nemecku tak sa nemusis bat o ze Ti ich zdania na SR ...

iba ak by si sa zdrziaval tusim ze dlhsie ako 180 dni na SR potom by to mohol byt problem
misolga
23.09.05,19:34
Známy trvalý pobyt SR -má živnosť na Slovensku -preklad do nemčiny overený notárom a pracuje v Rakúsku 2-3 týždne do mesiaca.Mesače vystaví faktúru odberatľovi v Rakúsku napr. pomocné stavebné práce na objekte... v EUR + príjmový doklad.Auto svoje - nezaradené v podnikaní-zaplatil cestnú daň, keď si vypočíta cesťák -spotreba za ubehnuté km, náhrada za používanie MV - 6,20 Sk/km, stravné v Rakúsku 45 EUR/deň + 40 % vreckové a vedľajšie náklady, odovody na soc. a zdravotné poistenie platí mesačne tak mu vyjdú pomerne slušné náklady tak podľa mňa daňové priznanie vypĺňa ako príjem zo živnosti / tab.č.2 riadok 2 príjmy -výdavky /a zo základu dane 19 % daň odvedie do rozpočtu SR .Pokiaľ by bol ale ako zamestnanec firmy v Nemecku na základde pracovnej zmluvy a nie ako živnostník vtedy sa podľa mňa zdaňuje jeho príjem v Nemecku.