uctoeva
22.05.07,15:00
Aké členenie DPH mám nastviť pri samozdanení - faktúra z ČR za prepravné služby. DDnadEU, PDnadEU , toto členenie sa týka tovaru a môžem ho použiť aj pri službách?
Kája.
23.05.07,10:23
Pri službách dávaš členenie DDsluz a to si nastavíš v nastaveniach, zoznamy, členenie DPH a zaškrtneš políčko ponúkat pri danom type DPH.
Monika C.
27.05.07,17:00
Pri samozdanení nastavuješ : najprv predkontácia : alnt - DPH čl. DD nad EU
pod tým predkontácia: blnt - DPH členenie PD nad EU a automaticky ti to hodí do interných dokladov aj do DPH výkazu. Prajem pekný večer.
Janiča
28.09.07,11:08
Dnes mi prebehla automatická aktualizácia Pohody a po nej mi v agende prijatých a vydaných faktúr pri zadaní členenia DPH UD a PD vypisuje, že "na doklade alebo položkách je zadané členenie DPH, ktoré nie je v zadanom období platné". ??? Berie iba členenie xUD a xPD. Má niekto podobnú skúsenosť?
Kája.
28.09.07,11:51
Pozri si na stránke Pohody upozornenie k aktualizácii, je tam o tom písané.
Janiča
28.09.07,14:40
Kája, ďakujem, našla som to.
Slavena
24.01.08,06:51
Dobrý deň, poradíte mi niekto, aké členenie DPH mám použiť pri prijatej faktúre od dodávateľa, ktorý nieje platcom DPH. Nemám ho zahrnúť vôbec do priznania DPH /PN/?
Dada
24.01.08,07:01
Dobrý deň, poradíte mi niekto, aké členenie DPH mám použiť pri prijatej faktúre od dodávateľa, ktorý nieje platcom DPH. Nemám ho zahrnúť vôbec do priznania DPH /PN/?

Jasné, že PN. Veď nemá na faktúre vyčíslenú DPH, tak nemáš čo do priznania zahrnúť. ;)
great.zv
24.01.08,12:27
no ja zase mám problém pri zadaní členenia DPH - prišiel mi dobropis, zaúčtovala som ho ako dobropis - má vlastnú číselnú radu,je vysvietený červeným, ale v priznaní DPH sa mi riadky 19 a 21 rovnajú, čo by v tomto prípade nemali. kde robím chybu? a aj mne pri výpočte DPH padol program....:mad:
great.zv
10.02.08,17:51
nikto mi nevie poradiť?:eek:
Kája.
10.02.08,18:03
Pri dobropis od 1.10.07 zadávaš to isté členenie ako si mala pri faktúre.
great.zv
11.02.08,05:31
Aj to tak robím, ale v "pokece" pre vyplnenie nového tlačiva daňového priznania DPH, dobropisy sú "samostatná kategória" a majú byť zahrnuté len do jedného riadku tlačiva. a mne sa riadky rovnajú....Vďaka, že si sa ozval
great.zv
14.02.08,06:46
tak a odpoveď som našla vo včerajšej pošte - od Stormware - aktualizácia......... už to bude ošetrené v členení
witch
01.04.08,11:16
Ahoj, vie niekto, aké členenie po novom v POHODE pri dobropisoch - tovaru? U tuzemských PDoprava, ale pri
dobropise tovaru z EU si nie som istá, či PDoprava, alebo PDnadEU ako pri faktúre. Ďakujem witch