Ruzickova
02.02.05,06:49
Dobre ranko,chcem sa poradit. Mam zamestnanca, ktory u nas pracuje od polky novembra, ale predtym pracoval v marci u nas na dohodu. Dal mi ziadost o vykonanie roc.zučt. V bode a) poberal prijmy len zo zavislej činnosti celkom od .... zamestnavatelov, mam dat jedna? A pri ročn.zučt. mu ten prijem z dohody zahrniem do suhrneho prijmu?
Pri podavani hlasenia mam to vypisat jeho zvlast ako na prac.pomer a zvlast na dohodu?. dakujem
Nike
02.02.05,06:01
A čo robil zvyšok roka? Musíš mať pokrytý celý rok napr. potvrdením úradu.., čestným vyhlásenim......

1. Ano od jedného zamestnávateľa (ak ste skutočne boli jediný)

2. Do prehľadu jedným zápisom - spracovávaš osobu ako takú a nie prac. pomery. Logicky - zápis končíš +- z RZ s to je len jedno.
Ruzickova
06.02.05,12:24
A ten prijem z dohody mu pripocitam k prijmu z prac.pomeru a dam to do súhrnnych prijmov?
Ked robim hlasenie a robim rocne zuctovanie pracovnikom,ktori mali aj 2 zamestnania,tak ako to tam vypisem.Suhrnne udaje aj od predchadzajuceho zamestnania alebo len co mal vyplatene u nas. Dakujem
babenko1
06.02.05,15:14
ked robíš potvrdenie o vyplatenej mzde a zrazených preddavkoch - tam vypíšeš len príjem,ktorý dosiahol u vás
ak robíš ročné zúčtovanie, tak tam dávaš súhrn všetkých príjmov od všetkých zamestnávateľov
silvia
07.02.05,13:18
Prosím Vás o rady:
1. študent VŠ u nás pracoval 3 mesiace na DoBPŠ (zarobil celkovo zhruba 10.000,-), ihneď po ukončení školy nastúpil na civilku. Iné príjmy v r. 2004 nemal. Mám mu urobiť ročné zúčtovanie? Ak ma o to nepožiada, musí si podať DP? Neviem, ako je to s civilkou.

2. Manželka nášho zamestnanca mala cely rok 2004 predlzenu matersku dovolenku (nemohla si najsť prácu), nepoberala nic, ziaden prijem. Môže si na ňu uplatniť 80.832,- Sk? Na základe akého dokladu?

Vďaka!
petra:-)
07.02.05,14:30
1. Ročné zúčtovanie robíte, ak študent o to požiada na predpísanom tlačive do 15.2.2005 a doloží potvrdenia o ostatných príjmoch zo ZČ. Čo sa týka civilky tiež neviem ako to je, či ide o zdaniteľný príjem. To by si mal ten študent asi zistiť tam, kde tú civilku vykonáva. Ak Vás nepožiada o RZD zašlite mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch za rok 2004.

2. Zamestnanec si môže na manželku uplatniť nezd.časť, ak o to požiada na tlačive žiadosti o RZD a doloží vyhlásenie manželky o výške jej príjmu v r.2004