mbk
23.05.07,06:42
Čaute poraďáci,
teraz som začala robiť v POHODE a chcela by som sa opýtať ako mám dostať do daňového priznania v POHODE obstaranie nového dopr. prostriedku. Auto bolo kúpené v Nemecku, na faktúre nie je DPH. Keď ho dám ako obstaranie do záväzkov, aké daň. členenie tam mám dať - PDdopr - ale tam nie je kolónka na DPH pri cudzích menách, takže mi to nič nerieši? Potom v interných dokladoch mám spraviť samozdanenie a členenie DPH bude zase DDdopr a PDdopr? Keď to takto spravím, tak mi to dá do daň. priznania, ale tak, že mi DPH nedá ako daň. povinnosť - vlastne ju priráta aj odráta, dá ju do riadkov 1,2,4,16 a daňová povinnosť vyjde bez tejto DPH.
Je to osobné auto M1, ktoré sa bude používať na služobné účely a daň sa musí odviesť bez odpočtu.
mbk
23.05.07,05:02
už som to spravila, len neviem či je to tak správne - dala som spraviť vymeranie DPH EÚ a potom som v interných dokladoch vymazala doklad odpočtu a nechala som len doklad priznanie DPH z nadobudnutia. Potom mi to už konečne dá aj do daň. priznania ako daň. povinnosť.
Môže sa to spraviť takto alebo je tam nejaký iný (prípadne lepší) spôsob?
Ďakujem za akúkoľvek odpoveď.