vrbovnica
23.05.07,07:08
Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorá by od 28.5.2007 mala nastúpiť na materskú dovolenku. Chcem sa opýtať, čo treba robiť - aké tlačivo vyplniť, má doniesť papiere od lekára aj zamestnankyňa, ďalej ako zamestnavateľ budeme jej tiež platiť materskú alebo to vypláca sociálna poisťovňa od 28.5.2007, a ja ju budem len viesť len v evidencii dochádzky?
Prosím o radu, keďže s takým prípadom som sa ešte nestretla v našej firme.
ďakujem
Tweety
23.05.07,05:11
Na žiadosť o materské, ktoré donesie zamestn. zamestnávateľ doplní potrebné údaje a postúpi SP spolu s VZ na ND zamestnanca. Cez RLFO oznámiť zmenu-MD, Materské nevypláca zamestnávateľ. Nástup na MD oznámi aj ZP.
jankasm
23.05.07,05:28
Len doplním, že zamestnávateľ nemá iné povinnosti voči zamestnankyni na MD, len oznámiť jej nástup do poisťovní. Po skončení MD zase treba poisťovniam oznámiť skončenie MD a začiatok RD. Na SP ešte aj prerušenie poistenia, rovnako na RLFO.
Zamestnávateľ ju bude len viesť v dochádzke ako zamestnankyňu na MD a potom na RD, až kým sa nevráti do práce. ;)
vrbovnica
23.05.07,05:31
VZ sa vyplňuje za rok 2006? je to tlačivo ako pri maródke? .....ale v evidencii dochádzky keď budem robiť výplaty tak ju tam mam viesť?
Tweety
23.05.07,05:33
AK pracovala u vás už MR tak áno, je to rovanké tlačivko na VZ ako pri DPN. Do karty zamestnanca si poznačíš MD.
jankasm
23.05.07,05:35
VZ sa vyplňuje za rok 2006? je to tlačivo ako pri maródke? .....ale v evidencii dochádzky keď budem robiť výplaty tak ju tam mam viesť?

Áno, je to presne to tlačivo ako pri PN. Vypĺňaš za obdobie rok 2006.
Áno, v dochádzke ju musíš viesť, stále je Vašou zamestnankyňou. Normálne jej uvedieš celý mesiac MD. :cool:
vrbovnica
23.05.07,10:56
ĎAKUJEM, POHOMLI STE MI :)