aduliak
23.05.07,12:09
Ahojte všetci,

riešime s manželom taku dilemu.....za chvilku by sme chceli objednavat kuchynsku linku (nakres som si spravila )do nasho noveho domceka a rozmyslame, ci si ju objednat v nejakom kuchynskom studiu alebo u nejakeho sukromníka.Mate nejake skusenosti?kuchynské štúdio vychádza dosť draho, ale tie linky su krásne.nechceme dat za kuchynu 100 000:)

dakujem za vsetky postrehy:o
lydial
26.05.07,11:23
Na základe osobnej skúsenosti doporučujem kuch.štúdio Ja som chcela ušetriť, objednala som si kuch.linku u firmy, ktorá vyrába nábytok, stála ma "len" 60.000,-Sk. V štúdiu si máte možnosť objednať spotrebiče so zľavou - mne spravili malý otvor na myčku a prerábali jednu skrinku, šuflíky sú obyčajné , nie vysúvateľné , atď. Cena sa odvíja od materiálu aký si vyberiete. Ako sa rozhodnete, ale v jednom aj v druhom prípade by som chcela nejaké referencie. :confused:
DanielaSL
26.05.07,11:55
Ja som si nechala urobiť u jednej firmy v našom meste a som spokojná. A to vtedy len začínali.... dnes sa už vypracovali . Robili dcére , dcéra si tiež robila nákres, odpozerali niečo so zaťom ako boli v Anglicku a veľmi pekne im to tá firma urobila . Najprv si nechali urobiť kalkulácie. V jednom štúdiu im to narátali na 120.000,- a u tejto našej firmy to bolo podstatne lacnejšie. A je to linka z dubového dreva. Ja som si teraz nechala u nich urobiť kancelársky nábytok na mieru a som spokojná aj s prevedením aj s cenou.
5-ko
27.05.07,17:37
Ja som si nechala urobiť u jednej firmy v našom meste a som spokojná. A to vtedy len začínali.... dnes sa už vypracovali . Robili dcére , dcéra si tiež robila nákres, odpozerali niečo so zaťom ako boli v Anglicku a veľmi pekne im to tá firma urobila . Najprv si nechali urobiť kalkulácie. V jednom štúdiu im to narátali na 120.000,- a u tejto našej firmy to bolo podstatne lacnejšie. A je to linka z dubového dreva. Ja som si teraz nechala u nich urobiť kancelársky nábytok na mieru a som spokojná aj s prevedením aj s cenou.

A aka je to firma? kde sedia? :-)
Braňo
27.05.07,17:52
pruzinec
14.08.07,05:07
ak chceš mať skutočne lacnú kuchynskú linku:

v letáku jednej firmy bola možnosť doobejednať si niektoré skrinky pre KL. Ja som si z tych jednotlivých skriniek poskladal celú linku plus pracovná doska plus rampa /22000Sk/. Dvierka som vymenil /7000SK/ za moderné. K tomu som dokúpil rohový dres s batériou /5000Sk/. Ďalej moderné vysúvacie mechanizmy na spodné skrinky /5000Sk/. Spolu 39 000SK pričom v decodome za to chceli 75000Sk :)

V kuchynských štúdiách si dávaj bacha aby si nezaplatila za kvalitné moderné mechanizmy a oni ti namontujú druhú triedu. Taktiež zvyknú šetriť na dnách zásuviek - skontroluj či sú pevné.
dad111
14.08.07,06:07
Je to uz 7 rokov. Navrh som dal urobit studiu a s nim som obchadzal sukromnikov. Cena v studiu 140 000 Sk. Sukromnik kamarat 70 000Sk a vraj len pre mna ako kamarata. Nakoniec sukromna dielna 40 000 sk, dvierka z duboveho dreva, ktore dali oni. Ostatni chceli robit z laminatu. Najdi dobreho sukromnika, informuj sa na neho u viacerych zakaznikov. Nespoliehaj na kamaratov, cudzieho riadne kontroluj. Pozor na dolezite malickosti. Najdolezitejsie je snad nevyrobit ziadne uzavrete priestory, ktore sa nedaju vetrat a upratat, vstavane spotrebice su pekne ale neprakticke. atd.
Katty1981
15.08.07,19:11
My sme do bytu davali kuchynu zo studia Koryna, ale neboli sme az tak velmi spokojni. Hlavne servis bol VELMI slaby. Kuchyna nas stala 200 000 sk, je kvalitna, ale pri montazi 'sfusovali' co sa dalo.