mambi
23.05.07,14:22
ahojte poraďáci. Neviete niekto recept na koláč, ktorý bol aj uverejnený v časopise Šarm (neviem ako sa volá), ale ide doň nutela, BB-keksy a navrch šľahačka. Jedla som ho u mojej známej a chcela by som ho vyskúšať. Ďakujem.
AlaNR
24.05.07,07:16
mambi, ak počkáš do zajtra, donesiem recept.

Je fantastický, len je ho málo. Robila som ho na maličkom plechu, cca formát A4. Cestíčko bolo tak na 2 cm.

Teraz som ho videla aj v nejakom inom časopise, ale neviem v akom.
Takže, ak ho nikto nenájde, zajtra ho prilepím.
Tweety
24.05.07,07:19
AJ ja poprosím, ale ak je cestíčka málo, stačí zdvojnásobiť dávku.
Tweety
24.05.07,07:25
Iba dám do pozornosti, že veľmi dobré repeptíky sú v Báječnej žene.
Olice
24.05.07,07:36
ahojte poraďáci. Neviete niekto recept na koláč, ktorý bol aj uverejnený v časopise Šarm (neviem ako sa volá), ale ide doň nutela, BB-keksy a navrch šľahačka. Jedla som ho u mojej známej a chcela by som ho vyskúšať. Ďakujem.
Je to tento?
AlaNR
24.05.07,08:01
Vyzerajú zaujímavo, ale v tomto v Šarme bola nutela vymiešaná tuším s maslom a bola vlastne súčasťou toho krému.
BeBe keksy boli máčané v rume.
mambi
24.05.07,12:06
marek15, ďakujem za recept, ale myslela som tie, čo píše AlaNR. Ala, nemáš ho náhodou odpísaný?
AlaNR
25.05.07,04:49
Tak tu je ten krásavec.

Ako som už spomínala, je to ho málo, takže doporučujem buď malý plech alebo dvojitú dávku.;)
Inak, neviem prečo, čokoláda, ktorá mala byť v šľahačke sa mi trošku rozpustila, takže horná plnka bola trošku hnedá a nie biela, asi by som to radsej celé čokoládou len posypala...
mambi
25.05.07,05:56
ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
Takže ešte raz vďaka.
Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.;)
Simonab
25.05.07,06:01
ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
Takže ešte raz vďaka.
Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.;)

Môžme sa pozvať?;) Prilep potom fotku ako vyzeral zákusok.:) Vyskúšam aj ja.
AlaNR
25.05.07,06:06
Simonka, to je taká dobrá kombinácia ingrediencií, že by to chutilo aj keby si si odkusávala z cesta, zajedala krémom so šľahačkou a zapíjala rumom....

Ste ma ale napačmali, asi ho znovu spravím
liduska
25.05.07,06:44
ďakujem, už som sa k nemu včera dopátrala. Cesto je trošku inakšie: 5 vajec, 120 g kryšt. cukru, 200 g polohrubej múky, 3 čl kypriaceho prášku, 3 pl oleja, ostatok je taký istý.
Takže ešte raz vďaka.
Nedeľné poobedie strávime pri šálke kávy a super nugátových rezoch.;)
Prosím ťa na ako veľkom plechu si piekla cesto?
mambi
25.05.07,11:51
ahoj liduska, ešte som ho nepiekla, až zajtra, ale keď sa pýtaš na veľkosť plechu, určite väčší ako písala AlaNR, taký maličký o veľkosti A4 ani nemám. Keď spravíš cesto z 5 vajec, ako som písala, tak ti stačí klasický na akom pečieš aj všetky ostatné.
mambi
25.05.07,11:54
ok................;)
Jana G.
25.05.07,12:07
Ahojte,
uvedený zákusok je fantastický a mal úspech. Ale ja som nedala na vrch šľahačku ale ja si robím šľahačkový krém, ktorý je lepší a aj vydrží.
4 dcl mlieko
200 g cera
80 g maslo
3 lyžice práškový cukor
1 vanilkový cukor
Toto všetko dať do nádoby a nahriať, aby sa maslo rozpustilo ale pozor nesmie to vrieť. Preliať to do mixéra a pridať 1 žĺtok. Toto spolu mixovať cca 3 minúty.
Na druhý deň preliaať do miešača a urobí sa hustý šľahačkový krém, ktorý už iba na tento zákusok natriem a nastrúham čokoládu.
Prajem dobrú chuť.
Iveta171
01.06.07,11:52
Tak tu je ten krásavec.

Ako som už spomínala, je to ho málo, takže doporučujem buď malý plech alebo dvojitú dávku.;)
Inak, neviem prečo, čokoláda, ktorá mala byť v šľahačke sa mi trošku rozpustila, takže horná plnka bola trošku hnedá a nie biela, asi by som to radsej celé čokoládou len posypala...


Piekla som ho cez veľkonočné sviatky, len cesto som zmenila:
4 vajcia, 25 dkg práš. cukor, 1 vanilka, 1,25 ml mlieka, 1,25 ml oleja, 30 dlg polohrubá múka, pol prášku do pečiva - dala som to na plech trocha väčší ako je A4+A5 spolu. Smotanu na šľahanie som použila rastlinnú - je tuhšia, lepši drží.
Bol vynikajúci, každému chutil.