adretti
23.05.07,19:55
Ahojte, potrebovala by som súrne pomoc! Dneska naša firma kúpila betónovú miešačku v Maďarsku. Vystavili nám pokladničný blok s DPH. Chceli sme, aby nám vystavili blok bez DPH, (aby sme potom mohli spraviť samozdanenie) aj sme im dali kartičku o registrácií IČ DPH. Oni nám hovorili, že nemôžu vystaviť blok ani faktúru bez DPH. Že také ani neexistuje. Nevedela som ani ja presne, ako to všetko funguje, a že podľa ktorého zákona, tak nám vystavili doklad s DPH. Ako môžem vyžiadať naspäť DPH z Maďarska? Podľa ktorého zákona by som im mohla dokázať, že my majú vystaviť pokladničný blok (faktúru) bez DPH, keď je to naozaj tak?
Monika Kováčová
23.05.07,18:28
... no to sú tí maďari... už sme ich tu mali, údajne majú registrácie pre DPH dve a to jednu len v Maďarsku a jednu vraj pre celú úniu. T.j., tí čo majú registráciu DPH len v Maďarsku, musia fakturovať s DPH, alebo čosi také, skúsim vyhľadať.
Monika Kováčová
23.05.07,18:41
adretti
23.05.07,18:46
Díky, bolo by dobré, keby si niečo našiel, lebo som už úplne mimo. Ale inak pred mesiacom jedna tiež maďarská firma (platitel DPH) vystavila nám faktúru a to v pohode bez DPH. Iba sme im dali kartičku o IČ DPH a spravili nám faktúru, tak ako treba. (dúfam) :)