Hamiky
23.05.07,21:49
V tomto roku som začala účtovať v programe Pohoda /začiatočník/. Používala som predkontácie "neviem, zaúčtujem ručne". Postupne som si tieto predkontácie opravila. Teraz, keď si chcem vytlačiť peňažný denník, program má upozorňuje "peňažný denník obsahuje nezaúčtované záznamy, výstupy môžu byť skreslené". Použila som aj riešenie, ktoré mi program ponúka, no nezaúčtované doklady som nenašla. Odkontrolovala som si všetky doklady, nenašla som chybu. Už neviem, kde mám hľadať, kde môže byť chyba a hlavne ako hľadať tie nezaúčtované záznamy.
Janiča
23.05.07,20:17
Nastav sa na účtovný denník - výstupné zostavy - kontrolné zostavy - záznamy s predkontáciou neviem. Tam budeš mať zoznam všetkých nezaúčtovaných záznamov.
cloe
23.05.07,20:17
Nemohla si mať pred tým v účtovnej osnove nejaký účet, ktorý si potom zmazala? Najskôr ale skontroluj tie kontrolné zostavy, ako ti radí príspevok predo mnou.
Hamiky
24.05.07,07:56
Skontrolovala som si záznamy s predkontáciou "neviem, ručne" žiadna chyba. Keď si pozriem kontrolu predkontácií tak ma upozorní "v peň.denníku sa nachádza zaúčtovanie na predkontácie, ktoré nie sú definované. Je potrebné najskôr vytvoriť požadovanú predkontáciu a tieto doklady na ňu zaúčtovať", ale ja nemôžem tieto doklady nájsť. No jednoducho neviem čo ďalej.
Hamiky
24.05.07,08:06
Je pravda, že som mazala, opravovala, skúšala a učila sa a takto som dopadla, že neviem odstraniť chybu
Julča
24.05.07,08:22
Skús zavolať na hotline do stormware a dohodnúť sa , že im pošleš súbor s účtovníctvom mailom a oni sa ti na to pozrú.
Mne už takto našli chybu a bola to chyba softvéru.
Držím ti palce.
Hamiky
24.05.07,13:25
Julča, veľmi Ti ďakujem, poslala som im to mailom, chyba odstránená. Dik