Tatianna
24.05.07,07:47
Ahojte baby, hľadám si nejaký dobrý parfém na leto, ale nemám konkrétnu predstavu, čo keby ste sa mi zdôverili so svojimi typmi a spolu by sme prišli na niečo krásne voňavé. Máte nejaké dobré typy?Čo bude podľa vás IN toto leto? :cool:
Tweety
24.05.07,05:49
Napr. Jil Sanders Pure. Je dôležité aby vôňa nositeľke sadla , pretože každá máme iné PH, a tá istá vôňa nemusí voňať u každej rovnako.
Katka19
24.05.07,06:04
ahoj in toto leto može byť všeličo ved každy mame predstavu o krasnom parfeme inú ,hlavne nech je ta voňa svieža, ľahká, zvodná ako leto samé ,navštív každy den parfumériu daj si na seba každý deň iný a uvidíš ktorý ti sadne, ten si potom kúp,:-))))))))))) a budeš mať aspoň z toho zábavu ,teda kým nezačneš liesť predavačkám na nervy :-))) ,ale ty to určite nejak uhráš :-))) ved si predsa žena :-))))
katkaj
24.05.07,06:14
Veľmi ťažko odporúčať parfém nakoľko každej žene svedčí úplne iný. Ja mám teraz Gosh - Goshe, je to taká príjemná jemná vôňa. Ale môj milovaný a dlhé roky používaný parfém je Clinique happy od Clinique. Túto vôňu milujem a vždy sa k nej po čase vraciam lebo je veľmi príjemná, nemám rada ťažké vône :)
shureido
24.05.07,06:15
No mne sa paci Addict 2 od Dior - a . Je lahky zvodny...a priatel ho ma tiez rad na mne :-)
tiny77
24.05.07,09:50
tesori d´oriente - muschio bianco - talianska zn.- vona pripominajuca detsky aviril olej

mexx - women, mexx - waterlove

lahke, svieze, mydlove, sexi.
janasv
24.05.07,09:56
Svieze, lahke - Summer white - Avon
Svieze, kvetinove - be...spontaneous -Avon,
Kvetinove, zenske, svieze - HUGO BOSS - WOMAN

Samozrejem, na kazdej pokoze vona vyznie inak.
Melnick
24.05.07,10:01
Dolce & Gabbana - Light blue :)
ludmilla
24.05.07,12:53
Dolce & Gabbana - Light blue :)
z

veľmi dobrý výber - z kazety mi zostala krabica, kde zatváram blôčiky, takže moje blôčiky majú vôňu light blue
odporučila by som ešte:
Lanvim Éclat ´D Arpége
Hugo Boss Femme
Bvlgari Omnia Crystlline
a nakoniec moja srdcovka, ktorá nesmie u mňa chýbať pretože stále sa k nej vraciam: Lacoste pour Femme
Manžel teraz používa Lacoste pour Homme, dosť úspešne, pretože sa ho pár kolegov pýtalo na vôňu, samozrejme, že nevedel ako sa volá, pretože on ju len používa.
Tweety
24.05.07,12:56
Lacoste, Valentína používam tiež, ale na leto si dám radšej Pure, Omniu.
ludmilla
24.05.07,13:23
Lacoste, Valentína používam tiež, ale na leto si dám radšej Pure, Omniu.

Lacoste je naozaj moja srdcovka, čiže u mňa podľa nálady. Ale napadol ma ešte jeden dobrý tip na leto, evokuje vo mne letné večery:
ESCADA SUNSET HEAT
cloe
24.05.07,13:27
Dolce & Gabbana - Light blue :)
Ligt blue som mala kedysi veľmi rada až pokiaľ nevyrobili najakú napodobneninu a potom som ju cítila všade. Vtedy sa mi dosť sprotivila.
Moja naj značka je Bvlgari Note ale na leto skôr Omnu Crystalline. Ale tiež práve v tomto období rozmýšľam, že skúsim niečo nové. Pôjdem sa inšpirovať do parfumérie.
ivako
25.05.07,14:52
Teraz som prišla z parfumérie a dala som si nastriekať nejaké vône. Poviem vám, že Moschino funny /novinka/ ovoniavam a ovoniavam a neviem sa dovoňať. Zajtra si idem kúpiť
Velettka
25.05.07,15:07
ja mám rada Calvin Klein Eternity Summer - je úžasne svieža a veľmi vhodná na leto .-) a veľmi vhodná pre mňa :-)
otázka
25.05.07,15:16
Veľmi ťažká odpoveď, čo človek, to 100 chutí a takisto 100 vôní. Bola som zbláznená do vône od Givenchy-Amarige, momentálne som sa uspokojila Avonom-Tomorow. Pred asi 7 rokmi som dostala parfém od Charlie-vanilka, tiež pekné obdobie...
DanielaSL
25.05.07,16:47
Dolce & Gabbana - Light blue :)
Práve som ho dcére kúpila k narodeninám...:) ;)
moni
25.05.07,18:46
Mne najviac sadli na leto svieže konvalinkové vône Estée Lauder - Pleasures
a GUCCI - Gucci Envy. Vraciam sa k nim pravidelne. Ale mám také obdobia, ked potrebujem vyskúšať niečo nové napr. odporúčam Issey Miyake - Eau de Issey alebo Lacoste Pour femme. Manžel o mne hovorí, že som maniak. Neviem totiž prejsť okolo parfumérie bez toho, aby som nevošla a nevyskúšala dajakú novú vônu na ruku.:D Ale každý máme nejakú tú slabosť.
Prajem každému príjemne navoňané letné dni.:)
Tweety
27.05.07,14:49
odporúčam Issey Miyake - Eau de Issey :)
No, tak na tú vôňu sa chystám už dávnejšie, ešte som ju totiž neovoňala, tak neviem či mi sadne, ale ak by sadla, na regáli určite neostane.:---
sluzby
27.05.07,17:12
ja odporucam LANCOME - Miracle, je zaujimavy a vyslovne letny. Vyskusajte!
wagner
27.05.07,17:43
Keďže ja používam francúzku kozmetiku Yves Rocher, objednávam si tam kozmetiku aj parfémy. Teraz používam parfém Comme une evidence - je to kvetinová zelená chypre vôňa. Pekne vonia a dlho vydrží. Tiež je pekná svieža vôňa z tejto kozmetiky Néona Séve - kvetinová zelená vôňa hyacintu, narcisu a vetiveru. Vrele odporúčam. Sú to vône, ktorým sa ťažko odoláva.
Marína
27.05.07,18:55
Moje vône: Esteé Lauder - Intuition, Christian Dior - Jadore a moja naj, naj, naj Coco Chanel - Coco Mademoisselle.
Na leto svieže Elisabeth Arden - Green Tea, Giorgio Armani - Acqua di Gió a Cerruti Image Femme.
Manželova a aj synova obľúbená Jil Sander - Sander for man a Coco Chanel - Allure Home.
petovsan
27.05.07,19:59
Moje "životné" vône, ku ktorým sa takmer pravidelne vraciam sú: od Caroliny Herrery dámska "212" a "BVLGARI pour Femme"
Milla
28.05.07,11:20
Na leto Thierry Mugler - Angel Innocent
Tweety
28.05.07,11:24
j Coco Chanel - Coco Mademoisselle.[/font]

Túto madmasel mám tiež, tá sa hodí skôr navečer do spoločnosti, ale je úžasnááá.:)
m.milada
31.05.07,14:12
Na leto Thierry Mugler - Angel Innocent
...tiež používam, je taký zvláštne krásny...ale to je podľa nálady. Keď mám pohodu, mám rada CHANSON D´EAU zelený,prpomína mi študentské obdobie,keď som nemala veľa peniažkov na parádu...:rolleyes: ešte mám rada DOLCE GABANA pour HOMME-ten červený, je veľmi silný, tiež krásne spomienky...alebo INDIAN SUMMER od Priscily Preslay:confused: / bože,ako sa to píše?/ ... u mňa sa vône viažu silne na spomienky. Nevýhoda pre mňa je tá,že u nás nie je parfuméria, keď niekam cestujem,nemôžem vyskúšať veľa vzoriek,lebo by sa mi cestovalo veľmi ťažko späť. Nesprávna vôňa u mňa môže vyvolať migrénu. Hlavne tam nesmiem zacítiť vanilku. To je potom so mnou koniec. Veľmi dobrá téma!!!;)
mgm
31.05.07,15:38
Moja obľúbená vôňa GUERLAIN - SAMSARA
jamajka
16.07.07,12:47
Ja mám takú smolu, vždy keď si nejaký parfém mimoriadne obľúbim zmizne z pultov... (Jóvan, Priscilla Presley - Moment). Teraz už dlhšiu dobu používam Elizabeth Arden - 5th Avenue.... dúfam že ešte chvíľu budem :)
chiarca
02.09.07,08:46
carolina Herrera 212, dolce gabbana light blue,calvin clain tru,., amore amor cacharel,gucci,christian dior home,alebo od trussardi jeans.a nie len na leto, po cely rok.
manus
02.09.07,19:02
Teraz som prišla z parfumérie a dala som si nastriekať nejaké vône. Poviem vám, že Moschino funny /novinka/ ovoniavam a ovoniavam a neviem sa dovoňať. Zajtra si idem kúpiť

Úžasná vôňa, z tejto značky krásna aj I Love Love, tiež pekná svieža vôňa vhodná na leto.
Ludula
05.10.07,04:34
Môj manžel mi vždy vraví kúp si taký parfém ako majú niektoré ženy, čo keď vystupia z výťahu vôňa tam ostane ešte veľmi dlho.
Poraďte!
raya1
05.10.07,04:37
ESCADA Into the blue
Ludula
05.10.07,04:48
ESCADA Into the blue
Určite vyskúšam.
Ďakujem.
Pru
03.11.07,19:09
Ahojte, presne ako to bolo písané v predchádzajúcom príspevku, chcela by som parfum, ktorý cítim na niektorých ženách, ale neviem aký to je. Teraz k vianociam by som nejaký chcela,aby som manželovi mohla povedať aký parfum, lebo hocijaký nemôžem používať, z niektorých mi býva zle, mohli by ste mi poradiť nejaký krásny, neskutočný parfum, ďakujem.
Melnick
03.11.07,19:38
Pru, mám podobný problém - niektoré vône aj keď sú krásne jednoducho nemôžem. Teraz som dostala Chanel Chance- bohužiaľ stojí odmietnutá spolu s Bvlgari a inými.:mee:
Dúfam,že z pultov tak skoro D&G light blue nezmizne.Iba tá mi momentálne /dosť dlho/ vyhovuje.

Tweety má pravdu- nie na každej žene rovnaký parfum vonia rovnako.:)
manus
04.11.07,19:28
Pre Pru a Melnick: baby, skúste tu už spomínané Moschino Funny, podľa mňa takáto úžasná vôňa nemôže vadiť nikomu. :)
Prajem dobrý výber
Danielka
04.11.07,20:12
Ludula,
ak chceš taký parfém, aby ho cítili za tebou aj iní a ešte Ti ho aj pochvália, že je to niečo zvláštne, ale veľmi pekné, tak si vyskúšaj Calvin Klein - Euphoria. Je síce trošku drahší, ale vyplatí sa. Alebo Hypnose od Lancome. Ale tá Euphoria je jednotka!
Paula
04.11.07,21:11
Pre Pru a Melnick: baby, skúste tu už spomínané Moschino Funny, podľa mňa takáto úžasná vôňa nemôže vadiť nikomu. :)
Prajem dobrý výber


Nejedná sa ani o úžasnosť ani o vadenie,úžasné je iba dobré slovo a pohladenie :). Ako už bolo povedané, každé telo spracuje "vôňu" inak a aj každý jeden nos tak urobí. Tiež je pravdou, že nám okolie niekedy povie: ako krásne voniaš, čo používaš? A naša odpoveď je : ďakujem, to ma teší. Stáva sa ovšem, že osobne tú krásnu vôňu, ktorá nás očaruje, necítime my sami už o pár sekúnd, len v tom momente, keď ju aplikujeme a to je nám trocha ľúto. Takže niekedy sa investuje v podstate do vône, ktorá nás síce nadchýňa , ale pôžitok prináša v konečnom dôsledku nie nám, ale nášmu okoliu . Hoci, to je asi väčšia výhra, ako voňať iba sám sebe (a to myslím nielen čo sa týka parfému :cool:).
casch
04.11.07,21:37
Odporúčam Calvin Klein - Euphoria, aj pánsky je super.
Marína
05.11.07,04:31
Nejedná sa ani o úžasnosť ani o vadenie,úžasné je iba dobré slovo a pohladenie :). Ako už bolo povedané, každé telo spracuje "vôňu" inak a aj každý jeden nos tak urobí. Tiež je pravdou, že nám okolie niekedy povie: ako krásne voniaš, čo používaš? A naša odpoveď je : ďakujem, to ma teší. Stáva sa ovšem, že osobne tú krásnu vôňu, ktorá nás očaruje, necítime my sami už o pár sekúnd, len v tom momente, keď ju aplikujeme a to je nám trocha ľúto. Takže niekedy sa investuje v podstate do vône, ktorá nás síce nadchýňa , ale pôžitok prináša v konečnom dôsledku nie nám, ale nášmu okoliu . Hoci, to je asi väčšia výhra, ako voňať iba sám sebe (a to myslím nielen čo sa týka parfému :cool:).
mimotemy Pauli, krajšie sa to povedať ani nedalo.:)
manus
05.11.07,06:34
Nejedná sa ani o úžasnosť ani o vadenie,úžasné je iba dobré slovo a pohladenie :). Ako už bolo povedané, každé telo spracuje "vôňu" inak a aj každý jeden nos tak urobí. Tiež je pravdou, že nám okolie niekedy povie: ako krásne voniaš, čo používaš? A naša odpoveď je : ďakujem, to ma teší. Stáva sa ovšem, že osobne tú krásnu vôňu, ktorá nás očaruje, necítime my sami už o pár sekúnd, len v tom momente, keď ju aplikujeme a to je nám trocha ľúto. Takže niekedy sa investuje v podstate do vône, ktorá nás síce nadchýňa , ale pôžitok prináša v konečnom dôsledku nie nám, ale nášmu okoliu . Hoci, to je asi väčšia výhra, ako voňať iba sám sebe (a to myslím nielen čo sa týka parfému :cool:).

Výstižné, ďakujem Paula.;)
uko
05.11.07,08:54
môj sen je RALPH od Ralph Lauren. nemáte skúsenosti s nákupom cez internet? lebo v parfumeriach stoji 100 ml okolo 2.500,- a na internete som ho nasla aj za 1.900,- a to je uz dost velky rozdiel.
Zdenka 0705
05.11.07,08:58
Ja si objednávam pravidelne cez internet. Poštovné sa neplatí a dodanie je max. do 3-4 dní. Skús www.parfums.sk:)
uko
06.11.07,07:46
Ja si objednávam pravidelne cez internet. Poštovné sa neplatí a dodanie je max. do 3-4 dní. Skús www.parfums.sk: (http://www.parfums.sk:))
ďakujem. Práve tam je aj dobrá cena. Už som sa aj zaregistrovala
maria7
13.11.07,10:10
Ahojte babenky, na internete som objavila parfumy 50ml po 380 Sk. Sú to značkové len oveľa lacnejšie ako v parfumériách. Chcela som vedieť či máte niektoré s nimi skúsenosti.
Ahojte:rolleyes:
HUPKA64
30.11.07,17:51
Asi som po termíne, ale ja som v lete používala BLGARI OMNIA CRISTALLINE

http://www.parfums.sk/bvlgari/bvlgari-omnia-crystalline

Na leto nádherná vôňa, pre mňa určite, svieža a ľahká.
Bionda
11.12.07,15:12
Hupka aj ja som po termíne, ale musím povedať, že tá Euforia- prudko nemusím, mne tam ostane len pánsky korenistý podtón. Mne osobne veľmi vyhovovala v lete Aqua di Gio- od Giorgio Armani a tiež Jadore od Diora a ani Lanvin Eclat bol na leto veľmi príjemný. Osobne si myslím, že parfémy - hoci neviem prečo sú na Slovensku katastrofááálne predražené- v Taliansku si vždy kúpim v značkovej parfumérii za polovičnú našu cenu a to ešte dostanem rôzne ďalšie vzorečky na oskúšanie a nie len parfémov ale i krémov a pod. alebo sa ma opýtajú čo by som chcela skúsiť a tiež nezanedbateľný je prístup personálu.
cimika222
19.02.08,16:20
ja používam len DOLCE&GABBANA je to super parfem alebo ešte FISCHBONE a to sa dá
funny221
30.07.08,09:47
presne tak kazdy ma svoju vonu ktora mu sadne a kazdemu sa paci nieco ine, ale musim tu pridat aj tie moje oblubene:
Lacoste-Touch of pink-jemna, nevtierava :)
Kate Moss-Kate-moja srdcovka, proste divoka a zenska,
Cacharel-Amor amor-sladka ale pre muzov velmi pritazliva
Calvin Klein-Truth-mnam mnam
Christian Lacroix-Rouge a Passion dance (avon) tiez mne velmi blizke
Brunno Banani-Pure woman tiez sladsia ale ma nieco zvlastne v sebe

viem ze ich je vela ake ked ja za to nemozem ze su take uzasne :)
zahorcakova
24.09.08,11:13
Ahoj,s týmito mám dobré skúsenosti, sama ich používam (poradím)
A ešte jedna dobrá rada: pri kúpe parfémov, treba vyskúšať-resp. ovoňať max. 3 druhy. Pokiaľ chcete viac, treba použiť pomletú čiernu zrnkovú kávu, k tejto viackrát privoňať a môžete ovoniavať ďaľšie parfémy (káva totiž absorbuje predchádzajúce vône)
babijanka
29.09.08,09:48
Ahoj,
s tou kávou je to pravda?
Braňo
29.09.08,10:11
môj sen je RALPH od Ralph Lauren. nemáte skúsenosti s nákupom cez internet? lebo v parfumeriach stoji 100 ml okolo 2.500,- a na internete som ho nasla aj za 1.900,- a to je uz dost velky rozdiel.

Tu ho máš za 1325,- SKK

http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=25975&goChar=R#DETAIL
kuchar007
04.10.08,20:25
Tu ho dostaneš za 1790 Skk aj s dopravou: Parfumworld.sk
Pru
20.10.08,12:20
Mám vzorku vône escada sentiment, veľmi sa mi páči. Ale keď pozerám na internete podľa ceny, tak na každom flakéne je iná hodnota FL.OZ, neviem čo to znamená.
julia75
02.12.09,09:46
FL.OZ čim nizšie tym lepšie - to akoby riedenie parfemu, najlepšie su okolo 0,niečo; najhoršie 3,niečo:)
PedroP
14.04.10,07:37
FL.OZ čim nizšie tym lepšie - to akoby riedenie parfemu, najlepšie su okolo 0,niečo; najhoršie 3,niečo:)

S týmto si dovolím nesúhlasiť. Skratka FL.OZ je severoamerické označenie objemu.
Čiže ak je na parfume napísané 1 FL.OZ, znamená to, že sa jedná cca. 29,574 ml balenie; 1,7 FL.OZ = 50 ml; a napr. 3,3 FL.OZ = 100 ml balenie.
Na označenie "riedenia" parfumu sa používa: EDP, EDT, atď.
sybila3
18.04.10,16:36
to už som zistila aj ja. dík. Vedeli by ste mi odporučiť parfém, ktorý vydrží celý deň. Stále hľadám.
arizona
18.04.10,17:21
to už som zistila aj ja. dík. Vedeli by ste mi odporučiť parfém, ktorý vydrží celý deň. Stále hľadám.
Dlhoročne vyskúšané :) Tresor (http://images.google.com/images?hl=sk&client=firefox-a&hs=bKu&rls=org.mozilla:sk:official&q=tresor%20parfums&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi)
sybila3
19.04.10,05:37
Nooo, tresor mám v zozname, ktoré chcem vyskúšať. Mám od Lancome Hypnose a tá je krásna. dík
truch
19.04.10,05:38
V zime som si kúpila CHANEL 5, je to pekná vôňa, vydrží celý deň /mám už na ňu vek:):)/ V lete mám rada svieže vône, môžu byť aj kvetinkové, napr. Incanto. Skôr ako si parfém kúpim, dám si ho nastriekať na ruku, nie na papierik. Každý má iné PH kože a už sa mi stalo, že kamarátkin parfém, ktorý sa mi veľmi páčil na mne nevoňal dobre. Lancom Hypnose som tiež mala, krásna vôňa. Po dlhšom čase používania jedného parfému si naň zvyknem a už ho tak necítim, tak zmením značku a skúsim niečo nové.
sybila3
19.04.10,06:03
chanel 5 som mala, je pekný, ale teraz mám vzorku chanel 5 ten odľahčený a ten je super, vydrží celý deň. Incanto mám tiež ale cítim ho len chvíľu.
sybila3
26.04.10,06:56
Keď idem okolo parfémov alebo aj v drogérii neodolám a vyskúšam niektoré, teraz som si v drogérii len tak vyskúšala Celine Dion myslím že chick, do večera som stále ňuchala, čo to okolo mňa tak pekne vonia až som prišla nato, že na ruke mi trocha zostalo z tejto vône.