Sandra
24.05.07,10:17
Je pravda, že firma má mať svojho zmluvného lekára a tam posielať svojich zamestnancov na vstupné prehliadky? Tento lekár by k nám chodil a hodnotil by prostredie, my by sme mu za túto službu mali platiť - firemný zmluvný lekár. Niekde som to započula a diskutujeme v práci o tom, len nei som si istá, či to je už v platnosti. Ďakuje.
mysimis
24.05.07,08:24
fipina
24.05.07,12:14
Najlepšie na tom je, že v našom okolí nemáme žiadneho lekára. Najbližšie 20 km. Skvelé.
Muška
24.05.07,12:16
Fipina, ten zoznam lekárov sa stále bude dopĺňať.....a myslím si , že to bude pre nich celkom slušný príjem, tak sa to budú snažiť získať viacerí, tak asi len stačí vydržať.
Muška
24.05.07,12:21
Ja som pripla "Zoznam" 16.5. a dnes je už na stránke o jednu firmu viac.
danka26
25.10.07,06:32
potrebovala by som rýchlu odpoveď ak je to možné na otázku-ak má organizácia zmluvného lekára, či môžu zamestnanci navštevovať svojho ošetrujúceho lekára v prípade bežných ošetrení a či platia takýmto lekárom vystavené PN-ky,príp. ošetrenie u lekára alebo doprovod. Máme na to rôzne názory v zmysle možnosti výberu ošetrujúceho lekára. vďaka!!!!
Anja111
25.10.07,06:35
potrebovala by som rýchlu odpoveď ak je to možné na otázku-ak má organizácia zmluvného lekára, či môžu zamestnanci navštevovať svojho ošetrujúceho lekára v prípade bežných ošetrení a či platia takýmto lekárom vystavené PN-ky,príp. ošetrenie u lekára alebo doprovod. Máme na to rôzne názory v zmysle možnosti výberu ošetrujúceho lekára. vďaka!!!!

Myslím si, že všetko zostane v platnosti tak, ako bolo doteraz, iba pribudne ďalšia povinnosť - vzťah s PZS...
pracovisko
25.10.07,07:21
Pracovná zdravotná služba vykonáva zdravotný dohľad len v súvislosti s prácou. Všetci ľudia, aj zamestnaní ( pracujúci), majú naďalej svojho vlastného praktického lekára pre dospelých, s ktorým majú zmluvu v zmysle slobodnej voľby lekára a tento vykonáva tzv. kuratívu a vystavuje aj PN, atď., všetko čo s tým súvisí. U tohoto lekára má každý nárok aj na lekársku preventívnu prehliadku raz za dva roky a náklady za ňu uhrádza zdravotná poisťovňa, v ktorej je osoba poistená. Lekárske preventívne prehliadky v súvislosti s prácou vykonáva Pracovná zdravotná služba a súvisiace náklady s nimi uhrádza zamestnávateľ.