Iveta2505
24.05.07,11:19
Ahojte, prosim o pomoc, nejako mi to nemysli. Na zaklade Zmluvy o sprostredkovani sme pre slovensku firmu nasli odberatela pre jeho vyrobky v Rusku. Vychadza mi, ze by som mala fakturovat za sluzby s DPH /§15/. ale stale sa mi do toho mota, ze ked nas klient predava tovar bez DPH , /predava tovar aj s montazou do Ruska/,ci aj sprostredkovanie takehoto ochodu nema byt bez DPH. Asi nie, ale uz si nie som ista.
plavčík
24.05.07,09:31
Podľa mňa by si mala vystaviť fa.podľa toho ako máš v zmluve o sprostredkovaní ale v zásade by si mala vystaviť odber.fa pre slovenskú firmu a ak si plátca DPH tak aj s DPH
Vladimír Ozimý
24.05.07,10:12
no ja tiež to vidím že ide o klasické plnenie v tuzemsku...viem že provízie su oslobodené podľa paragrafu 16 ale to sa týka EU...nie vývozu do tretích krajín..vy im vystavíte fa s DPH oni si DPH uplatnia na vstupe a oni vývoz dávajú bez DPH...
Iveta2505
24.05.07,10:53
Dakujem za odpovede. Davam DPH.
Este by ma zaujimalo /to kvoli klientovi, ktorý predáva do Ruska/,a priznam sa, aj ja som z toho neista. Ak vyvaza tovar, ktory sa tam aj montuje, tak sa jedna o §13 ods.1b - teda miesto plnenia je mimo SR / nie je potom predmetom zakona o DPH/ alebo stale hovorime o vyvoze §47 - teda oslobodene plnenie ??? Co sa vlastne povazuje za vyvoz?? Vsetko co ide do tretich statov.????
Diky dopredu.