Anueta79
24.05.07,11:55
Dobrý deň, znova sa chcem uistiť či konáme správne. Máme slovenského prepravcu ktorý nám zabezpečuje a takisto nám fakturuje prepravu uskutočnené z našej firmy do firmy v Nemecku t.z. s dph, my si nárokujeme odpočet dph v danom období a raz za 3 mesiace tejto nemeckej firme refakturujeme prepravu ale bez dph, chcem sa spýtať či konáme správne keď si odpočítavame daň a refakturovanú dopravu neuvádzame v dp? alebo refakturáciu zahrnúť k § 43? prosím poraďte mi na tomto mi stojí vypísanie daňového priznania, je to moje prvé, preto chcem mať istotu. ďakujem.:confused:
Anueta79
24.05.07,10:27
pls poraďte mi niekto
martinez
24.05.07,10:45
Podla §16,1 je miestom dodania prepravnych sluzieb tovaru miesto, kde sa preprava tovaru zacina. ..v tvojom pripade Slovensko, cize slovensky prepravca, ktory vam prepravuje tovar zo Slovenska do Nemecka spravne uplatnuje voci vam dph. Co sa tyka refakturacie :

1/ Ak sa prepravná sluzba tovaru ale vykonava pre odberatela, ktory je identifikovany pre dan v clenskom state inom, ako je clensky stat, kde sa preprava zacina, je miestom dodania clensky stat, ktory pridelil odberatelovi identifikacne cislo pre dan, pod ktorym mu bola sluzba dodana....

2/ v ziadnom pripade sa nejedna o §43... lebo preprava je sluzba a §43 sa tyka dodania tovaru do ineho clenskeho statu.

3/ Takze podla mojho nazoru, ak refakturujete prepravnu sluzbu do clenskeho statu, deklarujete tym, ze sa finalne vykonava pre odberatela v clenskom state, ktory mu pridelil identifikacne cislo pre dan a teda vystavujete fakturu bez dane. Tato faktura by sa v danovom priznani vobec uvadzat nemala...
Monika Kováčová
24.05.07,11:00
http://www.porada.sk/t30080-refakturacia-prepravy.html

bez DPH
odvolávka na fa na § 16/1

Ale raz za tri mesiace sa mi veruže nepozdáva, zmluvu som síce nevidela, ale existuje povinnosť vystaviť fa do 15 dní.